Biorevitalizace je procedura omlazení obličeje.Přípravy, cena, recenze, fotografie před a po

Základem mládí a pružnosti pokožky je kyselina hyaluronová, která se přirozeně produkuje kožními buňkami.Od 30 let se však proces jeho výroby začíná vytrácet, což vede ke všem známkám stárnutí.

Aby se zabránilo tomuto nepříjemnému jevu, byla vyvinuta unikátní metoda - biorevitalizace.Co to je, musíte znát ty, kteří chtějí rozšířit svou mládež.

Biorevitalizace - co to je, výhody oproti jiným postupům

Biorevitalizace je kosmetický postup zaměřený naomlazení a odstranění kožních defektů.Tato metodaje založena na zavedení kyseliny hyaluronové pod kůži , kde interaguje s epidermálními buňkami a podporuje jejich regeneraci.

Také nasycuje pokožku vlhkostí a probouzí proces vytváření přírodních rezerv této látky.

Kyselina hyaluronová se podílí na produkci elastinových a kolagenových vláken, jakož i na procesu buněčného dělení kůže a nasycení živinami.

Ze samotného pojmu biorevitalizace vyplývá, že je to omlazení, které se dosahuje přirozeným způsobem.Trvalého účinku je dosaženo tím, žekyselina hyaluronová je dodávána do hlubokých vrstev kůže , kde začíná proces regenerace a hydratace.

Biorevitalizace čistí póry, odstraňuje „tlapky“ poblíž očí, vyhlazuje vrásky a zvlhčuje pokožku.

A ačkoli je tato látka součástí většiny krémů proti stárnutí, není možné dosáhnout takového výsledku, jako je biorevitalizace, protožeje účinek krému omezen na horní vrstvu epidermis .

Výsledkem průběhu biorevitalizace kůže budeužijte si 6-8 měsíců, někdy i roky.Faktory, které určují trvání účinku, jsou věk a rychlost vylučování kyseliny hyaluronové z těla.Ta je ovlivněna kouřením, opalováním, celkovým zdravím.

Indikace pro biorevitalizaci obličeje

Je chybou si myslet, že biorevitalizace je určena pouze pro omlazení pleti.To je samozřejmě jedním z hlavních důvodů, proč se ženy uchylovaly k takovému postupu.

Existuje však řada dalších problémů, které lze vyřešit injekcemi kyseliny hyaluronové:

 1. Přílišná suchost, drsnost a loupání kůže způsobené její dehydratací.
 2. Laxita, snížená elasticita, ochablá, zejména po vážném úbytku hmotnosti.
 3. Tupá, nerovnoměrná pleť, věkové skvrny, růžovka.
 4. Ochrana před ultrafialovým zářením a volnými radikály.
 5. Zotavení z manipulace s kůží: obnova povrchu, peeling a chirurgický zákrok.
 6. Prevence jemných vrásek a dalších známek stárnutí.
 7. Boj proti zánětlivým procesům kůže při remisi.

Z jakého věku by měla být biorevitalizace prováděna

Specialisté doporučují přejít na biorevitalizaci od 30. roku věku , protože od tohoto věku je produkce kyseliny hyaluronovév kůži klesá: objevují se malé vrásky, ztrácí se elasticita obličeje, krku a dekoltu.To však vůbec neznamená, že tento postup nelze provést do 30 let.

Biorevitalizace se provádí v jakémkolivěk, protože to může být preventivní nebo terapeutické.

Pokud se výše uvedené příznaky objeví dříve , pomůže jim biologický průběh odstranit a zabránit rychlému stárnutí .Postup může být proveden až do 30 pro ty, kteří trpí kožními defekty, suchostí, pigmentací, letargií.

Mladší pacienti se mohou u tohoto kosmetického postupu uchýlit k ochraně před slunečním zářením, například před cestou do horkých zemí, a také k obnovení epidermy po traumatických procedurách.

Vhodnost biorevitalizace v tomto nebo v tomto případě určí dermatokosmetolog.

Tento postup je zřídka nutný před dosažením věku 25 let.

Zóny postupu

Biorevitalizace je postup pro omlazení nejen obličeje.Projevy stárnutí, jako jsou ochablé ruce, krk a dekolt, se objevují současně se zvadnutím pokožky obličeje, protože tyto oblasti jsou méně pokryty oděvem a jsou náchylnější k poškození ultrafialovým zářením.

Biorevitalizační postupy v různých zónách vyžadují různou dobu.

Kromě toho jsou častěji viditelné paže, krk a dekolt, a proto je oblíbená i biorevitalizace těchto částí. ruce jsou navíc vystaveny zásadám obsaženým v detergentech , což vede k suché a ochablé pokožce.

Kolik biorevitalizačních postupů by mělo být provedeno pro očekávaný výsledek

Specialisték dosažení absolutního efektu doporučujeme provádět 3-4 relace biorevitalizace. Interval mezi nimi by měl být 15–20 dní .Po prvním postupu se vyhladí malé vrásky, vyplní se hlubší záhyby a objeví se elasticita.

Počet biorevitalizačních postupů vypočítává profilový lékař.

Absolvování celého cyklu vede k tomu, že zevnitř vyzařuje kůže, utahuje ovál obličeje a odstraňuje kosmetické vady.

Kosmetologové tvrdí, že opakované profylaktické biorevitalizační sezení lze provádět každé 2-3 měsíce.

Pomůže to udržet účinek po dlouhou dobu.Pokud se provádí biorevitalizace na ochranu pokožky před sluncem, stačí jedna procedura 2 týdny před tím, než se pokožka dostane do styku s ultrafialovým světlem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Master class by Elena Karkukli

Druhy biorevitalizace

V závislosti na použitém přípravku je metodika a účel korekce,biorevitalizace rozdělena do typů .Každá biorevitalizace má své vlastní charakteristiky - co to je a jaké problémy, které eliminuje, je popsáno níže.

Biorevitalizace akvashinu

Tento typ omlazování se objevil relativně nedávno, ale díky několika výhodám se mu podařilo získat popularitu.Hlavní je, žeje výsledek mnohem delší než u jiných druhů .Důvodem je přítomnost vsložení léčiva, kromě kyseliny hyaluronové, peptidů, minerálů, vitamínů a koenzymů.

Hlavní indikací pro postup Aquashine je věk 45 let.

Poté je přítomnost vrásek doplněna gravitačním poklesem oválu obličeje a výskytem vaskulární sítě.

Léky Revofil Aquashine a Aquashine BR, podobné v akci, získaly na popularitě.Rozdíly mezi nimi jsou v tom, že kromě omlazeníprvní také bojuje s rozšířenými póry a vyrážkamia druhá eliminuje pigmentaci, což inhibuje produkci melaninu.

Biorevitalizace pomocí aquashinu pomáhá kromě omlazení pleti eliminovat nežádoucí pigmentaci.

Obě činidla plní funkci biorevitalizantu i bioreparantu, čímž poskytují výraznější a prodloužený zdvihací účinek.

Biorevitalizace kyselinou hyaluronovou

Postup zahrnuje injekci látky pod kůži.Problémové oblasti jsou očištěnyse zvýšenou citlivostí, ošetřeny anestetickým krémem , poté je léčivo injikováno intradermálně tenkou jehlou v intervalech 1 cm.

Pro jedno omlazení obličeje stačí 1 ml kyseliny hyaluronové.

Potéje na kůži aplikováno antibakteriální činidlo, aby se zabránilo zánětu .Během několika hodin po zákroku lze pozorovat mírné zarudnutí kůže a body po injekci.Počet sezení určuje odborník na základě stavu kůže.

Někdypo prvnímpostup vylučuje všechny problémy , v ostatních případech je nutné provést biorevitalizaci 3-4krát.V každém případě se stárnutí kůže zastaví v důsledku zahájení přirozené produkce kyseliny hyaluronové buňkami.

Preventivní a léčebné

Pro pacienty ve věku 25–30 let se doporučuje preventivní biorevitalizace ke zpomalení stárnutí kůže. Jeden postup ročně postačujek obnovení záře, odstranění vrásek obličeje a drobných defektů (drsnost, vyrážky).

Biorevitalizace za 25–30 let se provádí za účelem zpomalení stárnutí kůže.Po 35–40 letech je postup předepsán k odstranění vrásek a jiných kožních vad souvisejících s věkem.

V případě výraznějších známek stárnutí (vrásky, vrásky, fuzzy kontury obličeje) se provádí ošetření biorevitalizací, včetně 3 - 4 procedur. Pacienti mladší 40 let budou muset kurz opakovat jednou ročně , a to po 40 - 2krát.Je vhodné uchýlit se k terapeutické biorevitalizaci nejdříve ve věku 35 let.

Vstřikovací a nevstřikovací biorevitalizace

Vstřikovací a nevstřikovací biorevitalizace se rozlišuje metodou zavádění kyseliny hyaluronové do epidermy.

Výhody první z nich jsou následující:

 • hlubší penetrace léčiva;
 • je vyžadováno méně postupů;
 • schopnost zpracovávat pouze problémové oblasti.

Postup nevstřikování je oblíbený díky:

 • bezbolestnost;
 • absence otoků a stop jehel;
 • méně kontraindikací a vedlejších účinků;
 • neexistence omezení po skončení postupu;
 • rychlost biorevitalizace.

Omlazení bez injekcí je možné díky použití zařízení: laser, kyslík a ionoforéza.

Laserová biorevitalizace

Hlavní výhodou postupu je neinvazivita, absence bolesti a nepohodlí, jakož i doba zotavení.

Podstatou laserové biorevitalizace je vstup kyseliny hyaluronové do kůže prostřednictvím laserové expozice.

Podstata metody spočívá v tom, že se složení kyseliny hyaluronové nanáší na problémové oblasti, které se laserem dodává do hlubších vrstev kůže.

Laserové zařízení transformuje molekulární strukturu látky tak, že proniká hlouběji, čímž začíná proces omlazování a zvlhčení pokožky zevnitř.

Laserová biorevitalizace má méně kontraindikací než injekce .Patří sem těhotenství a kojení, onkologie kůže, nesnášenlivost kyseliny hyaluronové.

Se zřejmými známkami stárnutí odborníci doporučují minimálně 6 sezenís intervalem 4-7 dnů.Laserová biorevitalizace kromě hydratačních a vyhlazujících vrásek pomáhá eliminovat zánět dermatitidy a ekzému.

OXY-terapie

​​

Postup se týká kategorie hardwarové biorevitalizace.Spočívá v přivádění kyseliny hyaluronové a živin do hlubokých vrstev kůže pomocí kyslíkového paprsku. Metoda je vhodná pro zralou i problémovou pleť .

Terapie OXY je biorevitalizace bez injekcí.

S jeho pomocí je eliminována pigmentace a post-akné, produkce mazu je regulována.Procedura má protizánětlivý a baktericidní účinek, zmírňuje podráždění.Kůže je zjevně světlejší, pleť je vyrovnaná.

OXY-terapie se provádí bez injekce - pomocí zařízení pod tlakem se do pokožky přivádí kyslík se zvláštním sérem.

V závislosti na problému může obsahovat kromě kyseliny hyaluronové také vitaminy, stopové prvky, léky a minerály.

Obohacení vnitřních vrstev kůže kyslíkem zlepšuje buněčné dýchánía krevní oběh a zvyšuje se tón kůže.Maximální efekt je dosažen po 6 procedurách prováděných jednou týdně.

Biorevitalizace iontových systémů

Kyselina hyaluronová použitá v tomto typu omlazení, neživočišného původu, vyčištěná od cizích proteinů a nečistot, takže způsobuje alergické reakce mnohem méně často.Průběh biorevitalizace se provádí jedním ze 3 léků nebo jejich kombinací.

Biorevitalizace iontových systémů nezpůsobuje alergické reakce.

Pro suchou pokožku se používá systém Ial , pro edematózní a mastnou pleť se používá systém Ial IPC k vyplnění hlubokých záhybů,Korekce tvaru obličeje a rtů zapadá do systému Ial System Duo.

Účinným schématem korekce je provádění 2-3 postupů s Ial System a další 1-2 s Ial System IPC. Způsob zavádění kyseliny hyaluronové do kůže je papulární , injekcí se pak vyžaduje masáž, aby se látka rovnoměrně distribuovala.

Jak se provádí biorevitalizace: video

Jak osvěžit pokožku a zlepšit pleť?Jaký výsledek se očekává od biorevitalizace a jak často by se měl postup provádět?Zjistěte ve videoklipu:

Preparáty pro biorevitalizaci

Všechny přípravky jsou rozděleny na biorevitalizanty , obsahující jednu kyselinu hyaluronovou a bioreparanty,doplněné vitamíny, peptidy, stopové prvky.Volba závisí na stavu kůže, věku, hloubce podání a provádí ji kosmetolog.

Volba léčiva pro biorevitalizaci závisí na stavu kůže pacienta, věku, hloubce podání a je určována výhradně kosmetologem.

Následující značky jsou nejoblíbenější:

 1. Ial Systems.Obsahuje kyselinu hyaluronovou s hustotou 1,8%, identickou s lidskou.Zcela eliminuje vrásky jemných linek.Vhodné pro ženy ve věku 30-60 let.Náklady na injekční stříkačku 1,1 ml - 12000 rublů.
 2. Ial Systems IPC.Bojuje s hlubokými záhyby a otoky kůže.Akce má obsahovat hustší kyselinu.1 ml léku stojí až 13 000 rublů.
 3. Aquashine Revophile.Obsahuje peptidy, aminokyseliny, koenzymy - celkem 56látky.Vhodné pro ženy od 40 let.Průměrná cena je 14 000 rublů.
 4. Skin R. Je doplněn komplexem aminokyselin, stojí od 8 000 rublů a účinek je podobný faceliftu.Biorevitalizace se také provádí na kůži boků, břicha, rukou.
 5. Theosial Meso.Vhodný pro pacienty do 30 let, protože kyselina hyaluronová je v ní málo koncentrovaná.Ideální pro dehydratovanou pokožku vystavenou ultrafialovým paprskům.Stojí to asi 8000 rublů.
 6. Restylane Vital.Obsahuje stabilizovanou kyselinu hyaluronovou.Liší se v nákladech - 15 000 rublů, což se vysvětluje delší dobou biorevitalizace - 11–12 měsíců.
 7. Meso Warton.Toto léčivo sestává z 1,5 procenta kyseliny hyaluronové a řady peptidů.Tato kombinace urychluje růst kmenových buněk.Cena - 12 000 rublů.
 8. Juwederm Hydrát.Zahrnuje mannitol, zvyšující účinek kyseliny hyaluronové.1 ml stojí 12 500 rublů.
 9. Yalupro.Obsahuje lysin, glycin a má dlouhý kumulativní účinek.Průměrná cena je 5 000 rublů.na 1 ml.
 10. Obsahuje 55 aktivních složek, které zlepšují fungování fibroplastů a inhibují volné radikály.Cena - 5000 rublů.
 11. Princezny bohaté.Má zlepšený účinek díky kombinaci kyseliny s glycerinem.Odhadovaná cena - 10 600 rublů.
 12. TheosialMesoexpert.Naplňuje dokonce hluboké záhyby, 3 ml léku stojí 19 500 rublů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Doporučení prodoba zotavení

Zotavení po biorevitalizaci není nijak zvlášť obtížné.Jižza 4-5 hodin můžete zahájit obvyklé činnosti .Měla by se však dodržovat některá doporučení.

Po dobu 2 dnů je zakázáno dotýkat se obličeje, odlupovat se a masky, nanášet kosmetiku, s výjimkou krémů předepsaných odborníkem, který postup provedl.

Na 2 týdny byste měli opustit opálení, solárium, saunu, posilovnu.Také pro toto období je nutné odložit provádění dalších kosmetických procedur a plastických operací.

Možné komplikace

Biorevitalizace není traumatickým postupem , ale stále jde o zásah, který může zanechat vedlejší účinky, jako je otok a zpřísněnímísta injekce, méně často - modřiny a modřiny.Komplikace zpravidla projdou bez stopy po 1-2 dnech.

Biorevitalizace má řadu možných komplikací, které lze v krátké době vyřešit pomocí rehabilitačních postupů.

Jak tyto projevy zmírnit, říká lékař, který provedl biorevitalizaci. Krémy obsahující arniku jsou často předepisovány pro nejrychlejší zotavenív případě tvorby hematomu.

Často dochází ke komplikacím z několika důvodů:

 • nedostatečná kvalifikace lékaře;
 • užívání nekvalitních nebo léčiv s ukončenou platností;
 • nesoulad pacienta s doporučeními po zákroku;
 • příliš tenká nebo citlivá pokožka;
 • provádění postupu, a to i přes zdravotní omezení;
 • příjem alkoholu před opravou nebo bezprostředně po ní.

Kontraindikace

Stejně jako u jakéhokoli zásahu do epidermy existuje řada kontraindikací pro biorevitalizaci:

 1. ) Alergie na složky léku.
 2. Těhotenství a kojení.
 3. Zánětlivá onemocnění v akutní formě.
 4. Kožní novotvary.
 5. Virové a plísňové kožní léze.
 6. Užívání antikoagulancií.
 7. Autoimunitní a onkologická onemocnění.

Cena biorevitalizace: náklady na jeden postup, průběh

Cena postupu závisí na složenía požadovaném objemu léku a pohybuje se od 7 do 15tisíc rublů na 1 ml.Pro revitalizaci obličeje obvykle postačí 1 ml léku v kombinaci se zpracováním krku, paží a dekoltu - 3 ml.

Omlazení obličeje a krku populárním Meso-Wartonem například stojí asi 12 000 rublů.na 1,5 ml a během 4 procedur - 48 000 rublů. Na mnoha klinikách existují slevypři objednání určitého počtu zákroků, nebo tyto jsou bezplatné.

Zda jsou takové služby, jako je platba za práci a vybavení, zahrnuty do nákladů na biorevitalizaci, je nutné upřesnit na klinice.

Je možné biorevitalizaci provádět doma

Vstřikování a laserovou biorevitalizaci by se nemělo provádět doma .Povoleno používat speciální zařízení, která pomáhají látkám proniknout hluboko dokůži.Jako aktivní složky se používají komplexy vitamínů, gely s kyselinou hyaluronovou a zvlhčovače.

Domácí omlazovací zařízení jsou následující: GesatonSpa 777, E-Polation Mini, Gesaton Iris 708.

Princip jejich činnosti je založen na mikroproudu , vysokofrekvenčnívlny a vakuový efekt.Populární léky pro revitalizaci hardwaru jsou Skin-R, Ial System a Restylane, jejichž gelová a krémová struktura jim umožňuje proniknout hlouběji do kůže.

Systém Ial je jedním z nejpopulárnějších léků pro biorevitalizaci.

Podstatou postupu je nanášení gelu rovnoměrně na očištěnou pokožku, 10 až 15 minut na něm se zařízením, zbývající gel odstraníme ubrouskem a naneste zvlhčovač.

Trvání kurzu je až 10 procedur, jeden za týden , následuje opakování jednou za 3 týdny.Domácí biorevitalizace je snadno proveditelná a dobře tolerovaná, ale pokud nejsou dodržována bezpečnostní opatření, je možné zarudnutí, svědění a otok.

Účinnost postupu pro kůži po věku 40, 50 let

Pro ženy starší 40 let odborníci doporučují absolvovat 6-8 procedur, z nichž každýsnižuje hloubkuvrásky a ovál tváře se obnoví .Recenze této věkové skupiny o biorevitalizaci jsou pozitivní.

Po 40 letech by měl být biorevitalizační postup proveden 6-8krát, aby se viděl účinek zpřísnění kůže.

Nejvíce si všimněte zpřísnění rohů očí a rtů,zmizení nasolabiálních záhybů a významná hydratace kůže.Pigmentové skvrny a cévní síť jsou eliminovány, pleť je charakterizována jako zářivá.

Výsledky biorevitalizace: před a po fotografiích

Rozmanitost typů procedur a cenové rozpětí dává každé ženě šanci vypadat mladě, navzdory svému věku, životnímu stylu a genetice.

Výsledky biorevitalizace jsou viditelné v nejkratším možném čase.

Hlavní výhoda, kterou má biorevitalizace, spočívá v tom, že se jedná o takové omlazení, jehož výsledek je viditelný okamžitě, a ne po určité době.

Biorevitalizace - co to je, jak se provádí a jaké přípravy na to jsou potřebné ve videoklipech

Podívejte se na videoklip o tom, co je biorevitalizace:

Videoklip o tom, proč je biorevitalizace nejlepší metodou omlazení: