Arbutin.K čemu je v kosmetice?Krémy, maska ​​pro věkové skvrny, vlastnosti, aplikace v gynekologii

Řešení problémů v oblasti kosmetologie se dosahuje neustálým vývojem a zlepšováním složení kosmetických přípravků, přidáváním dalších aktivních složek.

Jednou z těchto složek je arbutin, studie, o nichž nelze říkat, že byly nakonec dokončeny.Produkty, které obsahují látku, byste měli začít používat po prostudování informací o tom, k čemu jsou určeny a jaké vedlejší účinky jsou možné.

Co je arbutin?

Arbutin je nepostradatelnou složkou produktů, jejichž účinek je zaměřen na zesvětlení zbarvení pleti a večerní tón.

K jeho získání existuje řada chemických reakcí na základě interakce srostliny:

 • kadidlo;
 • bearberry;
 • lingonberry;
 • ​​
 • Mulberry.

Jeho mírné a bezpečné působení je vysvětleno jeho přirozeným složením: nelze jej klasifikovat jako karcinogenní nebo toxická látka.

Jeho prospěšné vlastnosti jsou vysvětleny přirozeným původem:

 • Má uklidňující účinek na pokožku.
 • Nezpůsobuje otoky a nevede k suché pokožce.
 • Se zvýšenou pigmentací kůže zpomaluje proces syntézy melaninu.
 • Látka získává svíravé vlastnosti a po vstupu do alkalického prostředí se stává antiseptickým.

Výrobky, ve kterých je součástí, mají nejen výrazný bělící účinek.Arbutin pomáhá aktivně chránit pokožku před nepříznivými účinky ultrafialového záření a také pomáhá zvyšovat imunitu na místní úrovni.Při jeho použití je stupeň výskytu bolestivých pocitů výrazně snížen a zánět je eliminován.

Složení arbutinu

Arbutin (k čemu se používá a jak bude dále popsán) ​​má druhé jméno - hydrochinon beta D .Ve své čisté formě je hydrochinon považován za toxickou látku, takže jeho přidávání do různých léků bylo zakázáno.Arbutin se stal alternativou této látky v různých přípravcích.

Organická sloučenina je ve formě etheru, který se získává vařením listů rostlin, které ji obsahují.Při přidávání octanuOlovo usazuje taniny.

Krystaly arbutinu samotné se získají jejich izolací z odpařeného vodíku.Po zpracování za použití aktivního uhlí a vody se získá arbutin v krystalizované formě.Látka arbutin má chemické složení C12H16O7 • ½ H2O a dělí se na strukturní izomery alfa a beta arbutinu.

Alfa a beta arbutin: vlastnosti a rozdíly

Když se D-glukóza váže na molekulu hydrochinonu, dochází k dvoufázové tvorbě arbutinu: s alfa a beta glykosidemspojení.Beta-arbutin má přirozený původ a je získáván z medvědice, alfa-arbutin je získáván výhradně v laboratorních podmínkách.

Čistý prášek z alfa-arbutinu má vyšší cenu a lepší účinnost než mnoho výrobců často odůvodňuje vysoké ceny kosmetických prostředků.Rozdíly ve způsobu vazby D-glukózy vysvětlují rozdíl v procesech vlivu alfa a beta skupin na syntézu melaninu.

Alfa-arbutin je poměrně nákladná složka a může blokovat biosyntézu epidermálního melaninu. Podle výsledků četných klinických studií bylo zjištěno, že beta-arbutin má mírnější účinek, takže účinnost jeho použití je několikrát nižší.

Jak to funguje?

Při proniknutí do hlubších vrstev kůže arbutin působí převážně na tvorbu buněk, které přispívají k produkci melaninu.Tato akce je zaměřena nazabránění výskytu nových věkových skvrn a zesvětlení se již objevilo.

Účinek arbutinu na kůži

Jeho aktivní účinek začíná okamžitě po aplikaci na pokožku, která chrání pokožku před aktivním vlivem slunečního záření, které může způsobit ztmavnutí a suchost.kůži.Komponenta je součástí některých opalovacích krémů, protože brání vzniku silného opálení.Po aplikaci bude pokožka chráněna před škodlivými nadměrnými účinky ultrafialového záření.

Arbutin má antiseptický účinek a částečně dezinfikuje kůži, eliminuje zánětlivé procesy a snižuje pravděpodobnost vyrážek.

Je prokázána bezpečnost a účinnost jeho použití: syntéza melaninu je snížena o 76% při vysokých koncentracích a 40% - při nižších koncentracích.

Výhody a nevýhody

Arbutin (pro co a jak se používá, byl popsán dříve) má mnoho užitečných vlastností:[Návrh 85]

 • Částečně snižuje produkci melaninu, díky čemuž je několikrát snížena frekvence výskytu nadměrné pigmentace na kůži.
 • Odstraňuje sluneční skvrny, pihy, tmavé stopy akné a další typy pigmentace.
 • Zlepšuje celkový stav pokožky.
 • Pomáhá snižovat jizvy po akné.

Podle studií nebyly zjištěny žádné nepříznivé účinky látky na kůži.Je však třeba si uvědomit, že arbutin je podmíněně považován za jeden zodrůdy hydrochinonu - látka, která byla zakázána pro použití v různých drogách.

Některé studie prokazují, že hydrochinon přispívá k výskytu zhoubných novotvarů.Arbutin neobsahuje karcinogeny, proto není zakázán jako kosmetický doplněk.

Indikace pro použití v kosmetologii

V oblasti kosmetických procedur plní arbutin funkci potlačení syntézy melaninu.

Kosmetické problémy, které lze vyřešit pomocí speciálních produktů bělení:

 • Silná pigmentace.
 • Vzhled věkových skvrn.
 • pihy a sluneční skvrny.
 • Skvrny způsobené dráždivými látkami.
 • Různé formy melasmy.
 • Věkové skvrny způsobené zánětlivým procesem (stopy akné nebo zranění).
 • Přítomnost jizev a stop, které byly konzervovány před vyrážkami z kůže.

Okamžitý výsledek užívání drog, které obsahují přírodní složku, nestojí za čekání.Zesvětlení začíná po určité době: přibližně 25–45 dní po prvním použití produktu.

Důvodem je skutečnost, že právě v tomto období potřebuje pokožka pro její hlubokou obnovu, po které bude možné zaznamenat účinek použití konkrétního přípravku.V oblasti kosmetologie se výrobky s arbutinem považují za nebezpečné: nejsou schopné způsobit podráždění pokožky a nezpůsobují alergický vývojreakce.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Kontraindikace

Názory na bezpečnost používání látky se liší a doposud nebylo nalezeno jediné řešení.Kontraindikací použití přípravků pro bělení kůže účinnou látkou arbutin je individuální nesnášenlivost a vysoká citlivost, protože pravděpodobnost vedlejších účinků bude záviset na vlastnostech těla.

Doporučuje se používat kosmetiku opatrně u lidí s tmavou pokožkou , protože to může způsobit opačný účinek - věkové skvrny mohou nabýt modro-černou barvu.

Přírodní zdroje arbutinu

Rostlinný původ arbutinu umožňuje, aby byl arbutin klasifikován jako přírodní složka.

Látka je obsažena v listech takových rostlin:

 • bearberry;
 • kavkazské borůvky;
 • Grushanka;
 • brusnice;
 • moruše;
 • Kadidlo.

Čím menší je věk rostliny, tím větší množství arbutinu bude obsahovat.Aby se získala látka, listy rostlin by se měly vařit ve vodě a pak by měly být taniny vysráženy z výsledné směsi.

Po odpaření se látka vytvoří v krystalické formě, během níž se vytvoří hedvábné jehly .Po zpracování pomocí aktivního uhlízíská se složka, která se potom dále přidá k produktům na bělení kůže.

Kosmetické výrobky s arbutinem

Pro kosmetické účely se přípravky s arbutinem používají k řešení estetických kožních problémů spojených se zvýšenou tvorbou stárnutí.Množství látky obsažené v léčivu bude mít přímý vliv na účinnost a bezpečnost jeho použití.

Příliš vysoké hladiny arbutinu mohou vést k nepříznivým účinkům, jako jsou černé skvrny na kůži.Při výběru nástrojů byste měli věnovat pozornost složení a přítomnosti dalších užitečných součástí v něm.

Arbutin (k čemu se tato látka používá v kosmetice dermatology nebo specialistou na kosmetický salon) je součástí velkého počtuproduktů na kosmetickém trhu:

 • pleťové vody;
 • krém;
 • sérum;
 • mýdlo.

Každá z možností by měla být vybrána na základě individuálních preferencí a obecných vlastností produktu.Většinu fondů vyvíjejí asijské firmy, kde jsou takové produkty docela běžné.

Tuto látku lze kombinovat s kyselinou hyaluronovou, přírodními rostlinnými extrakty a enzymy, vitamínem C a také působit jako doplňková složka při výrobě produktů na barvení vlasů.

Názvy a popisy krémů

Mezi širokou škálou kosmetických prostředkůTrh se smetanou je často volen kvůli jeho dostupnosti a snadnému použití.

Nejslavnější a nejúčinnější jsou:

 • Roland Cream.Výrobek je určen k použití na pokožku obličeje a je prohlášen výrobcem ve formě výrobku, který vyhovuje každému typu pleti.Arbutin a extrakt placenty jsou účinné látky tohoto léčiva a vyrábí se od japonského výrobce.Produkt aktivně bojuje proti ztmavnutí obličeje, má příjemnou strukturu a dobře vyživuje.Kůže nezůstává mastný lesk a pocit lepkavého filmu.Vitamíny, které tvoří krém, jemně vyživují pokožku a poskytují kvalitní péči o její stav.
 • Whitening Cream od Himalaya Herbals. Produkt má výrazný účinek ve formě znatelného zesvětlení pokožky a díky přítomnosti přírodních složek rostlinného původu je barva pokožky zcela vyrovnaná.Výrobek má poměrně lehkou konzistenci a je dobře absorbován.
 • MelaClear Cream pro bělení kůže. Pigmentace je inovativním vývojem.Obsah nano-liposomů v ní umožňuje účinné látce proniknout do hlubších vrstev kůže.Díky obsahu velkého množství prospěšných výtažků rostlinného původu se produkt používá k hluboké hydrataci.Obohatený o složení vitamínů vám umožní aktivovat buněčné procesy, zlepšit výživu a metabolismus v buňkách.

Při výběru krémů byste měli složení pečlivě prostudovatpřed použitím.Tím se minimalizuje riziko alergických reakcí.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro tvarování obličeje, omlazení, svalový tonus.Master class by Elena Karkukli

Sérum z věkových skvrn: přehled produktu

Sérum se liší od smetany ve vyšší koncentraci aktivních účinných látek.Intenzivní účinek na kůži nastává, protože ve většině případů je sérum určeno k řešení specifického problému.

Mezi nejoblíbenější výrobky na trhu s kosmetikou patří:

 • anti-melasma sérum . Výrobek je určen k použití na kůži, která má vážné problémy ve formě vyrážek, zánětů a částečného ztmavnutí.Přítomnost arbutinu přispívá k jednotnému tónu při pravidelném používání produktu.Lék má velmi lehkou strukturu a vstřebává se co nejrychleji.
 • Sérum Obyčejný alfa Arbutin 2% kanadské značky Deciem. Složení obsahuje kyselinu hyaluronovou, která v kombinaci s arbutinem má dobrý účinek a zlepšuje stav pokožky.Konzistence je viskózní, snadno se nanáší pomocí pipety a rychle se vstřebává a zanechává na obličeji měkký film.Nástroj má bělicí účinek a zcela vyrovnává pleť.

Séra se vyrábějí v menších objemech, ale kvůli konzistenci odlišné od smetany jsou spíše ekonomicky spotřebovávána.

Bělicí mýdlo

Arbutin (u kterého je tato složka obsažena ve složení kosmetických prostředků, lze číst na obalu některých výrobků) se často používá při výrobě mýdla,se kterým se můžete také zbavit:

 • věkové skvrny;
 • pihy;
 • vyrážky.
​​

Mezi nejúčinnější přípravky patří následující produkty:

 • Terapeutické mýdlo na obličejové mýdlo Dr. Yanhee Soap vyrobené v Thajsku. Kromě arbutinu obsahuje kompozice další aktivní složky: kolagen, vitamin C a přírodní enzym papája.Má bělící účinek, odstraňuje pigmentaci, akné a vyrovnává tón obličeje.
 • Přírodní mýdlo Madame Hengčistí pokožku a jemně ji bělí.Díky přítomnosti vitamínů, aminokyselin a rostlinných extraktů ve složení mýdla uvolňuje zánět, pomáhá zužovat póry, vyrovnává tón pleti a strukturu.
 • Soap Lab Dee alfa arbutin. Výrobek je vyráběn v Thajsku a je navržen tak, aby vyrovnal tóny obličeje a zbavil se tmavých skvrn.Přírodní složky, které tvoří mýdlo, mají mírný účinek: pokožka není přesušená, hluboce vyčištěná, má rovnoměrný tón bez pigmentace.

Mýdlo se navrhuje častěji používat ve spojení s jinými přípravky k zesvětlení pokožky: předtím se pokožka očistí speciálním mýdlem s přídavkem arbutinu a poté se aplikuje krém, sérum nebo pleťové mléko.

Lotiony na obličej

Mezi velkérůzné kosmetické přípravky s věkovými skvrnami mohou být ošetřeny speciální pleťovou vodou s arbutinem.

Nejznámější a nejúčinnější z nich jsou:

  • Cosmetex Roland. Kromě vyhlazení barvy pleti ji aktivně vyživuje a saturuje užitečnými složkami.Kompozice obsahuje vitamín C a placentu, díky níž se pokožka stává sametově hebkou a znatelně hydratovaná.Příjemná textura umožňuje, aby bylo mléko rychle absorbováno bez zanechání lepivé vrstvy.Produkt je hypoalergenní.
  • Japonská HanaLotion.Pro boj proti ztmavnutí obličeje japonskými výrobci byl vyvinut speciální produkt, který také obsahuje kyselinu hyaluronovou.Tato složka zjemňuje pokožku, zjemňuje ji, zvlhčuje a zabraňuje stárnutí.
  • HADA LABO. Krém je vhodný pro použití na různých typech pleti a je k dispozici ve dvou variantách.Při použití produktu můžete vyhodnotit jeho komplexní účinek: složky aktivně odstraňují ztmavnutí pokožky, kyselina hyaluronová zpomaluje proces stárnutí, vitamin C umožňuje posílení krevních cév.V produktu chybí umělá barviva, alkohol, parfémy a minerální oleje.

  K dosažení viditelného účinku by měly být prostředky pravidelně využívány.Produkty jsou vhodné pro použití jako samostatný produkt a mohou být také použity v kombinaci s jinými léky.

  Jakpoužívat arbutin v gynekologii pro ženy?

  Arbutin (což je důvod, proč a jak se používá v medicíně, bude popsán později) má různé užitečné vlastnosti, které mohou být důležité nejen v oblasti kosmetologie.Z tohoto důvodu se látka používá k vytváření drog.Arbutin je jednou ze základních složek dělohy bóru - vytrvalá bylina, která se často nazývá žena.

  V oblasti gynekologie se výhody použití látky vysvětlují mnoha vlastnostmi.

  Tabulka poskytuje stručný přehled nemocí, při nichž budou výrobky arbutinu zvláště užitečné:

  Hlavní vlastnosti ]Nemoci
  Diuretika
  • vulvitida;
  • vaginitida;
  • drozd;
  • adnexitida;
  • fibroidů;
  • polypy;
  • fibromy.
  Protizánětlivý
  Antibakteriální

  Boron uterus,který obsahuje arbutin, pomáhá normalizovat hormonální pozadí a obnovit menstruační cyklus.

  Nežádoucí účinky

  Výskyt různých vedlejších účinků bude záviset na individuálních vlastnostech kůže:

  • kůže v oblasti aplikace- nejčastěji se vyskytuje, když je používán osobou, u které je vysoká pravděpodobnost vzniku alergických reakcí.
  • Vzhled modro-černých skvrn v oblasti hyperpigmentace. Takovétento jev lze pozorovat při použití vysoce koncentrovaných přípravků iu lidí s tmavou barvou pleti.

  Pokud po použití produktu dojde k vyrážce nebo zarudnutí, opláchněte postiženou oblast velkým množstvím vody.Je třeba zvolit bělicí přípravky, u nichž obsah arbutinu nepřesahuje doporučené dávkování (2–4% z celkového počtu složek).

  Jak často lze používat produkty s arbutinem?

  Hlavní vlastnosti produktů na bázi arbutinu jsou: ochrana před ultrafialovým zářením, bělení kůže, odstranění zánětu a snížení bolesti na kůži po vyrážkách.

  Výrobci doporučují užívání drog dvakrát denně, ráno a večer.Celý kurz bude trvat od 25 do 45 dnů, po kterém se doporučuje přestávku.Během této doby bude mít horní vrstva pokožky čas na obnovu, což posoudí účinnost použitého produktu.

  Arbutin je účinnou náhražkou hydrochinonu a neobsahuje toxické látky.Četné studie ukázaly, že léky s arbutinem nejsou při pozorování dávky neškodné.

  Podle recenzí mnoho lidí obeznámených s problémem hyperpigmentace kůže dokázalo zhodnotit kvalitativní účinek produktů na bázi arbutinu.Před použitím jakéhokoli léku byste si měli prostudovat složení a informace o tom, k čemu je určen a jak jej používat.

  Papírování:Mila Fridan

  Video o arbutinu

  Jak fungují bělicí postupy s arbutinem: