Baňková masáž z celulitidy.Technika vystoupení na tváři, nohách, těle doma

Do konce minulého století byly banky aktivně využívány k bolesti svalů, nachlazení, kašli.Později byly nahrazeny účinnějšími léčebnými metodami, ale kosmetologové zjistili, že masáž s bankami může pomoci v boji proti celulitidě doma.

Co je to plechovka (vakuum) Masážní

základní příčinu celulitidy -metabolické poruchy v oblastech těla s predispozicí k hromadění tuku: na boky, hýždě, břicho.

Kvůli poruše metabolického metabolismu se již část tuků dodávaných s potravou tělem již nerozděluje a nepoužívá se k zachování životně důležitých funkcí, nýbrž je uložena v tukových buňkách pod vrstvou pojivové tkáně.V důsledku toho se tukové buňky zvyšují a jejich obsah je hustší.

Masáž na celulitidu v salonu a doma

Tyto změny vedou k hromadění tekutin a tlak, který vytváří, pomáhá zpomalit krevní oběh a v důsledku toho snižujepružnost pojivové tkáně a tvorba husté vláknité septy, způsobující vnější změny v kůži, která je vnímána jako „pomerančová kůra“.

Je třeba si uvědomit, že celulitida není obyčejný tuk, a proto je nemožné se ho zbavit výhradně pomocí stravy a gymnastiky: budou vyžadovány metody, které mohou obnovit předchozí typ tukových buněk.Baňkování (vakuová) masáž úspěšně zvládne tento úkol.

Masážní sklenice jsou malé nádoby uvnitř, které se po zahřátí nebo vymáčknutí, když jsou umístěny na těle, vytvoří oblast se sníženým tlakem, kde proudí krev a přebytečná tekutina, která dříve přeplnila mezibuněčný prostor.

Výsledky baňkové masáže ve formě pružné, tónované kůže jsou patrné po několika sezeních.Pravidelné postupy jsou vynikající prevencívzhled tělesného tuku.

Edém, který bránil normálnímu fungování krevních cév, je odstraněn a začnou aktivně dodávat kyslík do buněk, čímž zajišťují odstranění veškerého přebytku, včetně zbytečných mastných usazenin.Rachot krve do epidermis stimuluje činnost tukových a potních žláz, které začnou přispívat k čištění těla od toxinů.

Existuje také mechanický účinek plechovky na kůži, hnětení a lámání velkých tukových zrn během jejího pohybu, což urychluje proces jejich odstraňování.Neustálé změny tlaku při pohybu nádoby jsou účinnou masáží vnější vrstvy pokožky, pod jejímž vlivem se stává hustší a získává zdravou barvu.

Indikace pro masáž doma

baňkovou masáž z celulitidy lze provádět jak v salonu krásy, tak doma.Za přítomnosti určitých znalostí nebudou nezávislé postupy o nic méně účinné než procedury salonů.

Masáž pomůže vyrovnat se s následujícími problémy vzhledu:

 • celulitida na nohou, boky, hýždě, žaludku, pažích;
 • nadměrný tělesný tuk, nadváha;
 • ochablost kůže související s věkem, vrásky;
 • přítomnost strií, jizev, věkových skvrn.

Jako adjuvans lze tento typ masáže použít k léčbě nachlazení během regenerační fáze a při bolestech svalů.

Kontraindikace

Existuje seznam kontraindikacímasáž spojená s její schopností působit nejen na povrch kůže, ale také na hlubší strukturální prvky.

Zahrnuje:

 • veškerá katarální onemocnění v akutním stadiu;
 • horečka;
 • problémy s krevními cévami: jejich vysoká citlivost, křehkost, tromboflebitida, křečové žíly;
 • exacerbace kardiovaskulárních chorob;
 • přítomnost novotvarů (molů) nebo kožních lézí v masážní oblasti;
 • onkologická onemocnění (vyžaduje se odborná konzultace);
 • nemoci močového měchýře a gastrointestinálního traktu;
 • těhotenství a menstruace (neměla by se vyloučit masáž břicha);
 • nízká srážlivost krve.

Porovnání vakua s manuální anticelulitidovou masáží

baňkovou masáž z celulitidy doma lze provádět buď ručně, nebo pomocí speciálního přístroje vybaveného přísavkami různých velikostíže hadice jsou připojeny ke kompresoru.Obě metody umožňují nastavení tlakové síly a hloubky tkáně.

Existují obecné kontraindikace, jejichž seznam je doplněn o hardwarovou masáž:

 • otok tkání;
 • slabé kapiláry;
 • rosacea;
 • Cévní „hvězdy“.

Kromě kontraindikací existují i ​​další omezení výkonu hardwarové masáže: nelze ji provádět na zvláště citlivé jemné kůži a na oblastech těla, které lze snadno zranit.Také s hardwaremVakuová masáž nekombinuje všechny kosmetické procedury, které lze provádět souběžně s ruční masáží.

Mezi výhody hardwarové metody:

 • je viditelný výsledek již po prvních relacích;
 • intenzivnější a bezpečnější účinek na malé plavidlo, který přispívá k jejich posílení a zlepšení mikrocirkulace krve;
 • menší závislost výsledku na kvalifikaci masážního terapeuta: zařízení jednoduše sleduje daný program a nelze jej zaměnit.

Ruční masáž vyžaduje zkušenosti a znalosti úsilí, s nímž je třeba vyvíjet tlak na určité části těla.umožňuje změnit intenzitu expozice, napnout svaly a zabránit vzniku hematomů.

Hlavní výhodou ruční masáže je možnost použití éterických olejů a krémů (hardwarová masáž se provádí pouze na suché pokožce), která je schopna zefektivnit postup při vyživování a zvlhčení pokožky.

Aby odborníci mohli využít výhod obou metod a zmírnit jejich nevýhody, doporučuje kombinovat manuální masáž (pro první polovinu masážní relace) a masáž hardwaru (po manuálním natažení tkání).S tímto přístupem je možné dosáhnout dobrých výsledků i se zvlášť živými projevy celulitidy.

Jak užitečná je masáž

Může masáž z celulitidy doma:

 • přiblížit postavu k ideáluodstranění tukuvklady;
 • zvyšují tahání kůže;
 • odstraňuje celulitidu obnovením normální struktury tukových buněk;
 • k prevenci výskytu všech výše uvedených defektů v budoucnosti normalizací metabolismu v buňkách podkožní vrstvy;
 • vyloučit vývoj fibrózy - patologické proliferace tkání, což vede k zjizvení.

Během postupu dochází k celé řadě příznivých změn v těle jako celku:

 • se přebytečná tekutina vylučuje,a otok zmizí;
 • krevní oběh je intenzivnější a buňky jsou nasycené kyslíkem;
 • eliminoval přetížení lymfy;
 • Strusky a toxiny již v tkáních netrpí a nezasahují do regeneračních procesů.

Během masáže se mechanicky působí na biologicky aktivní místa v těle, což vede k obecnému zlepšení pohody a zdravého těla, díky kterému člověk vypadá mladší a přitažlivější.

Metoda má některé nevýhody:

 • nepohodlí, které se často vyskytuje během prvních postupů;
 • nemožnost samostudia určitých částí těla (zpět) a potřeba vyhledat pomocníka;
 • zarudnutí těla po zákroku, které bude jasně vidět v horkém počasí (z tohoto důvodu se dává přednost zimnímu období).

Vakuové procedury vyžadují jisté znalosti: všech těchto změn nelze dosáhnout, pokud náhodně poháníte banky na povrchu kůže bezpředstavy o pravidlech provádění masáží, přípravě těla na to, výběru plechovek a masážních nástrojů samotných.

Opatření

Cínová masáž celulitidy v cínu by měla být prováděna správně.Aby to nevedlo ke zhoršení stavu kůže a nezpůsobovalo problémy složitější než celulitida, je třeba při provádění zákroku pamatovat na nejjednodušší opatření.

Při používání krémů a rostlinných olejů nezanedbávejte následující:

 • je nezbytné předem provést alergický test použitímmalé složení na ohybu lokte;
 • pečlivě si přečtěte pokyny dodané se sadou plechovek: obsahuje mnoho cenných informací týkajících se použití konkrétních vzorků;
 • nezapomeňte na kompetentní přípravu pokožky pro masáž;
 • nesnažit se zpracovat ty části těla, pro které je vakuové působení zakázáno z důvodu přítomnosti velkého počtu lymfatických uzlin: vnitřní povrch stehen a rukou;axilární zóna;tříslová zóna;hrudníkumísto pod koleny;oblasti těla v blízkosti srdce, ledvin, páteře;
 • pamatujte na to, že velikost plechovky je přímo úměrná síle jejího účinku, během prvního sezení použijte vzorky s nejmenším objemem, čímž omezíte dobu masáže na 5 minut: zabráníte tak poškození kůže.V budoucnu lze dobu expozice postupně zvyšovat;
 • provádějící masáž, sledujte kožní reakci: s intenzivním zarudnutím (vínová)stín), silná bolest, svědění, zákrok by měl být okamžitě zastaven;
 • ve vakuových procedurách nepoužívají oleje se silným zahřívacím účinkem, obsahující pepř, hořčici: zvyšují riziko negativních vedlejších účinků masáže;
 • , když se po ošetření objeví na těle vodní bubliny (důkaz stagnace tekutin ve tkáních), dále snižujte intenzitu a zkracujte dobu expozice.

Nepřehřívejte tělo před masáží, ostře trhejte plechovky od těla, vydržte bolest a nepohodlí - to pouze zhorší stav pokožky a přidá nové problémy.

Druhy masážních plechovek a jejich správný výběr

Moderní plechovky se od svých předchůdců velmi liší ve složitější konstrukci a rozmanitosti materiálů používaných k jejich výrobě.

Sklo

Skleněná nádoba je klasická.Dnes je bezpečnější, protože není nutné používat oheň k vytvoření vakua, jehož sílu je obtížné regulovat: stačí ohřát nástroj umístěním na několik minut do teplé vody.Můžete si koupit plechovku vybavenou gumovým čerpadlem, která se snadno používá a umožňuje snadno změnit sílu nárazu.

Výhody skleněných nádob jsou vysoká účinnost a snadné čištění: oleje a krémy se do skla neabsorbují. Mezi nevýhody patří křehkost skla, vysoké riziko poranění kůže a potřeba hlubokých znalostí a zkušeností.při použití plechovek.

Guma

Gumová nádoba je mnohem bezpečnější než skleněná nádoba, může ji použít začínající masér, protože nevyžaduje zvláštní znalosti.Mezi další výhody - nízké náklady, flexibilita, schopnost pevně se držet.

Existují vážné nedostatky: guma absorbuje krémy, oleje a kožní sekret.Je téměř nemožné zcela umýt sklenici a postupně se hromadí patogenní mikroorganismy na jejím povrchu.Při stálém kontaktu s tukem ztrácí guma v průběhu času svou pružnost, deformuje se, praskne, takže nádoba netrvá dlouho.

Silikon

Silikon je úspěšnou náhražkou kaučuku, má všechny své výhody, ale není schopen absorbovat tuk.Z tohoto důvodu jsou flexibilní, pohodlné, silné a trvanlivé silikonové plechovky považovány za nejlepší volbu a prakticky žádné nedostatky.

​​

Nevyžadují speciální dovednosti masážního terapeuta a pokud nedělá vážné chyby, nikdy na těle nezanechají modřiny.

Latex

Latex je přírodní analog silikonu, materiál je také pružný, měkký, silný, ale ještě trvanlivější.Latexové plechovky jsou dobývány řadou tvarů a velikostí, což umožňuje masírovat jakoukoli i nepřístupnou část těla.Hlavní nevýhody jsou vysoká cena a možnost alergické reakce na latex.

S přeplňovačem

2 lze použít v bankáchtyp kompresorů, které usnadňují výběr optimální nárazové síly:

 • vakuum(gumová „žárovka“), pracující změnou objemu;
 • píst- relativně nové zařízení sestávající z pístu uvnitř plechovky a vnějšího ventilu, které otáčí, můžete změnit tlak a dosáhnout jeho ideální hodnoty;
 • lékařské plastové nádobyvybavené superchargerem jsou vynikající volbou pro zkušeného masážního terapeuta, protože nikdy spontánně nevycházejí z těla, jako je tomu u všech výše popsaných vzorků, a mají všechny své výhody.Při absenci dovedností se však nedoporučuje používat, protože při vysoké rázové síle mohou v nepatřených rukou způsobit vážná poranění kůže.Nevýhodou je vysoká cena produktu;
 • plechovky s magnetickými přísavkami- cenově dostupná varianta.Díky vytvoření magnetického pole jsou schopny působit na vrstvy umístěné v hloubce až 9 cm. Díky takové hluboké expoziční zóně by se domácí masáž neměla používat: v tomto případě je riziko poškození tkáně neoprávněně vysoké.

Začínajícím masážním terapeutům se doporučuje, aby si zakoupili silikonové výrobky, jejichž velikost se volí v závislosti na zamýšlené oblasti ošetření.

Při výběru plechovek je třeba vzít v úvahu jejich vlastnosti, úkoly postupu a vlastní úroveň profesionality.

Část těla Průměr plechovky (cm)Boky, hýždě, záda 7-8 břicho, paže, nohy 4-5Tvář 1-3

Kromě popsaných možností pro plechovky mohou exotičtí milovníci vyzkoušet také bambusové nebo keramické výrobky.Bambus je známý svými antiseptickými a léčivými vlastnostmi a keramika je odolnější alternativou skleněných nádob, která má stejné výhody a nevýhody.

Jak připravit pokožku na masáž

Bez důkladné přípravy pokožky pro nadcházející vakuový postup může být neúčinná nebo může vést ke vzniku jasně viditelných velkých hematomů.

Příslušný postup předúpravy se skládá z následujících kroků:

 1. Vezměte si horkou lázeň(ne horká) po dobu 5-7 minut .Nedoporučuje se paření těla.
 2. Ošetřujte kůži drhnutím , aniž by na vás působila nadměrná síla.Můžete použít nástroj pro ukládání nebo si ho vyrobit sami, například z kávových základů, medu, jakéhokoli základového oleje z rostlinných olejů.Můžete přidat několik kapek éterického oleje.Kartáč zpracovává problémové oblasti těla.
 3. Omyjte křovinupod sprchou a otřete ji do sucha ručníkem, aniž byste ji velmi otírali.
 4. Ošetřujte tělo speciálními sloučeninami , které zajistí, že se plechovky sklouznou (masáž na suchou pokožku se neprovádí: to povede ke zranění).
 5. Proveďte lehkou ruční masáž , která se skládá z hladení atřením pohyby.

Cílem přípravných akcí je očistit pokožku, mírně ji zahřát, zajistit příval krve a zvýšit pružnost tkání.To bankám umožní další masáže, aby se zabránilo tvorbě modřin, roztáhnutí a zvýšení účinnosti postupu, čímž se zajistí volné pronikání přísad krémů a olejů do pórů.

Jaký masážní nástroj je lepší použít pro posuvné plechovky

Účinnost, bezpečnost vakuového postupu a soulad jeho výsledků do značné míry závisí na kvalitě masážního nástroje.

Proticelulitidové krémy

Usnadní boj proti „pomerančové kůře“, ale mají výraznou nevýhodu: krémy se zpravidla rychle vstřebávají, zanechávají pokožku lepkavou a ztěžují sklouznutísklenice na masáž.Výsledkem je bolestivost, podlitiny, protažení kůže.Tomu se vyhněte přidáním masážního oleje do krému.

Nejlepší anticelulitidní krémy byly oceněny:

 • „Koupel, masáž, sauna“ od společnosti Belita-Viteks.Cena až 300 rublů;
 • „Dokonalá postava“ od společnosti BIOselekt.Cena až 500 rublů;
 • „Thermo Active“ od společnosti Aravia Organic.Cena až 1500 rublů;
 • „Úžasná silueta“ od společnosti L'Occitane Cena do 3000 rublů.

Masážní olej

Můžete si koupit olej, který má v obchodě anticelulitidové vlastnosti, nebo jej připravit pomocí jakéhokoli základního oleje (nejlepšími možnostmi jsou oliva, hroznový,broskev, meruňka) a přidáním k dosažení anticelulitidyúčinek éterického oleje na 10 ml základního oleje 3 až 4 kapky éterického oleje.

V závislosti na existujících problémech můžete vzít:

Titul [ Účinky na kůži
Geranový olej Aktivuje odtok lymfy a přebytečné tekutiny
Juniper Urychluje metabolické procesy, odstraňuje toxiny
Cedar Zlepšuje přísun krve do tkání, saturuje je kyslíkem
Grapefruit Odstraňuje toxiny, odstraňuje otoky
Oranžová Podporuje odbourávání tuků
Ginger PoskytnoutJe nutné AET oteplování účinek

Při výrobě masážního oleje:

 • pro výběr složek, vlastnosti, které nejsou ve vzájemném rozporu;
 • přidejte éterický olej do základny, a ne naopak;
 • pravidelně mění složení produktu, aby se zabránilo závislosti.

Technika vakuové masáže doma

Špatná masáž doma celulitidy prováděná v důsledku poranění kůže a hlubokého poškození cév..

Aby se nestalo obětí vlastní nevědomosti , je třeba si pamatovat několik obecných pravidel vakuových postupů:

 1. K instalaci plechovky je třeba ji mírně stisknout do rukou apevně přitlačte na pokožku dříve ošetřenou masážním olejem.
 2. Pomalu se pohybujte striktně podél masážních linií.Vv závislosti na oblasti vlivu můžete použít kruhové pohyby cik-cak nebo se pohybovat po přímce.
 3. Jakmile ošetřená oblast kůže zčervená, zastavte expozici a přeneste sklenici do jiné oblasti.
 4. Sklenice nemůže být ostře stržena z kůže: musí být stlačena nebo musí být okraj mírně zvednut nehtem.
 5. Během masáže se přesuňte z periferie do oblasti srdce.
 6. Proveďte první sezení s minimálním úsilím.

Signálem na konci postupu je silné zarudnutí kůže, pocit nepohodlí, bolest. Při správné masáži kůže zčervená, může se objevit mírné, rychle mizející svědění. V prvních sezeních jsou možné malé hematomy.

Na obličeji

Masáž na obličeji se provádí přísně podél masážních linií, s extrémně jemnými, opatrnými pohyby.Masážní doba - 5 minut, procedura se provádí 1krát týdně.

Doporučuje se následující postup:

 1. Masáž krku:Plechovky se pohybují zdola nahoru dopředu a shora dolů na bočních površích.
 2. Masáž brady:pohyb začíná od jeho středu a je nasměrován na ušní lalůčky.
 3. Masáž střední části obličeje:banky se pohybují od můstku nosu k vrcholu ušního boltce;od střední části nosu ke středu ucha, od křídel nosu po laloky.
 4. Masáž čela:z jeho středu do chrámů, aniž by přesahoval linii vlasové linie.

Zezadu

Doba trvání řízení - již nepůl hodiny, frekvence je 1-2 krát týdně.Tlak je střední, pohyby jsou plynulé, bez trhání.Je zakázáno masírovat oblast těla, která se nachází přímo nad páteří, s výjimkou oblasti 7. krční páteře a oblasti křížové kosti.

Navrhuje se následující schéma pohybů:

 1. Od pasu podél linií probíhajících podél páteře klikatým pohybem zdola nahoru.
 2. Na stejných řádcích, ale pohybující se banky ve spirále.
 3. Banky se pohybují po přímce.
 4. Základna krku se masíruje kruhovým pohybem proti směru hodinových ručiček.
 5. Pohyb od ramen k základně krku a zad.
 6. Pohyb podél čáry ve tvaru osmičky.
 7. Přímé pohyby od středu zad k ramenům.
 8. Kolem lopatek, zdola nahoru.

Na břiše

Procedura trvá 10–15 minut, frekvence je dvakrát týdně.Znatelný výsledek je viditelný po 10-12 sezeních.Nejprve se kolem pupku provádějí kruhové pohyby, může se pohybovat ve směru hodinových ručiček.Pak od pupku radiálně v přímkách ve všech směrech.

Na rukou

Ruce se masírují přímými pohyby z rukou na ramena.Vnitřní povrch lokte a podpaží není zpracován!Maximální doba trvání relace není delší než 15 minut, celý kurz je 10-20 procedur.

Na nohou

Masáž celulitidy v plechovce doma na nohou se provádí masírováním zdola nahoru v přímých liniích.Při dosažení vrcholu je plechovka odstraněna a znovupohybuje dolů.Masáž by neměla přesáhnout 15 minut.

Je zakázáno masírovat vnitřní povrch stehna, tříselné zóny a oblasti pod kolenem.

Statická metoda vakuové masáže

Kromě výše popsané metody kinetické masáže můžete použít statickou metodu, ve které jsou banky instalovány ve směru lymfatických cév k ošetřené oblasti těla bez pohybu., potom se stisknutím každé nádoby dosáhne požadovaného tlaku.

Vzory uspořádání plechovek

Při masírování zad jsou plechovky rozmístěny podél páteře, používá se celkem 14 plechovek.Schéma může být doplněna instalací dalších 5 plechovek na oblast ramene.Při masáži nohou se na každou nohu umístí 6 plechovek: 3 plechovky na zadní straně stehna, 3 - na holení.

Při masáži břicha se pod pupek umístí 1 plechovka, kolem ní se umístí 6 plechovek.Při masáži obličeje: nejprve - do středu čela, poté - mezi obočím, pak - uprostřed imaginárních čar nakreslených od středu obočí k vlasové linii.Brada a oblast pod lícními kostmi se ošetřují podle stejného principu.

Základní principy statické masáže

Relace trvá od 10 do 25 minut, vzdálenost mezi břehy je asi 3-5 cm. Obvykle stačí 16 plechovek k plné masáži dospělého..Nejprve se masíruje záda, pak přední část těla.Banky by se měly umisťovat na ty části těla, kde nevyčnívají žádné kosti ani prohlubně.

Nejvhodnější nástroj proProváděním statické masáže jsou tradiční skleněné nádoby, ve kterých se dosahuje ohřevu vzácným ohřevem vzduchu.Ale můžete použít jakýkoli jiný druh plechovek.

Možné následky masáže plechovek

Bohužel omlazená, hladká a krásná pokožka není jediným výsledkem vakuové procedury, v seznamu důsledků masáže plechovek je méně příjemných položek.

Důsledky PopisRozsáhlé hematomy Modřina se považuje za frivolní jev.Mikroskopické poškození krevních cév je tedy u jediného a zřídka formovaného v určité oblasti těla.Pokud jsou však tyto léze mnohonásobné a pravidelné a zanechávají na stěnách kapilár drobné jizvy, vedou dále ke snížení jejich pružnosti.

To znamená, že v budoucnu se může fanoušek vakuové masáže setkat s problémem křehkosti krevních cév a patologií způsobenou degenerativní změnou jejich struktury.

Poškození lymfatických uzlin a krevních cév

Lymfatické cévy jsou na rozdíl od krevních cév velmi obtížně opravitelné.Poškození může vést k zánětu lymfatických uzlin, jejich zhutnění, ztrátě výkonu.

Hlavní funkcí lidského lymfatického systému je odstraňování odpadních produktů.Pokud část selže, likvidaci odpadu musí řešit jiné orgány: játra, ledviny, potžlázy.Zatížení na ně se zvyšuje a začnou „selhat“ a část strusky se hromadí v těle.To vede ke vzniku akné, stárnutí skvrn a konečně ke tvorbě nových depozit celulitidy.

Snížení pružnosti pokožky

To je možné, pokud byla v důsledku nadměrné horlivosti poškozena elastanová a kolagenová vlákna působící jako kostra a způsobující poškození.pevnost kůže.Kůže v oblastech vystavených masáži je příliš napnutá a ztrácí schopnost obnovit předchozí strukturu.Chcete-li se vrátit ke svému normálnímu vzhledu, vyžadují drahé kosmetologické služby.Exacerbace chronických onemocnění a vznik nových nemocí V důsledku poruchy funkce lymfatického systému může masáž způsobovat onemocnění, která s ní zjevně zcela nesouvisejí: například příčina artrózy kolenpoškození kloubů a zánět velké lymfatické uzliny umístěné pod kolenem (proto je přísně zakázána masáž v této oblasti).

Faktory, které zvyšují pravděpodobnost negativních důsledků vakuových postupů, jsou:

 • ) masáž v přítomnosti kontraindikací;
 • hrubé chyby učiněné ve fázi přípravy subjektu na postup a během jeho provádění;
 • ignorování preventivních opatření zaměřených na snížení invazivity vakuové expozice;
 • se pokouší falšovat proces, zvýšit tlakovou sílu, dobu postupu,počet relací.

Vyzbrojeni všemi potřebnými znalostmi, aniž byste se pokusili urychlit proces, aniž byste doma vystavovali zbytečnému riziku, můžete v boji proti celulitidě používat banky.Hlavní věcí je nezapomenout na stravu, gymnastiku, zábaly těla a další metody tvarování těla, které zvýší účinnost masáže a neutralizují její negativní účinek na tělo.

Video o pravidlech self-vakuové masáže

Jak masírovat banky: