Architektura obočí - co to je, krok za krokem, korekční schémata, barvení, tvarování doma

Architektura obočí nebo „obočí“ je postupný proces modelování, vytváření formy, korekce a barvení vlasů v obočí na obličeji.Postupné školení vám pomůže dozvědět se o metodách provádění, přípravy nástrojů a materiálů, o vlastnostech výběru ideální osoby pro určitý typ, jakož i o provedení salonu doma.

Jaká je architektura obočí

Archektura obočí (k dispozici inkrementální výcvik pro začátečníky) je na počátku salonnoj postup umožňující stres nebo upravit tvar, změna jasu nebo přidat barvu simulovat optimální pro tento typ tvar obličeje.

Relace se skládá z několika fází:

 1. Volba tvaru podle typu obličeje.
 2. Odstranění přebytečných vlasů (nití, pinzetou, voskováním nebo shugaringem).
 3. Výběr barvy a zbarvení (henna, barva).
 4. Provádění postupu korekce barev s trvalým účinkem (tetování, mikrobropůjčení).
 5. Činnosti denní péče, líčení.

Tvar, který je svou povahou nevýrazný, bude transformován fázovou korekcí s následným zbarvením.Postup se provádí čistě s ohledem na jednotlivé vlastnosti, typ barvy, proporce.

Jak se liší architektura obočí od korekce

Dva postupy, které jsou podobné u princů a kosmetických úkolů, mají určité rozdíly.Umění obočí je složitější a vícestupňový postup, zatímco oprava je jeho nedílnou součástí.

Při provádění architektury se zpočátku provádí podrobné plánování, vytvářejí se nové obrysy, transformace tvaru, značení, výpočet ohybových bodů, délka a šířka, výběr barvy a metody malování.Teprve poté se provede korekce s odstraněním přebytečných vlasů.

Několik způsobů korekce - odstraňování vosku, pinzeta nebo navlékání, shugaring a stříhání vlasů.

Jaké materiály jsou potřebné

Pro účinné provedení postupu s účinným výsledkem je nezbytné připravit materiály:

 • Korekce barev. Henna, barvy, barevné vosky, stíny a prášky se používají pro trvalý účinek.
 • Stohování. Úhledný styling vlasů bude vyžadovat kulatý kartáč s tuhými štětinami nebo mini hřeben, jakož i průhledný vosk pro upevnění.
 • Oprava formy. Ke tvarování a odstraňování přebytečných vlasů bude potřeba pinzeta.Zařízení může být vyrobeno z odolného plastunebo ocel.Pinzety přicházejí se zkosenými, rovnými nebo špičatými okraji.Metodu odstranění můžete také použít se závitem, zastřihovačem nebo epilátorem s tryskou pro oblasti obličeje.
 • Střih. Lehký střih v základně bude vyžadovat nůžky s rovnými a naostřenými okraji.
 • Tvorba a rozvržení formulářů. Ke správnému určení bodu ohybu a délky obočí potřebujete měkké a flexibilní pravítko s milimetrovými děleními.
 • Výběr optimálního tvaru. Pro zjednodušení procesu architektury můžete použít šablony - speciální vzory pro obočí.

Povinná sada obočí by měla zahrnovat dezinfekční prostředky, vatové tampony a tyčinky, štětce a tužku na označení.

Výběr tvaru obočí na základě typu obličeje

Architektura obočí (postupné školení zahrnuje zásady určování tvaru) je postupná fáze.Základem je výběr formuláře s ohledem na typ a vlastnosti obličeje.

Pravidla:

 • Pro oválný typ:je tento tvar nejpřiměřenější, lícní kosti jsou jemně nastíněné, linie čelistí a čela jsou téměř stejné.Tento typ je univerzální, vhodný je jakýkoli tvar, ale je výhodné, aby obočí střední šířky bylo zaobleno s nízkým obloukem.Doporučuje se vyvarovat se ostrých zlomů, které způsobí neúměrné prodloužení obličeje.
 • U kulatého typu:je hlavním cílem vizuálně prodloužit obličej.Řádky s jasně definovaným zalomením od středu se s úkolem vypořádají.Nedoporučuje se použít příliš kulatý tvar, v tomto případě se zdůrazňuje nepřiměřený tvar.
 • U čtvercového typu:je úkolem změkčit výraznou geometrii a grafickou plochu.Ideálním tvarem pro tento typ je středně široká linie s ostrým úhlem a vysokým obloukem.
 • Pro trojúhelníkový typ (tvar srdce):je charakteristickým rysem špičatá brada a ostré linie lícních kostí.Hladké zaoblené čáry pomáhají zmírnit úhel.Výška oblouku se volí úměrně s liniemi tváře - čím delší je, tím vyšší je oblouk.
 • Pro typ kosočtverce:se tvar podobá vnějšímu oválu, ale s výraznější geometrií čar.Optimálním tvarem je klasický oblouk nebo linie s lehkým zlomem.
 • Pro hruškovitý typ:je vhodný rovný tvar s mírně zaobleným koncem.Pro vyvážení proporcí typu A můžete zvětšit vzdálenost obočí.
Architektura obočí se volí v závislosti na tvaru obličeje.

Kromě určení typu obličeje je třeba brát v úvahu také její proporcionalitu, tvar a tloušťku rtů, výšku lícních kostí a tvar nosu.

Výběr bodu ohybu

Architektonické plánování vyžaduje přesný výpočet délky, šířky a určení bodu ohybu.

Pro optimální výběr existuje několik metod:

 1. francouzština. Schéma výběru se použije na trojúhelníkový, čtvercový nebo kulatý typ obličeje.Podstatou této techniky je výběr bodu ohybu nad úrovní vnější hranyduhovka očí.
 2. Hollywood. Tato technika je podobná francouzštině.Bod je vybrán nad úrovní vnějšího okraje duhovky, ale s posunem směrem k chrámu.Pro určení, že to bylo snazší, je třeba nakreslit vizuálně přímou linii z brady do chrámu přes duhovku.Tato technika výběru je vhodná pro oválné a kosočtverečné tváře.
 3. ruština. Vhodné pro širokou kulatou nebo čtvercovou plochu.Nejvyšší vrchol přestávky je umístěn přesně nad žákem.

Určení šířky a délky

K vytvoření délky dokonalého obočí potřebujete pero nebo tužku, pravítko:

 • Nejprve musíte určit hranice.Chcete-li určit vnitřní okraj, připojte pero k okraji nosu a nasměrujte jej do vnitřního rohu oka.
 • Označte bod, ve kterém se čára protíná s nadřazeným obloukem.Pro co nejjednodušší stanovení vrcholu píku by měla být rukojeť umístěna od okraje nosu a vést ji kolem zornice nahoru.K určení hranice je držadlo umístěno ve směru od křídla nosu k vnějšímu rohu.
 • Po určení tří hlavních bodů můžete nakreslit perfektní linii obočí.

Stejně důležité je stanovit optimální šířku.To by mělo být provedeno na základě individuálních charakteristik, aniž by se snažilo přesně opakovat módní trendy.Nejjednodušší výpočet optimální šířky je 1/2 velikosti clony.U žen - majitelů malých očí, by měl být poměr snížen - 1/3 velikosti duhovky.

Nenechte si ujít nejoblíbenějšízáhlaví:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Elena Karkukli

Barvení obočí

Architektura obočí (krok za krokem doprovází fotografie) je složitý proces, jehož jednou z fází je barvení.Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, použitelný doma - barvení obočím.Přetrvávání účinku je od 7 do 10 dnů.

Požadavky na výběr barvicí směsi jsou následující:

 • hypoalergenicita a bezpečné složky v kompozici;
 • přetrvávající účinek;
 • ověřená kvalita.

Paleta odstínů barvy je bohatá - jedná se o čisté přírodní odstíny a neobvyklé polotóny, které vám umožňují zvolit si barvu pro jakýkoli typ barvy, barvu vlasů.Kromě profesionální barvy, henny nebo biotattoo, lze použít k obarvení obočí v architektuře.Výhodou tohoto typu barvení je dlouhodobý výsledek a bezpečnost, protožehenna je přírodní produkt .

K dosažení požadovaného odstínu lze použít makeup.Výhodou této techniky je jednoduchost a schopnost dosáhnout výsledků během několika minut.Tato metoda má však značnou nevýhodu - krátké trvání účinku.Z trvalých metod barvení se používá technika tetování a mikrobropoušení.

Makeup obočí

Poslední fází architektury je makeup.To lze provést pomocí řasenky na obočí, oční stíny, speciálníprášek a klasická tužka.Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak dát tvar a barvu, je tužka, ale můžete kombinovat techniky a dosáhnout tak přirozeného účinku.Princip modelování je stejný.

Po vytvoření dokonalé linie, výběru délky, šířky a vrcholu zlomu, můžete začít líčení:

 • Před malováním barvy obočí vyčesejte kulatý kartáč, navádějtechloupky jedním směrem.
 • Pomocí tužky nakreslete spodní a horní okraj obočí a určete obrysy.
 • Tužkou nebo štětcem (za použití stínů a prášku) namalujte tahy vnitřky obočí.
 • Pomocí štětce smíchejte pigment, aby měl obočí přirozený vzhled.

 • Poslední fáze líčení je fixována transparentním voskem.
Henna bioatouage

Architektura obočí s hennou má mnoho výhod.Krok za krokem školení pomůže začátečníkům obočí zvládnout postup doma.Hlavní výhodou henny je přirozenost a hypoalergenicita.Biotatuage vám umožní získat správnou barvu, účinek může trvat 4 týdny a více.

Pokyny krok za krokem:

 1. Předběžná fáze. Před barvením musí být plocha vyčištěna a odmaštěna pleťovým mlékem, aby byla očištěna od zbytků make-upu a keratinizovaných mikročástic.U slonů se používá speciální šampon, který pomáhá vlasovým šupinám otevřít a lépe absorbovat pigment.
 2. Oprava. V případě potřebyodstraňte přebytečné vlasy pinzetou nebo nití, zastřihněte na základně a udělejte obočím správný tvar pro tento typ obličeje.
 3. Vyberte barvu. Klasická henna je rostlinný prášek s příjemnou bylinnou vůní.Při zabarvení dává červený odstín.Moderní barvicí kompozice na bázi henny mají pestrou paletu odstínů.K dosažení požadované barvy se henna mísí v různých poměrech:
 • s basmatou - kaštanovým tónem;
 • ořech - čokoláda;
 • kakao - odstín mahagonu;
 • káva - zlatá čokoláda.
 1. Příprava kompozice. Používá-li se profesionální henna, je roztok smíchán v souladu s doporučeními výrobce.Chcete-li připravit složení suchého prášku, musíte jej zředit v teplé vodě a přidat několik kapek citronové šťávy.Míchejte hmotu lépe plastovou lžičkou.
 2. Barvení. Proces modelování henny se skládá z několika stupňů:
 • k ředění heny vodou do stavu tekuté kaše;
 • nakreslí obrys se zkosenou špičkou, přičemž spodní a horní okraj označí čára;
 • vnitřní část je zbarvena širokou částí kartáče nebo kulatého kartáče;
 • zakryjí obočí polyethylenem a vydrží směs;
 • po expozici odstraňte kompozici ubrouskem a zbytek odstraňte vlhkou vatovou vložkou.

Doba barvení závisí na požadované intenzitě barev.Čím déle držíte kompozici, tím jasnější je stín. Časextrakty pro první barvení - nejméně 40-50 minut. V budoucnu si můžete udržet henu méně.

​​

Architektura s barvou

Jednou z metod architektury a poskytnutí linií požadovaného stínu je malování s profesionálními kompozicemi.Souprava obsahuje pigment a vyvíjející se emulzi.Pro obarvení obočí se nedoporučuje používat barvicí prostředek na vlasy, protože je agresivnější, může způsobit alergie.

Před zákrokem je nutné provést test na alergickou reakci tak, že na kůži v oblasti loketního ohybu nanese trochu barvy.

Pokud nedochází k negativním reakcím, můžete zahájit proces barvení:

 1. Očistěte pokožku a odmaštěte oblast pomocí pleťového mléka.
 2. Noste ochranné rukavice na ruce a zředí kompozici.Smíchejte pigment a emulzi v plastové nádobě.
 3. Pomocí plochého štětce se zkoseným koncem naneste barvu v jedné tenké vrstvě.
 4. Z výše uvedeného použijte další hustší vrstvu pro plné pokrytí.Přebytečné složení lze odstranit vatovým tamponem.
 5. Po požadované době expozice pro reakci důkladně opláchněte.

Aby se barva udržela co nejdéle, vyhněte se drhnutí v oblasti barvení.Doporučuje se namazat vlasy ricinovým olejem denně.

Vlákno

Jedna z technik architektury a vytváření dokonalého tvaru - pomocí vlákna.Metoda je považována za nejbezpečnější a nejbolestivější, ale pro úspěšnou korekci je nutná určitá dovednost.

Propráce bude vyžadovat bavlněné vlákno o délce 50 - 60 cm. Hedvábné vlákno je odolnější, ale díky hladké struktuře klouže po chloupcích, což narušuje jejich těsné sevření.Pro úspěšný manévr musí být délka vlasů dostatečná pro pevné uchopení ve smyčce.

Algoritmus korekce nitě:

 • Připravte oblast, ošetřte ji krémem nebo tonikem obsahujícím alkohol.
 • K anestézii oblasti můžete pokožku napařit horkým ručníkem a poté ji důkladně osušit.
 • Přeložte kousek nitě na polovinu, svázanou silným uzlem.
 • Poté, co nasadil ukazováčky a palce, natáhl se v kruhu.
 • Uprostřed krouťte 8-10krát ve formě nekonečna, takže jedna smyčka se ukáže menší než druhá.
 • Závit pevně připevněte k oblasti se zkroucenou částí pod chloupky a smyčkou nad nimi.
 • Malá smyčka se ostře táhne, střední stoupá, zachycuje chloupky a odstraňuje spolu s cibulkami.

  Celá zóna je zpracována podobnými manipulacemi. Hlavním úkolem je uchopit vlasy co nejpřísněji a vytáhnout ve směru růstu.

  Cukrová pasta

  Architektura obočí (instrukce krok za krokem pro bližší seznámení níže) může být prováděna metodou shugaring - měkkým a hypoalergenním postupem.Nejprve musíte vyrobit karamelovou pastu v následujícím poměru: 2 díly cukru, 1/2 citronové šťávy a 1/8 vody.Příprava viskózního kosmetického karamelu ve vodní lázni.Kompozice může být uložena v lednici, hermeticky uzavřena víčkem.

  Postup zamíchání obočí:

  • Připravte pokožku, napařte ji obkladem s horkou utěrkou a poté ji ošetřete antiseptikem.
  • Rozčesejte vlasy, položte ve správném směru a určete zóny odstranění.
  • Naneste mastný krém na oblasti, které nevyžadují odstranění.
  • Pastelovou kouli opatrně vhněte do ruky a naneste na zóny špachtlí proti růstové linii.Zakryjte páskou z tkaniny nebo papíru shora, s ostrým pohybem podél růstu, pásek.

  • Po promytí se zóny ošetří chlorhexidinem.
  Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Laminace

Laminace umožňuje obnovit objem, provádět korekci, modelování, barvení, má posilovací a terapeutický účinek.Pro ošetření vlasů se používají různé kompozice založené na váhových složkách, keratinu, extraktech rostlinné péče, s barvícím hypoalergenním pigmentem.

Postup se provádí v několika fázích.Nejprve je architektura provedena s definicí korekce, která je optimální pro typ obličeje, odstranění nadbytečných vlasů.Poté se na obočí aplikuje speciální kompozice, která obepíná každý vlas tenkým filmem, což je činí silnější, zdravější a jemnější.Účinek po laminování může trvat 2-3 měsíce.

Architektura obočí umožňuje výraznější vzhled, úpravu proporcí a výběr stínu a tvaru.Krok za krokem školení vám umožní úspěšně provádět salon salon doma.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o architektuře obočí

Curriculum architecture obočí:

Henna Biotattoo: