Arganový olej na vlasy.Vlastnosti, jak používat, profesionální produkty: Londa, Capus, Vlasové vitality, Tahe Keratin Gold

Arganová ropa získala v poslední době oblibu.Tato složka je součástí mnoha vlasových kosmetik.Podle lékařů to není terapeutické a je určeno výhradně pro péči o kadeře.

složeníarganový olej

Kosmetický výrobek se získává z bobulí arganového stromu (také známého jako železo).Region, kde se tato ropa těží, je jediný na světě - severozápadně od Maroka.Agranový olej se získává ze semen bobulí lisováním za studena, místní populace jej používá pro vaření a kosmetiku.

Olej pro kosmetické účely obsahuje řadu užitečných látek, zejména vitamín E a provitaminy A.Tyto vitaminy rozpustné v tucích jsou nezbytné pro udržení zdravé pokožky a vlasů.Mechanismus působení tokoferolu a retinoidů je založen na jejich antioxidačním účinku, regulaci tvorby kožního mazu a hydrataci kůže.

Další složkou jsou rostlinné mastné kyseliny. Účinně zvlhčují pokožku a vlasy a také tyto látky jsou nezbytné pro syntézu buněčných membrán, jakož i pro řadu životně důležitých procesů.Jejich použití pro kosmetické účely podporuje rychlou regeneraci pokožky, hojení ran a malých vrásek.

Obsahuje také kyseliny, které jsou přírodními antioxidanty - chrání tkáně před nadměrnou oxidací. Takové sloučeniny vážou peroxidové radikály vytvořené v důsledku nekontrolované oxidace, která může zničit buněčné struktury.

Výhody arganového oleje pro vlasy

Účinky přípravků arganového oleje jsou velmi rozdílné.

Při lokálním použití tento lék:

  • vyživuje kadeře a pokožku;
  • se zlepšujemikrocirkulace pokožky hlavy;
  • zvyšuje místní imunitu, odolnost vůči infekčním procesům, záněty;
  • urychluje hojení poranění epidermy, hematomů a modřin;
  • zmírňuje únavu podkožních svalů v hlavě;
  • zlepšuje vzhled vlasů;
  • urychluje růst a snižuje pravděpodobnost průřezu vlasů.

Pravidelné užívání drogy snižuje závažnost záchvatů migrény.Jeho hlavním cílem je však udržovat krásu a zdraví kadeří, což je bez zdravé pokožky hlavy nemožné.Malý olej absorbovaný do krve má obecný posilující účinek, protože je dodavatelem cenných látek, ale tento účinek je při použití externě velmi slabý.

Metody používání arganového oleje na vlasy

Arganový olej se používá externě k udržení zdravých vlasů.

Existuje mnoho způsobů, jak aplikovat arganový olej v závislosti na tom, jaký je účel osoby.

Před použitím kosmetického přípravku je vhodné nejen seznámit se s recepty na jeho použití, ale také navštívit dermatologa nebo kosmetologa a zvolit nejvhodnější způsob aplikace.

Pro posílení celé délky

Arganový olej na vlasy (recenze uvádějí, že ne každá značka oleje je vhodná pro použití na celé hromádce kadeří), používá se samostatně ve formě masek nebov kombinaci s jinými přísadami.Pro přípravu produktů na bázi éterických olejů se jako báze používá argan.

Masky na vlasy s arganovým olejem

Jednokomponentní maska ​​

K tomu budete potřebovat skutečný arganový olej a několik kapek levandulových esterů, rozmarýn (3 kapky na 15 mlzáklady).Výše finančních prostředků se počítá tak, aby stačila na celou délku pramenů.

Oleje jsou důkladně promíchány, je vhodné připravit produkt ve vodní lázni tak, aby byl teplý.Pak je musíte použít na kadeře a rovnoměrně je distribuovat.Maska se ponechá 10-20 minut a poté se omyje teplou vodou.

Maska s hořčicí

Arganový olej působí jako základ, přidává se k němu mléko a hořčice (1 polévková lžíce mléka, stejné množství oleje, špetka hořčice).Můžete přidat některé éterické oleje rozmarýnu nebo skořice.

Produkt musí být připraven ve vodní lázni.Naneste rovnoměrně na prameny, zabalte je do plastového obalu nebo sáčku, izolujte ručníkem.Po 10 minutáchmusíte omýt složení šampónem.Před použitím tohoto nástroje musíte provést test na alergii.Nedoporučuje se pro majitele citlivé pokožky.

Maska pro oslabené vlasy

K přípravě budete muset brát stejně arganový olej a koňak, přidat 3 křepelčí vejce, pár kapek jojobového oleje.Vše důkladně promíchejte a zahřejte ve vodní lázni.

Lék je rovnoměrně distribuován na povrchu vlasů a vtírá se do kůže.Hlava musí být pečlivě zabalena a izolována.Maska je ponechána přes noc, takže místo ručníku je vhodné použítzimní čepice.Ráno si vlasy umyjte vodou bez šamponu nebo šamponu bez síranů.

Pro konce

Pokud jsou konce vlasů rozděleny, měla by se jim věnovat zvláštní pozornost.V tomto případě se speciální masky na špičkách neaplikují na celou délku vlasů, ale pouze na délku 10-15 cm (to se může lišit v závislosti na velikosti problémové oblasti).

Arganový olej je vynikajícím nástrojem k opravě poškozených konců vlasů, o čemž svědčí četné kladné recenze.

Takové masky brání řezání konců a jejich vzhledu.

Maska několika olejů

K tomu použijte olej z hroznů, arganu, bambu a růžového dřeva ve stejném poměru. Jsou důkladně promíchány ve vodní lázni a aplikovány na končetiny vlasů v teplé formě.

K určení výšky, na kterou by se maska ​​měla použít, je třeba pečlivě prozkoumat konce vlasů ve světle a zjistit, kde začínají rozdělené konce.Olej se nanáší těsně nad tuto hranici a na samotné tipy.Může být distribuován po celé délce vlasů.Činidlo se po 40 minutách vymývá.teplá voda.

Maska pro křehké špičky

K vaření potřebujete žloutek, 1 polévková lžíce.arganový olej, 4-5 g pivovarských kvasnic, můžete přidat extrakt z růžového dřeva.Všechno je důkladně promícháno a distribuováno vlasy pomocí houby.Poté musíte hlavu zabalit ručníkem a po 30 minutách ji umyjte.

Jak používat, nanášet na vlasy čistý olej

Recenzeo čistém arganovém oleji na vlasy je docela dvojznačný.Důvodem je skutečnost, že bez dalších inkluzí, které zvyšují a doplňují terapeutický účinek, je účinnost použití arganového oleje mnohem nižší.Ale i přes to jsou jeho příznivé vlastnosti zachovány a olej pravidelně dodává živiny pro vlasy a pokožku hlavy.

Existuje řada doporučení, která vám umožní používat tento nástroj efektivněji a příjemněji:

  • Frekvence používání - dvakrát týdně.Pokud maskujete častěji, efekt se sníží;
  • Olej lze aplikovat na nově umyté vlasy - rovnoměrně rozdělit několik kapek dlaní nebo houbou a nechat zaschnout.Tento postup usnadňuje česání;
  • Kosmetika musí být vždy distribuována rovnoměrně do vlasů.

Arganový olej se nanáší na vlasy nebo vtírá do pokožky hlavy a můžete je také kombinovat.Je vhodné to udělat na čistých vlasech.Není-li produkt používán jako součást terapeutického činidla, není třeba ho opláchnout.Nejlepší je česat mírně vlhké vlasy - to je nejlepší účinek oleje.Vlhké prameny lze snadno poškodit a ty již sušené se hřebeny hůře snášejí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější nadpis:Módní barvy vlasů v letošním roce.Fotografie a trendy kadeřnictví.

Recenze nejlepších kosmetických přípravků a jejich nákladů: Londa, Kapus, Vlasové vitality, Tahe keratinové zlato

Arganový olej na vlasy, jehož recenze bylyJak bylo uvedeno výše, používá se nejen jako součást masek na míru, ale přidává se jako jedna ze složek předních výrobců kosmetických prostředků.Účinnost a použitelnost různých nástrojů bude diskutována v tabulce.

​​
Masky na vlasy s arganovým olejem

Arganový olej na vlasy, jehož recenze jsou pozitivnější než negativní, lze použít vsložení vlastního vaření.Nejoblíbenější domácí masky již byly uvedeny výše, níže je uvedeno několik dalších receptů.

Recepty pro domácí vlasové masky s arganovým olejem:

Díky různým způsobům použití je arganový olej nepostradatelný v kosmetologii a péči o vlasy.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní účes pro bob pro střední vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Recepty na poškozené vlasy

Složení těchto masek zahrnuje složky obsahující živiny - rostlinné oleje, vaječný žloutek, mléko - v různých kombinacích.Esenciální oleje se do nich zřídka přidávají, protože se mohou zhoršovatstav poškozených vlasů.

Tyto produkty lze omývat pouze vodou, některé šampony neobsahujícími sírany .Po určité době masky zůstane pocit mastných vlasů, ale během hodiny zmizí.

Olejová maska ​​

Stejné množství arganu a lopuchu (lze použít ricinový olej nebo olivový olej) se důkladně promísí a nanesou na vlasy.Zabalte si ručník a nechte 30-40 minut, poté opláchněte vodou nebo šamponem bez síranů.

Výrobek vyživuje poškozené kadeře, lepí rozštěpené konce, narovnává neohrabané vlasy, usnadňuje česání a zvyšuje odolnost proti škodlivým faktorům.

Vejce a mléčná maska ​​

K vytvoření kosmetického základu použijte 2-3 žloutky, půl sklenice mléka, až 2 lžíce.arganový olej v závislosti na délce vlasů.Můžete přidat další bylinné prostředky, například lopuch nebo ricinový olej.Množství produktu závisí na délce vlasů.

Všechny složky jsou důkladně promíchány do homogenní hmoty, která je snadno distribuovatelná vlasy.Udržujte vlasy po dobu 30-40 minut.Tento nástroj je vhodný pro rychlé obnovení zdraví vlasů po selhání barvení nebo jiných traumatických procedur.Lze jej používat každý týden - častější používání snižuje účinnost.

Recepty na suché vlasy

Ve složení jsou tyto recepty blízképrostředky pro obnovení poškozených vlasů.Používají také rostlinné oleje, žloutky a mléko - složky, které mají vysoký obsah tuku a hydratují vlasy.

Jsou povolena malá množství éterických olejů.V tomto případě nelze masku provést dříve, než jdete ven.Nezapomeňte použít ohřívací víčko.Maska je omyta vodou, vlasy můžete umýt šamponem až po 12 hodinách, nebo lépe následující den po použití.

Hydratační směs vajec

Jako žloutek ve formě bázy by se do něj měl vložit 1 lžička.arganový a olivový olej, několik kapek výtažků šalvěje, máty a rozmarýnu.Produkt důkladně promíchejte a rozložte jej po celé délce kadeře.

Tato směs posiluje, nasycuje prameny živinami, dává jim lesk a sílu, usnadňuje česání.

Medová maska ​​

Používá olej, med a hořčici.Olej a med se smíchají ve stejných poměrech (asi půl sklenice), přidá se 1 lžička.hořčice.Můžete přidat několik kapek skořice, levandule nebo broskvového oleje.Před použitím je důležité provést alergický test - hořčice, zejména pod ohřívacím víčkem, má silný dráždivý účinek.

Maska posiluje a vyživuje suché vlasy, ale lze ji použít pouze na zdravé vlasy - zhorší pouze stav poškozených nebo oslabených pramenů.

Pro růst vlasů

Arganový olej na vlasynavrhnout použití a zlepšit růst vláken.Tento nástroj zlepšuje výživu epidermis hlavy a vlasových folikulů.Růstové stimulanty jsou aplikovány výhradně na kořeny a nejsou distribuovány po celé délce.

Složení zahrnuje pivovarské kvasnice, koňak nebo vodku, hořčici a papriku (ve stejném poměru).Použití éterických olejů je povoleno.V závislosti na stavu vlasů, obsahu tuku nebo suchosti, hustotě mohou být přidány další složky - mléko nebo žloutky pro suché vlasy, citronová šťáva pro mastné, pečující oleje pro tenké a slabé.

Takové masky urychlují růst vlasů, ale nemohou ovlivnit jejich hustotu, protožepočet vlasových folikulů zůstává nezměněn.

Maska s droždí pro normální vlasy

Používá se několik druhů rostlinných olejů - argan, ricinový a lopuch ve stejném poměru.K této směsi přidejte půl lžičky suchých pivovarských kvasnic a lžičku medu.Z éterických olejů se nejlépe hodí jojoba, pšenice a šalvěj.

Produkt stimuluje růst vlasů a obnovu pokožky hlavy.Pomáhá vyrovnat se s lupinami, loupáním kůže, některými typy dermatitidy (je nutná lékařská konzultace).

Maska pro mastné vlasy

Výrobek obsahuje ricinový a arganový olej, citronovou šťávu a koňak.Přípravek je pečlivě nanesen na kořeny vlasů, aniž by je vtíral do pokožky.Výsledkem je rychlý růst vlasů, posílení a zvýšení odolnosti vůči škodlivým faktorům.Vtento tuk je normalizován kombinací oleje s citronovou šťávou.

Měl by být používán s opatrností, zejména u pacientů s kožními onemocněními - je možný dráždivý účinek.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Módní střih bobů pro krátké vlasy.Fotografie, přední a zadní pohled.

Proti vypadávání vlasů

Stejné složky, které se používají v výživných maskách a stimulují růst vlasů, jako jsou léčivé oleje, pivovarské kvasnice a vejce, pomáhají vyrovnat se s tímto problémem.žloutek a mléko.Existují specifické komponenty - cibule a česnek.

Masky obsahující dráždivé složky lze použít pouze po alergickém testu.Pokud složení obsahuje cibuli nebo česnek, pak by se tyto produkty neměly aplikovat před vyjetím ven nebo před událostí - zanechávají na vlasech nepříjemný zápach.

Cibulová maska ​​

Stejná množství arganového a lopuchového oleje působí jako základ, přidává se 1 lžíce.cibulová šťáva (ukáže se, pokud je nastrouhaná strouhaná cibule do gázy).Hořčice, skořicový olej a citronová šťáva mohou být přidány do hotové směsi, pokud jsou vlasy mastné. Směs posiluje kořeny, normalizuje tvorbu mazu, zlepšuje krevní oběh na pokožce hlavy.

Směs s červeným pepřem

Základem je vaječný žloutek a směs olejů (argan, lopuch nebo ricinový olej, můžete použít olivu).Přidá se štipka červené papriky a několik kapek.skořicový olej (můžete použít špetku mleté ​​skořice).

Na pokožku se aplikuje teplá směs, zahřívací čepice je volitelná.Před použitím je třeba provést test na alergii.

Recenze odborníků o účinnosti arganového oleje

V případě pacientů, kteří se snaží správně starat o své vlasy, kosmetologové doporučují používat profesionální kosmetické výrobky.Značky arganového oleje se osvědčily nejlépe.Všechny fondy musí být použity v kombinaci - jediný způsob, jak dosáhnout požadovaného výsledku.

Profesionální výrobky jsou lepší než domácí masky, protože všechny potřebné komponenty jsou vyváženéa jsou vybírány podle potřeby, jejich účinek je předvídatelný a není nutné provádět alergický test - všechna varování jsou již napsána na obalu.

Specialisté používají ve své práci čistý arganový olej, aby se předešli problémům s česáním. Po šamponování ji aplikujte na prameny houbou.Při použití v čisté formě bez jakýchkoli přísad je účinek výraznější.Zákazníci doporučují speciální nástroje, pokud chtějí výsledek udržet.

Arganový olej pro péči o vlasy se stále více používá.Zpětná vazba od zákazníků a odborníků je pouze pozitivní.Znáte recepty pro správné použití produktu, můžete dosáhnout vynikajících výsledků - zdravé, silné, silné vlasy, krásné po celé délce.

Soudě podle většiny recenzí, nikolije tak důležité, zda je produkt používán jako součást domácích masek nebo profesionálních výrobků - schopnost používat je důležitá.

Autor článku:Zantara

Návrh článku:Svetlana Ovsyanikova

Video na téma: arganvlasový olej, recenze

Jak aplikovat arganový olej na vlasy:

Zpětná vazba ohledně použití arganového oleje na obličej:

Název K čemu je tento nástroj určen Způsob aplikace Účinnost Cena
Londa Velvet Oil Péče o oslabené, obarvené vlasy, ochrana vlasů v mimosezóně a za nepříznivých podmínek Šampon a kondicionér jsou vhodné pro každodenní použití, olej se používá dvakrát týdně, regeneračníprostředky - v případě potřeby Při použití všech prostředků řady se dosáhne do 2 týdnůs.Restorativní lék umožňuje okamžité zlepšení vzhledu vlasů Od 300 tření.
Kapous Arganoil Péče o normální a oslabené vlasy Šampon se nanáší denně, olej, sérum nebo balzám se používají jednou týdně.Můžete střídat Vzhled vlasů se do měsíce zlepší.Oslabené a poškozené vlasy se obnovují.Ze 450 rublů.
Vital Argan Nectar na vlasy Péče o poškozené, oslabené a suché vlasy Denní šampon, olejová a krémová maska ​​se používají jednou za několikdní Znatelné zlepšení vzhledu v průběhu týdne.Při neustálém používánívlasy zcela obnovují jeho přirozenou strukturu.Od 470 rub.
Tahe keratinové zlato Péče o normální, řídké, suché a oslabené vlasy, nouzové obnovení poškozených vlasů Šampon a sérum jsou určeny pro každodenní použití.

Olej a maska ​​se používají 1-2krát týdně, lze je kombinovat a střídat.

Intenzivní přípravky se používají podle potřeby.

Denní péče výrazně zlepšuje vzhled a zdraví vlasů.Intenzivní prostředky vám umožňují dosáhnout téměř okamžitých výsledků.Od 1300 rub.