Bio-posílení tváře - co to je, typy, jak postupovat s kyselinou hyaluronovou, nitě, plniva, drogy.Fotografie a důsledky

Biostimulace obličeje je procedura v kosmetologii a chirurgii zaměřená na omlazení pokožky, zpřísnění oválu a vytvoření požadovaného kontury obličeje.Provádí se pomocí látek, které ovlivňují kožní buňky a způsobují jejich aktivní obnovu a růst.

Popis postupu

Biostimulace obličeje je moderní kosmetický postup prováděný různými metodami: kyselina hyaluronová, nitě, plniva, přípravkya s látkami šetrnými k pokožce (mezi nejslavnější: Radiesz, Aptos).

Pomocí velmi tenké jehly se do strukturální vrstvy kůže zavede přípravek nebo filamenty, čímž se vytvoří mřížka ve tvaru kosočtverce , pomocí které se zpřísní potřebné části kůže, vyhladí se potřebné oblasti na obličeji.

Poté, co jste zjistili, co to je a jak to ovlivňuje omlazení vašeho vzhledu, můžete si vybrat vhodnou metodu s minimálními možnými vedlejšími účinky, důsledky a velkou účinností.

Kosmetička nabízí určitý druh biotřídky v závislosti na individuálních vlastnostech kůže, typu obličeje a zdraví pacienta.Tím je dosaženo potřebných účinků utažení, získání tvaru, zbavení vrásek, hlubokých záhybů.

Pro koho je určen postup

Kosmetičtí lékaři doporučují tento postup uplatnit nejdříve ve věku 35 let.Takový rámec je způsoben skutečností, že u dívek mladších je kolagen produkován přirozeně a není nutná další stimulace.Pokud se provádí omlazení, může to způsobit komplikace a poškodit kůži.

Proces stárnutí však může začít mnohem dříve, proto je nejprve třeba věnovat pozornost vnějším znakům:

 • ztráta pružnosti, ochablá kůže;
 • změna tvaru obličeje;
 • vzhled vrásek.

Bioarmilace může být prováděna nejen na obličeji, ale také na krku, dekoltu, rukou a dalších částech těla na žádost pacienta.

Přesně o potřebě postupu, přítomnosti indikací a kontraindikací může kosmetolog říci pouzepředběžná kontrola.Kvalifikovaný odborník také provede testy, zejména na reakci těla na lék, způsobí alergii.

Princip účinku

Polylaktické a hyaluronové kyseliny jsou produkovány přímo v těle, ale s věkem se jejich produkce zpomaluje a obnovování buněk se zhoršuje.Jejich zavádění do těla zvenčí zlepšuje intracelulární metabolické procesy.

Přímo ovlivňují kožní buňky a aktivují jejich obnovu a produkci kolagenu.Kyselina hyaluronová, která je součástí injikovaného léčiva, se vstřebává a vylučuje z těla, protože účinek proti stárnutí je udržován po dobu 6 až 12 měsíců, po kterém je nutné postup opakovat.

Techniky biologického zesílení

Postup biologického zesílení vyžaduje seriózní přístup:

 1. Musíte jít na profesionální kliniku s vysokou kvalitouslužby.Tam kvalifikovaný personál s lékařským vzděláním okamžitě provede řadu testů nezbytných k identifikaci indikací a kontraindikací postupu;
 2. Lékař identifikuje oblasti na obličeji nebo jiných částech těla, které vyžadují zpřísnění a omlazení.V těchto oblastech jsou značky aplikovány ve formě mřížky, podél které budou injekce;
 3. Poté se pomocí speciálního roztoku pokožka očistí od nečistot a kosmetiky;
 4. Před zákrokem je použito anestetikum, častěji se používají krémy s lidokainem, ale v případě zesílení niti nebo pokud pacientstrach z bolesti, možná použití lokální nebo dokonce celkové anestézie;
 5. Postup biologického zesílení se provádí pomocí injekčních stříkaček s tenkou jehlou, což umožňuje minimální poškození kůže.Injekční léčivo tvoří pod kůží síť vláken, která podporují tvar obličeje a ovlivňují buňky, což je nutí k aktivní produkci kolagenu;
 6. Koncem postupu je ošetření míst vpichu antiseptickým, lepením sádrou.

Následující stav kůže závisí primárně na pacientce samotné, protože se o ni musí patřičně pečovat, zvláště stojí za to být opatrný v prvním týdnu po zákroku.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Plazmová zvedací tvář - co to je, jak se provádí, výsledky, fotografie před a po zákroku.

Jaké biomateriály se používají

Při biologickém zpevňování obličeje se používají dva typy materiálů: etobiogel a bioniti, aby se dosáhlo přesně výsledku, který si pacient přeje, které se mohou skládat z několika typů látek:

 1. Biogel na bázi kyseliny hyaluronové- přirozeně ovlivňuje kožní buňky, nezpůsobuje alergie a rejekce;
 2. Gel na bázi kyseliny polymléčné- vydrží déle, má výraznější účinek;
 3. Gel na bázi hydroxyapatitu sodného- látka vyrobená z mořských korálů syntetickou metodou, protože je součástí kostní tkáně,používané v kosmetologii;
 4. Vlákna na bázi polykaprolaktronu- šicí materiál používaný v lékařství po určité době se rozpustí.Významnou výhodou této metody je schopnost vláken stimulovat produkci neokolagenogeneze;
 5. Mezothready na bázi dioxanodů- biologicky rozložitelná (rozpustná) vlákna, která nezpůsobují odmítnutí nebo alergické reakce.

Navzdory svému názvu bioniti není injikováno pod kůži chirurgicky, ale injekční stříkačkou, jako gel, minimálně poškozující tkáň.

Používání bionových nití s ​​polykaprolaktonem

Nitě s polykaprolaktronem jsou vstřikovány pod kůži jako gel, pomocí injekční stříkačky, a nejsou o nic méně populárním způsobem zvedání.Mají však oproti gelu významnou výhodu - účinek používání nití na 3-5 let nezmizí.

Kromě toho má tento způsob omlazování několik výhod:

 • kompatibilita s tkáněmi, což vylučuje alergické reakce a rejekce;
 • přirozené rozpuštění příze po období působení;
 • stimulace produkce přírodního kolagenu;
 • absence chirurgického zákroku, v důsledku toho krátká doba zotavení.

Kosmetologové doporučují uchýlit se k tomuto postupu v období 35–50 let, protože až do 35 let není nutnéa v pozdějším věku je mnohem obtížnější dosáhnout požadovaného účinku.Jako každý kosmetický nebo lékařskýpostup, bio-posílení má kontraindikace.

Použití plniv s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová poskytuje krátkodobější účinek, jeho účinek je patrný po dobu přibližně 6 až 12 měsíců, ale projevuje se poměrně rychle.Bolest při zákroku je minimální a doba zotavení je prakticky nepřítomná. Po ošetření kůže nejsou žádné stopy po injekcích.

Postup by však měl být prováděn výhradně na klinikách se zvláštní certifikací.Jinak se mohou vyskytnout negativní důsledky, jako je bolest, otok a hematomy, zánět, tvorba vláknité kontraktury a cévní embolie.

Bio-zesílení pomocí kyseliny polymléčné

Zesílení pomocí kyseliny polymléčné je v porovnání s kyselinou hyaluronovou mladší metodou.Působí hlouběji a aktivněji, účinek trvá asi 2 roky, ale procedura vyžaduje průběh injekcí, a ne jediné použití.

Kyselina polymléčná se vyrábí synteticky a má krystalickou formu.

Při zavedení pod kůži interaguje s buňkami pojivové tkáně, které aktivují syntézu kolagenových vláken.Po působení léčiva se rozkládá na vodu a oxid uhličitý a vylučuje se z těla.

Jak se připravit na biologickou výztuž

Pro postup biologické výztuže je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů a je třeba provést významnou přípravu.

Často se doporučuje doporučení lékařůodkazovat na užívání léků před zákrokem:

 1. Aby nedošlo k vyvolání nárůstu bolesti, není nutné provádět bio-posílení během menstruace nebo během týdne před nimi;
 2. Procedura může být provedena pouze jeden měsíc po ukončení průběhu užívání antibiotik, jsou-li některá přijata;
 3. 2 týdny před zákrokem přestaňte brát léky proti bolesti;
 4. 3 dny před zákrokem se doporučuje přestat kouřit, pít alkohol a nezdravé jídlo.

Kroky postupu

Biostimulace probíhá v několika fázích:

 1. Konzultace s dermatologem, vyšetření kůžeu nemocí, kontrola reakce kůže na lék, identifikace kontraindikací.Po kterém je přiřazen vhodný termín pro postup;
 2. Čištění pokožky kosmetiky a nečistot před zákrokem;
 3. Anestetizace míst plánovaných pro injekce.Při použití plniv to může být speciální gel s lidokainem nebo film.A také místní, v některých případech obecně, anestézie, pro zesílení bionity;
 4. Pokud byl použit anestetický krém, musí být odstraněn a na kůži ošetřeno antiseptikem;
 5. Posledním krokem v přípravě na zavedení biomateriálu je použití zvláštního značení, podle kterého se vytvoří bioniti;
 6. V tomto okamžiku je přípravek považován za dokončený a ihned následuje zavedení gelu.Pro tento účel, speciální stříkačky spodlouhlé jehly - podkoní.V průměru jedna stříkačka bere 1-2 stříkačky;
 7. Po dokončení podávání léčiva se na kůži působí antiseptikum;
 8. Procedura trvá 30 minut až 2 hodiny.V případě gelů na bázi hyaluronových a polylaktových kyselin se provádí postup.

Péče o pleť obličeje po

Často po zákroku dochází k otokům a otěru během 5 až 7 dnů, po kterých prochází, ale aby se zabránilo kontaminaci azánět 2-3 dnypo zákroku by měla být kůže ošetřena antiseptikem a měl by být aplikován speciální krémpředepsaný lékařem.

Existuje také seznam opatření, kterým je třeba se vyvarovat, aby nedošlo k žádným komplikacím:

 • dlouhodobé vystavení teplu, tj. Nestojí dlouho u kamen,obkládá, vypařuje pokožku, je na přímém slunci po dlouhou dobu;
 • jít do sauny, do lázeňského domu nebo do bazénu;
 • používají kosmetiku, dekorativní i ošetřující;
 • hrát sporty a výrazně napínat obličejové svaly.

Doba trvání období zotavení

Při použití biogelu je doba zotavení poměrně krátká: otoky a injekce budou patrné do 5-7 dnů, po kterých projdous náležitou péčí.

Použití nití nitě vyžaduje delší dobu pro zotavení, a to: 1–2 týdny.

Mnoho lékařů doporučuje užívat lék „Ditsion“ a také předepisovat masti a krémy pro dalšírychlá konvergence otoků a stop injekcí.

Doba trvání účinku postupu

Doba účinnosti postupu biologického zesílení se liší v závislosti na druhu přípravku a jeho hlavní látce:

 • Účinek postupu zesílení gelu s kyselinou hyaluronovou je nejrychlejší: trvá 6–12 měsíců. Po skončení doby působení musí být postup opakován nebo zvolit jiný typ omlazení.

  Účinek biologického zpevnění obličeje trvá 1 až 2 roky.

 • Gel na bázi kyseliny polymléčné trvá až dva roky, tato metoda je novější, funguje hlouběji a aktivněji.
 • Bioniti je nejrizikovější, ale nejúčinnější metodou na pokraji chirurgického zákroku je udržení pružnosti a tvaru kůže po dobu 3-5 let.

Kontraindikace

​​

Pokud bioraminuje obličej tak, aby tyto účinky nepoškozovaly tělo, je třeba vzít v úvahu kontraindikace.

Postup by se měl zdržet v následujících případech:

 • během těhotenství, menstruace nebo kojení;
 • během exacerbace chronických onemocnění;
 • lidé s cukrovkou, epilepsií a také se špatnou koagulací krve;
 • v průběhu zánětlivých procesů v těle;
 • současně s užíváním jiných drog.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Kyselina hyaluronová v tabletách.Výhody, jak brát, recenze lékařů a účinnost.

Nežádoucí účinky

Mezi standardní vedlejší účinky postupu biologické zesílení, jako je otok, hematomy v místě injekce, jsou možné modřiny, které zmizí během několika dnů .komplikace způsobené nesprávným postupem nebo kvalitou léčiva:

 • alergie;
 • výskyt granulomů;
 • hromadění gelu pod kůží;
 • gelové tvarování;
 • embolie;
 • nekróza.

K tomu, abyste se těmto důsledkům vyhnuli, je nutná náležitá péče o kůži.

Opatření během a po biologickém vyztužení

Biozpevnění obličeje je postup, který vyžaduje značnou přípravu a péči o pleť. Hlavním pravidlem je provádět jej pouze na certifikované klinice odborníky , jinak mohou nastat komplikace.

Po zákroku je nezbytné důkladné ošetřování pokožky, je třeba se vyvarovat podráždění a poranění a používat krémy a masti předepsané lékařem.

Je-li postup prováděn v teplém období, kdy je účinek slunce na kůži zvýšen, může lékař předepsat zvláštní ochranné prostředky. Pokud tak neučiní, měl by věnovat pozornost zvýšené sluneční aktivitě.chladné období - mráz může výrazně poškodit jemnou pokožku obličeje.

Výhody a poškození

Bio-posílení má řadu výhod, díky nimž tento postupstal se populární, jmenovitě:

 • materiály kompatibilní s lidským tělem;
 • nedostatek chirurgického zákroku;
 • rychlý výsledek;
 • krátké období zotavení;
 • aplikace na jiné části těla.

Některé z nevýhod:

 • nemají dlouhodobý účinek;
 • potřeba vést kurz sestávající z několika postupů;
 • možný výskyt vedlejších účinků a komplikací.

Přípustná frekvence použití

Aby bylo možné stanovit frekvenci bio-zesílení obličeje, je třeba věnovat pozornost takovému aspektu, jako je užívaná droga.Zesílení gelu na bázi kyseliny hyaluronové se provádí 3 až 3krát, s intervalem asi 2 týdnů.Po absolvování je účinek procedury zachován po dobu jednoho roku, pak se musí opakovat.

Kyselina polymléčná je radikálnější metoda, často stačí jeden postup po dobu 1–2 let.Nej dlouhodobější je zesílení bionity, platí po dobu 5 let.Tyto termíny se mohou lišit v závislosti na stavu kůže a těla jako celku, pouze lékař je může objasnit během vyšetření před zákrokem.

Náklady

Náklady na postup závisí nejen na typu, ale také na použitém léčivu, počtu nití nebo plniv, které jsou vybírány jednotlivě, a prestiži kliniky.

Náklady:

 • Vyztužení nitě je nejdražší.přibližně 60-70 tisíc rublů.
 • Cena gelové zesílení gelu se pohybuje od 13 000 do 35 000. Gel s kyselinou hyaluronovou bude mnohem levnější než na bázi kyseliny polymléčné.
Doporučení kosmetologů

Při rozhodování o biologickém posílení obličeje je třeba vzít v úvahu několik aspektů:

 1. ) Věk .U dívek mladších 35 let může tento postup dokonce způsobit újmu, je to způsobeno tím, že tělo produkuje přírodní kolagen a stimulace jeho produkce není nutná;
 2. Stav kůže .I u osob starších 35 let může být postup zcela zbytečný, protože stárnutí kůže je individuální.Nejprve je třeba věnovat pozornost vzhledu, přítomnosti vrásek a deformacím tvaru obličeje.V některých případech začíná proces stárnutí před 35-40;
 3. Úroveň kliniky a profesionalita odborníků .Provádění postupu doma nebo s neprofesionálním mistrem je přísně zakázáno, může to mít za následek mnoho nežádoucích důsledků a komplikací;
 4. Nutnost opakovat postup .V závislosti na typu bio-zesílení může být účinná od roku do pěti.Po zákroku však musíte postup opakovat, abyste zachovali mládí a krásu;
 5. Postupujte podle doporučení lékaře .Mnozí se domnívají, že varování lékařů mohou být zanedbávána, ale není tomu tak, po proceduře nemůže dojít k poškození kůže, což může vést ke značným komplikacím.

Co si lékaři myslí

Mnoho lékařů doporučuje biostimulaci jako novější, bezpečnější a technologicky vyspělejší metodu omlazení.

Jsou zaznamenány následující aspekty postupu:

 1. Zabezpečení .Díky nejmodernějším technologiím a vysoce kvalitním lékům je riziko komplikací minimalizováno;
 2. Nedostatek chirurgického zákroku .Na rozdíl od zesílení zlatými nitěmi tento způsob omlazení nevyžaduje chirurgický zákrok, je to spíše kosmetický postup;
 3. Krátká doba zotavení .Vzhledem k tomu, že tato metoda není chirurgická, je doba zotavení po zákroku několikrát zkrácena;
 4. Neubližuje tělu .Látky nejsou nejen škodlivé, ale dokonce prospěšné pro pacienta, protože stimulují přirozené procesy produkce kolagenu.

Postup biostimulace obličeje je jedním z nejnovějších poznatků v oblasti kosmetologie.Tato technika je účinná, relativně bezpečná, umožňuje vám udržovat mladistvý vzhled po mnoho let.

Video: jak je bio-zesílení obličeje

Technologie bio-posílení tváře ve videoklipu:

Co je to bio-posílenítváře, najděte si ve videoklipu: