Balzám na rty.Nejlepší: Eos, Carmex, Nivea, Belvedere, Oriflame, Faberlic.RecenzeJak to udělat sami

Péče o rty je každodenní nutností.Můžete je chránit před negativními vlivy vnějšího prostředí, hydratovat a různými způsoby dávat zdravě udržovaný vzhled.Ideální možností je balzám na rty.Existuje mnoho značek, pod kterými se vyrábějí výrobky pro péči o rty.Nejoblíbenější EOS, Nivea, Carmeks, Belvedere, Oriflame, Yves Rocher.

Co je součástí balzámů

Balzám na rty se snadno vejde do kosmetického sáčku nebo do kapsy sáčku, neberemnohosvé místo, ale plní důležitý úkol: chrání a obnovuje rty.Dobrý nástroj plní několik funkcí najednou - hydratuje, vyživuje, vyživuje vitamíny a umožňuje vám vždy vypadat atraktivně.

Trh nabízí nejširší výběr hygienických rtěnek a před nákupem byste měli pečlivě prostudovat složení kosmetiky.Dobrý balzám na rty by měl zahrnovat několik klíčových složek.

  1. Přírodní vosk. Nejde jen o včely, ale také o vosk Candelian nebo Carnaubapůvod.Toto je základ zvlhčující rty, dělá pokožku pružnou, zabraňuje ztrátě vlhkosti.
  2. Přírodní rostlinné oleje .Kosmetické oleje jako jojobový, bambucký, mandlový, kokosový, bambucké máslo vyživují a hydratují a poskytují zvláštní péči.A ricinový a čajovníkový olej nejen zjemňuje pokožku rtů, ale také léčí rány a mikrotrhliny.
  3. Vitaminový komplex. Tyto látky jsou nezbytné ke zpomalení procesu stárnutí, ke zvýšení odolnosti zranitelné kůže na rtech.Složení výrobků na rty nejčastěji zahrnuje vitaminy skupiny B, jakož i A, C, E a F, retinol.Každá z nich je užitečná a jejich kombinace pouze zvyšuje účinek péče.

To jsou hlavní složky, ale existují také různé pomocné prostředky: přírodní i uměle vytvořené.

Výrobci často přidávají ke své kosmetice:

  • med- je užitečné proti zánětům a pro zvlhčení;
  • rostlinné extrakty, napříkladextrakt z heřmánku nebo aloe- má prospěšný a uklidňující účinek;
  • éterické olejejsou vynikající vůní a některé, jako je růže, máta nebo eukalyptus, mají také zvláštní prospěšné vlastnosti;
  • azulen- má protizánětlivý a antialergický účinek;
  • skvalen- odstraňuje toxiny, je antioxidant;
  • UV filtrypro ochranu před slunečním zářením;
  • antiseptikaa látky, které mohou bojovat s viry (charakteristické proterapeutické rtěnky, pomáhají eliminovat zánět a zabraňují projevům herpetické vyrážky).

Na základě výběru složení je třeba mít na paměti hlavní pravidlo: na začátku seznamu jsou vždy uvedeny látky ve větším objemu.Složení balzámu na rty by mělo rozhodně vyloučit ropné produkty.

Patří sem tyto látky:

vazelína Minerální olej Parafin
Obchodníci a reklama přesvědčili spotřebitele, že vazelína je dobrá.To je však daleko od pravdy.Existuje tvrzení, že tato látka pokožku zvlhčuje, ale ve skutečnosti s vysokou vlhkostí naopak odvádí vlhkost z hlubších vrstev kůže.Výsledkem je suchá pokožka.Tato látka je nejen škodlivá, ale také nebezpečná.Olej vytváří na kůži film, dehydruje, zpomaluje dělení buněk.A některé z jejích odrůd mohou způsobit závažnou alergickou reakci, artritidu, cukrovku, migrénu a dokonce i epilepsii.Ve své činnosti je podobný minerálnímu oleji, ale tato látka je ještě toxičtější.Díky tomu pokožka vyschne a přestane dýchat.
Vaseline by neměla být přítomna v balzámu na rty

Tyto látky mají velmi negativní vlastnost: nevylučují se.z těla, hromadí se v ledvinách a játrech. Překročení jejich obsahu vede k intoxikaci.

glycerin lze často nalézt v balzámových přípravcích.Dříve se předpokládalo, že tato látka podporuje hydrataci.rty, ale moderní studie ukázaly, že glycerin přitahuje vlhkost z prostředí pouze při normální úrovni vlhkosti.

Jinak ji vezme z hlubokých vrstev kůže.Látka však nezpůsobí významné poškození, pokud je na konci složení balzámu na rty.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída od Eleny Karkukli

Jak si vybrat

Výběr správného a vhodného balzámu na rty za určitých podmínek je snadný, pokud víte, na co je třeba dávat pozor.

Balzám na rty je nezbytným přípravkem na péči o rty v každém ročním období pro ženy i muže.A při jeho výběru je v první řadě nutné založit se na okolních podmínkách, například na ročním období.Výrobci se pokoušejí vytvářet výrobky za každého počasí a stále existují univerzální balzámy.EOS vyživuje v zimě a v létě hydratuje.

Mezi sezónním make-upem jsou však rozdíly.Nízká teplota vzduchu, pronikavý vítr, nedostatek vitamínů a ultrafialové záření negativně ovlivňují kvalitu pokožky. V zimě jsou rty často rozprášené,pokryté trhlinami, loupání se objevuje kvůli nedostatečné ochraně a řádné péči.

Balzám na rty, určený pro tuto roční dobu, musí být vyživována jeho konzistence je obvykle silnější.Ale na zvlhčující rtěnky v zimě je lepší zapomenout.Zvlhčená pokožka rtů ve větším objemustupeň citlivý na zvětrávání.

Na jaře jsou ideální prostředky s velkým množstvím olejů, rostlinných výtažků a vitamínů, protože rty musí být také vyživovány a obohaceny o užitečné prvky.Během této doby je úroveň vlhkosti poměrně vysoká, takže pokožka nepotřebuje další hydrataci.

Na jaře se zvyšuje riziko zachycení viru, jako je herpes.Chcete-li se chránit, měli byste si vybrat rtěnky, které zahrnují antiseptika, prostředek k boji proti zánětům a virům různého původu.

V létě bychom neměli zapomenout na stálou hydrataci a ochranu před ultrafialovým zářením. V horkém období není vyloučeno riziko přehřátí a popálení, proto je ochrana před vystavením UV paprskům nesmírně důležitá.

V období vlhkého podzimu jsou vyžadovány komplexní balzámy na rty.Vítr a vysoká vlhkost vzduchu negativně ovlivňují pokožku rtů, takže potřebují výživu, ochranu a dezinfekci.

Výhodný je balzám na rty (EOS, Hurraw!, Yves Rocher) s úplně přirozeným složením.V tomto případě existuje nižší riziko alergické reakce nebo zánětu na rtech.

Fyzické pocity balzámu na rty jsou také důležité.Konzistentnost, vůně a dokonce i barva, protože balzámy jsou nejen bezbarvé - to vše je velmi důležité.Například některé produkty způsobují příjemné brnění v rtech nebo vytvářejí chladicí účinek.Proto by měla být kosmetika před nákupem testována.

Jak se přihlásit

Balzám na rty se aplikuje 1-2krátza den, v závislosti na aktuálním stavu rtů, aby se pokožka zotavila, dostane vše potřebné a je chráněna.Nejlepší je používat make-up před spaním, protože produkt má mnohem více času na absorpci.

V noci dochází k aktivní regeneraci buněk, takže všechny živiny jsou vstřebávány a prospívají.Pro maximální absorpci balzámu v noci byste měli nejprve použít drhnutí rtů.

Před vyjetím se také doporučuje použít balzám na ochranu rtů před účinky vnějšího prostředí. Toto pravidlo se vztahuje na všechna roční období.

Balzám na rty je prostě nezbytný, pokud často používáte ozdobnou rtěnku, zejména matnou, protože silně dehydratuje rty.Stačí použít balzám jako podklad před aplikací pro další zvlhčení a rovnoměrnou úlevu.

Druhy balzámů

Všechny balzámy jsou podmíněně rozděleny do několika odrůd v závislosti na úkolu, který mají vykonávat.

Nejoblíbenějšími produkty jsou zvlhčovače. To je absolutní nutnost v létě, kdy tělo utrácí mnohem více vody.Kompozice obsahuje rostlinné oleje a extrakty, jakož i UV ochranu.

Péče o rty by neměla být hustá, měla by být aplikována lehce a absorbována během několika sekund.

Použití takové kosmetiky je možné a nezbytné co nejčastěji. Intenzivní hydrataceposkytují originální balzám na rty Carmex , Yves Rocher "Honey and Muesli BIO".

Výživné přípravky jsou nezbytné v těch obdobích, kdy na kůži rtů a celého těla chybí vitamíny - to je zima, jaro a podzim.Takový nástroj má hustou a hustou konzistenci, aby spolehlivě chránil rty před větrem, nízkou teplotou a UV paprsky.

Hlavním úkolem výživného balzámu je obohatit pokožku vitamíny a zjemnit ji.Je však důležité pochopit: taková kosmetika je určena pro ulici.Doma nebo v kanceláři, když je topení zapnuté, je lepší používat zvlhčovače nebo kombinovat dvě rtěnky různých akcí. Živiny zahrnují kokosové mléko EOS, L'Etoile Bon Appetit Tutti-Frutti.

Složení léčivých balzámů obsahuje antiseptické, antivirové a léčivé složky.Nejedná se o kosmetické přípravky, ale do jisté míry o léčiva určená k řešení velmi reálných problémů: léčení oparu, odstranění trhlin a sucha.

Terapeutické přípravky by se měly používat výhradně k zamýšlenému účelu, a jakmile je problém vyřešen, mělo by být jejich použití přerušeno. Jedním příkladem lékařské kosmetiky je balzám na rty La Roche Posay Cicaplast.

Mezi přírodní léčivé přípravky patří balzámy, jejichž složení neobsahuje složky umělého původu a žádný druh chemie.Všechno je naprosto přirozené a bezpečné. Himalaya Herbals je příkladem přírodního balzámu.

Tónovaný balzám provádí několik funkcí najednou.Poskytuje optimální ochranu, hydrataci nebo výživuv závislosti na složení a také dodává rtům barvu.Jedná se o plný odstín, rtěnku nebo tužku, rozdíl je pouze v intenzitě stínu. Hurá!Tónované rty.

Komplexní balzám nevyřeší jeden, ale několik problémů najednou.Jeho složení je tak rozmanité, že se nástroj stává univerzálním.

Je schopen vyživovat, hydratovat, obohacovat a chránit rty.Takové balzámy jsou univerzální a vhodné pro různé příležitosti.Pro komplexní péčistojí za to vyzkoušet NIVEA „Aqua Care“nebo Belweder s pomerančovým olejem.

Balzám na rty obsahující filtry SPF, které účinně chrání před sluncem a agresivními paprsky.

Nejčastěji mají nápravná opatření úroveň ochrany 15–25, ale pro větší ochranu, kterou lidé s citlivou bílou pokožkou potřebují, jsou balzámy s vysokou úrovní ochrany 50 nebo více.Pro ochranu jsou vhodné detské rty ONE nebo Maybelline „Intensive Care“.

Zvláštní kategorie je plamper.Ve svém složení mají dráždivé složky, které dočasně zvětšují rty.Papriky, skořice, zázvor, mentol nebo máta mají tento účinek.

Současně však promočitelé pokožku velmi osuší, takže po jejich aplikaci budou rty potřebovat další hydrataci.L'Oréal Paris Infaillible Tube Top Gloss a Faberlic Balzám na rty s 3D efektem zvýší objem vašich rtů.

Uvolňovací forma

Nejširší paleta balzámů na rty je vyjádřena nejen v různých složeních, akcích, ale také ve formě.Nejvícpopulární, běžnější a známější - hůl.Vypadá to jako nejběžnější rtěnka: stačí ji otočit a doplnit rty.Tento druh má velmi zajímavé možnosti.

Balzám na rty EOSPohodlný formát ve formě koule je punc tohoto produktu.

Je vhodné vytlačit balzám z tuby a aplikovat přímo na rty.V tomto formátu mají balzámy gelovou nebo krémovou texturu.Jedna kapka tohoto produktu je dostatečná pro dlouhodobou hydrataci po celý den.

Kapalný balzám je ve formátu podobný běžnému lesku na rty pomocí vhodného aplikátoru.Není to běžné, ale pro milovníky tohoto formátu je to nepostradatelný produkt.Produkt má pečující vlastnosti.

Balzám v pevném formátu je kompaktní, dokonce se vejde do malé kabelky.produkt se nanáší prsty, lehkými plísněmi a masážní pohyby během aplikace také zlepšují krevní oběh.

Vzhledem ke své struktuře se olej vyrábí v lahvích a aplikátor je určen k použití. Tento produkt vyživuje rty v co největší míře, vytváří světlý film, vytváří jedinečný přírodní lesk a dává stín.

Univerzální lék je balzám na rty.Vypadá to jako běžná dekorativní kosmetika pro rty, ale zároveň plní všechny funkce klasického balzámu.

Odstín s výživnou kompozicí nejen nezasahuje rty jako pravidelný dekorativní odstín, ale má také pečující účinek.A přirozený stín, který dávárty - příjemný doplněk k denní hydrataci.

Balzám na tužky je velmi výhodný, protože jeho aplikace zabere jen pár minut.Příjemná kombinace péče a barvy nezanechá lhostejné milovníky rtěnky.

Na trhu existují jedinečná řešení, jako je odličovač.Odstraňuje nejen lehce perzistentní kosmetiku, ale také zvládá hydratační, výživu, ochranu.

Eos

Balzám na rty EOS je skutečný bestseller.

Používají ho světově proslulé hvězdy, které kupují v obchodech s kosmetikou.Je to proto, že je zcela přírodní, neobsahuje parabeny a vazelínu, má univerzální účinek, obohacuje pokožku o vitamíny.

Výrobek zaujme množstvím navrhovaných vůní a přítomností olejů ve složení, například bambuckého másla, jojobového oleje, olivového oleje, jakož i výtažků z ovoce a bobulovin ve směsi.Balzám na rty EOS dokonale chrání před kapotováním, stojí asi 450 rublů.

Carmex

Balzám americké značky Carmex je nesmírně populární, značka na trhu úspěšně existuje od roku 1937.Poskytuje vysoce kvalitní hydrataci rtů a také pomáhá hojit praskliny, zklidňuje pokožku.Složení produktu zahrnuje menthol, gáfor a fenol.To je nejlepší volba pro zvlhčení a ošetření zvětralých rtů. Náklady na balzám: asi 350 rublů.

Nivea

Nabídka přípravků na péči o rty od společnosti NIVEA je rozmanitá: základní balzámy, intenzivní péče,rtěnky, které dávají světlý stín nebo lesk, různé oleje.

Mezi takovými odrůdami je výběr správného produktu poměrně jednoduchý.Kromě toho, nízká cena balzám úplatky. Cena produktu je asi 100 rublů.

Belvedere
​​

Jedná se o polskou kosmetiku, v jejímž sortimentu jsou užitečné produkty pro rty.Všechny výrobky vyrobené pod touto značkou jsou hypoalergenní. Cena závisí na formě balzámu: od 100 do 300 rublů.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Oriflame

Řada Oriflame obsahuje změkčovadla, tónování, navrácení, více aktivní balzámy, jakož i produkty pro okamžité zvětšení rtů.Švédský výrobce vyrábí přírodní kosmetiku, takže byste se měli blíže podívat na produkty této značky. Cena: od 250 do 690 rublů.

Faberlic

Faberlic nabízí balzámy na bázi přírodních ingrediencí a sortiment je široký.Najdete zde nástroje pro zvlhčení, vyživování, zvětšení rtů a odstíny balzámu.

Značka vyrábí vysoce kvalitní kosmetiku, která plně splňuje očekávání uživatelů. Náklady na baleríny Faberlic: 200–400 rublů.

La Cree

La Cree nabízí protizánětlivá nehormonální činidla na bázi přírodních ingrediencí.Tato řada zahrnuje několik produktů: zvláčňující balzám,zklidňující a zvlhčující, obnovující velmi suchou pokožku rtů a opalovacích krémů. Prostředky se prodávají v lékárnách .Cena: asi 150 rublů.

Letální

Společnost L'Etoile nabízí kosmetiku vlastní výroby, mezi které patří balzámy na rty.Výrobky s pevnou texturou se prodávají ve sklenici ve formě tyčinky a je také k dispozici výběr hydratačních a lesklých olejů.

Některé balzamy dodávají rtům světlý stín a poskytují nejen kvalitní péči. Produkty péče o rty L'Etoile stojí od 250 do 700 rublů.

Hurraw

Skvělé řešení pro zimu - Hurraw!Jedná se o zcela organický produkt, který zahrnuje kokosový olej, kakao a také zcela přírodní vůně.Nástroj je k dispozici ve formě běžného balzámu a odstínu, který dodává rtům přirozenou barvu.

Je ideální pro zimní použití.

Stojí to asi 500 rublů.

Yves Rocher

Yves Rocher je francouzská kosmetická značka, která se rovněž zaměřuje na přirozenost svých produktů.Sortiment značky je v zásadě představován tyčinkami s oleji a různými vůněmi, v tubě je však také vyživující balzám, který zklidňuje, vyživuje a chrání rty před agresivními vlivy prostředí.Cena: 130 - 250 rublů.

Jak to udělat doma doma

Nejpřirozenější kosmetikou je kosmetika pro kutily.Domácí balzám bude v závislosti na přidaných přísadách plnit přesně definované úkoly.Kombinace složek umožní například vytvořit výživnou kompozici s příjemnou vůní nebo zvlhčující balzám s užitečným vitaminovým komplexem.

Jedinou minus domácího balzámu je jeho krátká trvanlivost.Výrobek musí být uložen do plastových nádob nebo nádob a uložen v chladničce.

Aby se tedy vytvořil ochranný balzám, musíte zahřát mandlový olej ve vodní lázni, přidat asi 12,5 gramů včelího vosku a dobře promíchat.Pro aroma a některé další prospěšné vlastnosti se přidává jakýkoli aromatický olej, například růže pro omlazení pleti a med.Je třeba si uvědomit, že med je produkt, který může vyvolat alergie.

U vitamínového balzámu se mandlový olej roztaví voskem ve vodní lázni, poté se přidá med, olivový olej pro další zvlhčení, jakož i obsah 8 tobolek přípravku AEvit - směs vitamínů A a E pro mládež a krásu pokožky..

Pokud chcete dát lesk, můžete připravit balzám na bázi voskového, olivového, kokosového a mandlového oleje.Ve vodní lázni se vosk roztaví spolu s kokosovým olejem, načež se nalije olivový olej a mandlový olej.Lesk bude trvalý.

Pravidelné používání balzámu na rty pomáhá řešit mnoho estetických a lékařských problémů.Péče o pokožku rtů by měla být součástí každodenního rituálu krásy, takže se můžete vyhnoutvýskyt trhlin, suchost, předčasné vadnutí, spálení sluncem.

EOS, Nivea, Carmeks, Belvedere, Oriflame, Yves Rocher - nejširší sortiment vám umožní vybrat si balzám podle vašich potřeb a za atraktivní cenu.

Rozložení článku:Vladimír Veliký

Video o balzámech na rty

Jak si vybrat balzám na rty: