Biologicky aktivní body na lidském těle odpovědné za orgány.Akupunkturní masážní technika

Na lidském těle je přítomno mnoho biologicky aktivních bodů, které při správném provedení dávají pozitivní výsledky pro pohodu a lidské zdraví. Masážní účinky na ně mají vliv na lidské zdraví, protože každý bod je odpovědný za orgány , a to v důsledku hromadění nervových zakončení.

V procesu akupresury se aktivuje nervový systém, což vede k zahájení přirozených regeneračních funkcí těla.Léčba může být prováděna s onemocněním velkého počtu orgánů.

Patří sem orgány zraku, trávení, sluchu, genitourinární systém mužů a žen, dýchání a kardiovaskulární systém.Body zodpovědné za všechny orgány lidského těla jsou umístěny identicky, ale za každou osobu mohou být odpovědné za různé orgány.

Co je biologickyaktivní body?

Struktura tkáně v biologicky aktivní zóně není standardně budována a má podobu pravidelné mřížky.Všechny typy buněk jsou spojeny do zvláštních formací - shluků buněk.

Biologicky aktivní místa jsou žírné buňky, které vylučují látky ovlivňující nervová vlákna.Odtud přichází okamžité podráždění přesně těchto zón.Také body na těle mohou měnit jejich velikost v závislosti na činnosti osoby.Ve stavu únavy se zužují, resp. Ve stavu bdělosti - rozšiřují se.

Základem terapeutické masáže je účinek regenerace na biologicky aktivní oblastirovnováha všech systémů v těle, uvolnění nervového napětí a zvýšení tónu.

Masážní ošetření je ve srovnání s moderní medicínou doprovázeno několika výhodami:

 • nezpůsobuje podráždění a bolest;
 • lze použít i při vysoké citlivosti kůže;
 • mohou postihnout téměř všechny bolestivé orgány v těle, včetně prevence těla a hubnutí;
 • léčba bez rizika zhoršení nemocí, protože jsou vyloučeny infekce a poškození kůže;
 • zlepšil zdravotní stav po prvních zasedáních.

Kontraindikace pro postup

Metoda stimulace aktivních bodů je v aktivní fázi tuberkulózy, při krevních onemocněních, novotvarech a nádorech, chorobách zakázánažaludek ve fázi exacerbace, stejně jako při vyčerpání těla.Akupresura nemusí být nutně prováděna specialistou.To může udělat kdokoli, kdo zná umístění bodů a jejich vztah k orgánům.

Pravidla expozice

Během masáže je třeba dodržovat několik pravidel:

 • Akupresurní systém je určen pro každého pacientaindividuálně.
 • V případě akupresury na konkrétním orgánu je třeba vzít v úvahu stav ostatních orgánů.Obzvláště úzce rozložené orgány s ošetřovaným.
 • Postup musí být proveden za použití technik stanovených pro každý bod zvlášť.

Před provedením akupunkturní masáže je třeba nejprve zjistit, kde jsou umístěny body na lidském těle, které jsou odpovědné za orgány.

Chcete-li najít biologicky aktivní zóny, musíte stisknout prsty na různých částech kůže.Když je zjištěn bod, tyto akce způsobí určitou znecitlivění zóny a určité nepohodlí.

Masážní technika

Pro postup vlastní masáže musí být ruce teplé.K tomu bude stačit, abyste je otřeli.Je nutné vyvinout tlak na akupunkturní zóny, aby byl pocit tlaku, ale zároveň nedošlo k nepohodlí a bolesti.

Dopad na aktivní zóny by měl být stimulující.

Tlaková technika má své vlastní rozdíly v závislosti na ošetření.V případě relaxace nervového systému byste měli na body klikat nepřetržitě.Je nutné provádět rotační pohyby a postupně zvyšovat tlak se zastavením prstu v aktivní zóně.Tento postup by měl být opakován až 5krát a neustále se vracet do původní polohy po dobu 5 minut.

Pro zvýšení tónu a vzrušení těla by měl být tlak na bod prováděn krátkými a silnými pohyby, na konci musí být prst ostře odstraněn.Tato technika by měla být prováděna dvakrát po dobu 30 sekund.

Má-li být samomasáž prováděna s maximálním přínosem, musí být provedena v pohodlné poloze na uvolněném těle.

Umístění bodů na lidském těle za účelem léčby zažívacího systému

Odstraňování toxinů a toxinů z trávicích orgánů se provádí lisováním na specifické biologicky aktivní body na těle.Body na lidském těle odpovědné za zažívací orgány jsou umístěny na ohybu lokte a na vnější straně předloktí.Chcete-li zahájit masáž, musíte druhou rukou držet loket a vyvíjet mírný tlak na palec.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Doporučení pro akupresurní body

Pro koliku a zácpu

Pro zmírnění bolesti a nepohodlí způsobených zácpounebo kolika existuje několik zón.

Hlavní počet bodů zodpovědných za tyto bolestivé oblasti se soustředí na nohy:

 • Tento bod lze nalézt na vnitřní straně nohy, těsně pod kolenem v rohu holenní kosti..
 • Na vnější straně nohy je také zóna 5-7 cm pod kolenním ohybem.
 • Na špičce v rohu nehtu, na straně ukazováčku.Můžete také provádět samomasáž v oblasti pupku, počínaje 5 cm doleva nebo doprava.

Akupresura bodů na břiše by se měla provádět pouze ukazováčkem.

S průjmem, nevolností nebo zvracením

Poruchy trávicího systému se objevují v důsledku špatné výživy, únavy nebo stresu.Léčení nemocí zažívacího traktu se provádí pomocí drog, což zhoršuje zdraví.

Umístění bodu je uvedeno v oblastiumbilicus, 3 cm.Chcete-li provést masáž, musíte si položit dlaň na břicho a stisknout prsty na místě.Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje zavřít oči, uvolnit tělo a zhluboka dýchat.

Se špatnou chutí k jídlu

Body ke zlepšení metabolismu jsou umístěny na uších a počítají se v množství asi 200 kusů.Existuje také bod zvaný „chuť k jídlu“.Je umístěn uprostřed hlavy tragusu.Chcete-li zlepšit chuť k jídlu, musíte ji stimulovat tak často, jak je to možné.

Atlas bodů na lidském těle pro ošetření zraku

]
Umístění bodů Léčba orgánů a nemocí
Na hlavě ve frontálních oblastech Všechna onemocnění očí, bolesti hlavy, závratě
Na hlavě ve vnitřních rozích očí Ostrost vidění, otok, fotofobie
Na hlavě při prohlubování vnitřní hrany obočí Všechna onemocnění očí
Na straně na vnější straně ruky na křižovatce palce a ukazováčku

Při provádění akupresury na očích musí být člověk velmi opatrný a tlačit na potřebné body nízkým tlakem.

Doporučení pro provádění akupresury pro oči

Základním pravidlem samomasáže pro zdraví očí není poškození.Biologicky aktivní body je třeba pečlivě dotýkat a cítit je.V případě nepohodlí nebo přepracování by mělo býtzastavit postup.

Masáž očí se provádí několika způsoby.Vibrační nebo hnětací pohyby můžete provádět pomocí dlaní nebo jemnými tahy.Při použití této techniky je důležité postupovat pečlivě a pouze teplými rukama.

Léčba respiračního systému

Body na lidském těle odpovědné za dýchací systém přispívají k hojení kašle, bronchitidy a jiných nemocí souvisejících s krčním a dýchacím ústrojím.Umístění bodů zodpovědných za dýchací systém je umístěno v celém těle.Jsou na hlavě, krku, hrudi, pažích a nohou.

) ​​
Umístění bodu Léčení orgánů a nemocí
Na hlavě mezi obočím Všechny nachlazení, bolesti hlavy, nosní bulvy
Na hrudi nad horním okrajem klíční kosti Normalizace dýchacích cest, krku a průdušnice
Na hrudi těsně pod bradavkou Všechny nachlazení, bolest hlavy, bolest na hrudi

Doporučení pro akupresurní body

Při běžném nachlazení

Je také možné léčit nachlazení akupresurou.Léčba však bude účinná pouze v počátečním stádiu onemocnění.

Hlavní věcí je vybrat správné body a správnou masážní techniku.

Je třeba vzít v úvahu kontraindikace pro použití postupu:

 • tělesná teplota vyšší než 37 stupňů;
 • těhotenství;
 • všechna onemocnění spojená se srdcem;
 • kožní choroby a dráždivé látky;
 • , když je bod umístěn na krtci.

Masáž se provádí klepnutím.Je nutné ohnout palec na ruku a poklepáním na potřebný bod ohnout.Procedura trvá 30 sekund.Samomasáž by měla být prováděna pomalu, teplými rukama, krouživými pohyby.

Při kašlání

Před zahájením masáže, stejně jako v předchozích případech, je nutné zjistit umístění aktivních zón.

)
Umístění bodů Léčba orgánů a nemocí
) Na hrudi blízko spodní části krku Při léčbě kašle
Na ruce na všech prstech kromě palce, mezi prvním a druhým falangem
Na palci z boku vnitřního ohybu
Na vnější straně dlaně v průsečíku palce a ukazováčku

Akupresuraje třeba provádět, dokud kůže nezčervená nebo dokud se neobjeví nepohodlí a bolest.

Procedura se doporučuje provádět každý den: 1 ranní a 2 večerní, až 5 minut.

S bronchitidou a pneumonií

Pomocí akupresury lze rychle a bezbolestně vyléčit pneumonii nebo bronchitidu.Nejdůležitější je najít správné body na lidském těle.Jejich hlavní umístění je krk, nohy, lopatky a paže.

Umístění bodů Léčba orgánů a nemocí
)Na zádech v oblasti lopatek, při odstředivém procesu sedmého krční páteře Při léčbě pneumonie a bronchitidy
Na paži, na palcové podložce, ustupuje od okraje 4 mm
Na krku v místě vyrovnání klíční kosti
Na noze mezi ukazováčkem a prostředními prsty

) Masáž by měla být prováděna jemným hladkáním a stiskem prsty, ale pouze svisle a v přímé linii.Tento postup musí být prováděn každý den.

Kontraindikace:

 • hypertenze;
 • rakovinový nádor;
 • krevní onemocnění;
 • tuberkulóza;
 • žaludeční vřed.
 • U astmatu

  Metodu léčby lze použít nejen k léčbě, ale také k prevenci chronického respiračního onemocnění, astmatu.Základem akupresury je obnova dýchacích cest a zlepšení krevního oběhu.Masáž v tomto případě může být provedena pomocí různých technik.To znamená, že můžete pohladit, stisknout, třít a hnětit.

  Biologicky aktivní místa na lidském těle odpovědná za dýchací systém.Pomáhají s astmatem
  Umístění bodů Léčení orgánů a nemocí ] Na zádech mezi páteří a lopatkami, těsně pod horní částí ramen Při léčbě zadušení a kašle Na horní části hrudníku o 5viz níže od klíční kostiNa dlani, vedle palce Naohyb zápěstí a palce

  Postup musí být proveden tak, že leží na rovné ploše bez polštáře.

  Pro dušnost

  Tento postup je profylaktický a používá se v několika biologicky aktivních zónách.První bod je pod štítnou žlázou v klíční kosti.Masáž je třeba provést stisknutím až na 2 minuty.Doporučuje se provádět jednu relaci denně.

  Druhý bod je ve středu koruny hlavy.Metoda ošetření je stejná jako v prvním bodě - tlak.V obou případech musíte rychle a s krátkými přestávkami stisknout správné body každý den ráno.

  Při odvykání od kouření

  V této situaci je nejlepší používat bodovou terapii v době, kdy je potřeba kouřit.

  )
  Umístění bodů Léčení orgánů a nemocí
  Na hrudi pod štítnou žlázou Pro dušnost a odvykání od kouření
  Na hlavě v nejvzdálenější části ušního boltce Na odvrácení odcigaretový kouř
  Na paži za zápěstí kloubu poblíž osy malého prstu Pro odstavení z kouření

  Atlas bodů na lidském těle za účelem léčby genitourinárního systému

  Body na lidském těle odpovědné za orgány genitourinárního systému jako standardhodyatsya na zadní, obličej, hrudník, břicho a nohy.

  Umístění bodů Léčení orgánů a nemocí] V ústní dutině, uprostřed labiální drážky Genitourinární systém, bolesti hlavy, bolest v dolní čelisti Na zádech pod procesem druhého bederního obratle Inkontinence, průjem, bolesti hlavy Na břiše v pupku o 1 cm výše Inkontinence, potíže s močením, bolest břicha,zvracení, zácpa, průjem Na noze uprostřed ohybu ohnutého kolena

  S cystitidou

  Zánět močového měchýře je nejúčinněji léčen akupresurou a tradičníléčba iontů.Existuje možnost vyléčit i chronickou cystitidu.Potřebný bod je na chodidle, mezi palcem a ukazováčkem.Stiskněte palec palcem po dobu 2 minut a sledujte respirační rytmus.

  Existuje několik dalších bodů pro léčbu cystitidy.Jeden z nich je umístěn nad kotníkovou kostí ve vzdálenosti 6 cm, druhý je na ohnutém koleni v oblasti ohybu kosti.

  S prostatitidou

  Pro léčbu tohoto typu nemoci je jeden bod umístěn na zadní hraně holenní kosti.V aktivní fázi nemoci musí být bod masírován ve směru hodinových ručiček po dobu 2 minut, ráno, odpoledne a večer.

  U chronické prostatitidy masírujte po dobu 20 sekund ve směru hodinových ručiček, pouze jednou denně.U denních sezení je léčebný průběh dva týdny.Pro dosažení nejlepších výsledků musí být kurz synchronizován s léčbougymnastika.

  V případě inkontinence moči

  Porušení kontrakce močového měchýře je léčeno akupresurou.Biologicky aktivní zóny pro prevenci nemoci jsou umístěny ve spodní části zad, v dolní části břicha, v močovém měchýři a také na zadní straně krku, kde je umístěna týlní kost.

  V případě přetížení v játrech a žlučníku

  Pro nepřítomnost nepohodlí a bolesti během léčby jater musí být postup proveden velmi pečlivě.Celý průběh léčby by neměl přesáhnout 20 sezení.

  Samotná masáž se provádí kruhovými tahy kolem pupku, na konci se masíruje žaludek rukou a přitiskne se čtyřmi prsty do břišní stěny.

  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

  Masáž se ztrátou sluchu

  Masáž se doporučuje provádět denně s různými intenzitami, v závislosti na pocitech.Postup by měl být prováděn seděním na židli s narovnaným hřbetem.

  Procedura se provádí přísně třemi prsty: palcem, ukazováčkem a středem.Masáž by měla být velmi jemná až do mírného pocitu tlaku.Pokud je postup proveden správně, bude se pacient cítit mnohem lépe.

  Rovněž stojí za zvážení, že pro nejlepší výsledek musí pacient relaxovat fyzicky i psychicky.Měl by být klidný, s pozitivními myšlenkami. Bodynachází se v chrámech, mezi obočím, uprostřed brady a za uchem.

  Atlas bodů na lidském těle pro léčbu srdce a krevních cév

  Body na lidském těle odpovědné za srdeční systém přinášejí při správném použití úžasné výsledky.Orgány kardiovaskulárního systému jsou ošetřeny body umístěnými na hlavě, hrudi a pažích.

  Umístění bodů Léčení orgánů a nemocí
  ) Na hlavě, uprostřed koruny Závratě, tinnitus
  Na hrudi poblíž bradavek Hypertenze
  Na paži uprostřed zápěstního záhybu Bolest v srdci, bušení srdce, nespavost
  Na chodidle na kalkanové šlachu Palpitace srdce
  Na hrudi mezi prsními a deltoidními svaly Bolest na hrudi

  Doporučení pro akupresurní body

  Kdyrytmus

  , arytmie lze urychlit a retardovaný tep.V medicíně se to nazývá tachykardie a bradykardie.

  V každodenním životě lidí se jedná o nejvýznamnější porušení kardiovaskulárního systému, jedná se však o porušení funkce hlavního lidského orgánu, proto je vhodné provádět profylaxi akupresurou, aby se zabránilo zhoršování jejich činnosti.

  Chcete-li zahájit léčbu, musíte zaujmout správnou polohu: sedněte si na židli a záda přesně vycentrujte.svisle, položte pravou ruku na spodní břicho, dlaní nahoru, pravou rukou, začněte palcem tlačit doleva.Masáž je nutná po dobu 5 minut.

  Masáž pro tachykardii by měla být zahájena lehkým dotykem, postupně zvyšujícím se tlakem.V případě bradykardie je tomu naopak: musíte nejprve tlačit velkým, ale mírným tlakem.Při pomalém tepu můžete používat vibrační pohyby, ale ne více než 2krát denně po dobu 30 sekund.

  S kardenurózou, palpitacemi, kvasinkami v rukou

  ] S hypertenzí
  Umístění bodů Léčení orgánů a nemocí
  Na paži se zahnutým loktem v pravém úhlu Bolest v srdci, chvění rukou, vysoký a nízký krevní tlak
  Na paži na kožním záhybu zápěstí nejdále od kartáče Arytmie
  Na paži těsně nad ohybem paže.Bolest v oblasti srdeční membrány.
  Umístění bodů Léčba orgánů a nemocí
  Na hlavě na okraji obočí Bolesti hlavy s hypertenzí
  ) Na hlavě uprostřed mezi obočím Závratě s hypertenzí
  Na hrudi mezi pupkem a bradavkami Hyperlimie
  Na paži uprostřed ohybu zápěstí Hypotenze
  Na hlavě uprostřed koruny Hypertenze
  ) Na hlavě, v oblasti krční tepnyHypertenze

  Při zvýšeném tlaku by mělo být ošetření prováděno ve správné poloze: sedět na židli a relaxovat.

  V případě vegetativně-vaskulární dystonie

  V případě dystonie byste měli stisknout palcem bod, který se nachází uprostřed nohy, musíte to dělat dvakrát denně.

  V případě hypotenze (nízký krevní tlak)

  Nízký krevní tlak je léčen body umístěnými na malíčku ruky.Stiskněte miniaturu na okraji hřebíku malého prstu, vloženého mezi palec a ukazováček.Tento postup se doporučuje provádět ráno ve stavu letargie.Masáž by měla být prováděna 30 sekund 5krát za relaci.

  Nalezení bodů a zvládnutí techniky akupresury je cestou ke zdravému tělu, neustálým výbuchem energie a veselou náladou.Protože na lidském těle jsou stovky, bude za léčbu každého orgánu určitě odpovědná alespoň jedna zóna.

  Akupresura je univerzální metoda léčby, která k nám přišla od našich předků.Díky své jedinečnosti a rozsáhlému pozitivnímu účinku na tělo je v moderním světě stále populárnější.

  Návrh článku:Mila Fridan

  Video o bodech na lidském těle odpovědných za orgány

  ) 7 aktivních bodů na nohou:

  Klikněte na tyto body v dlani: