Anticelulitidová masáž s vakuovými nádobami doma.Jak to udělat správně, technika, kontraindikace, výsledky a fotografie

Anticelulitidová masáž je nejproduktivnější metodou boje proti „pomerančové kůře“.Provádí ji známé lékařské banky různých velikostí.V tradičním skle bylo vakuem vytvořeno vakuum uvnitř.Při bezplatném prodeji se v lékárně prodávají moderní sklenice na masáže z různých materiálů s hruškou, což pomáhá rychle se zbavit celulitidy.

Když se na kůži umístí plechovka, vytvoří se nízkotlaká zóna.Část pokožky je nasávána dovnitř, zlepšuje se tak krevní oběh, normalizuje se mikrocirkulace intersticiální tekutiny.Během masážního procesu se banka pohybuje tělem, v různých oblastech dochází ke změně tlaku.To usnadňuje resorpci těsnění.Vnější příznaky celulitidy zmizí.

Pros azápory

Vakuová masáž má následující výhody:

 • stimuluje krevní oběh a zlepšuje výkonlymfatický systém;
 • příznivé účinky na fungování potních a mazových žláz;
 • zmizí edematózní a stagnující procesy;
 • tělesný tuk se zmenšuje, což pomáhá odstraňovat celulitidu;
 • je stimulována produkce kolagenu, dochází k omlazení kůže (zvláště účinné pro obličej) a dochází ke zdvihacímu účinku.

Masáž pomocí plechovek k odstranění celulitidy je účinná pouze v kombinaci s vyváženou stravou a fyzickou aktivitou.Vše záleží na vytrvalosti a touze člověka.Mnoho lidí, kteří doufají v rychlý výsledek, zastavují pravidelné postupy.

Tento způsob hubnutí není vhodný pro každého, existují kontraindikace.Nedoporučujeme provádět některé procedury sami, je lepší poradit se s odborníkem v salonu krásy.

Výběr plechovek pro masáž

Existuje několik typů plechovek pro masáž:

 • Skleněné výrobkymají gumovou žárovku navrženou pro vytvoření vakua.Masáž je nejbolestivější a nejtěžší na provedení.Sklo je také křehký materiál.Mezi klady patří nedostatek pohlcujících pachů a snadné praní.
 • Masážní nádoby z gumyse snadno používají a jsou levné.Negativní vlastnosti zahrnují: absorpci pachů a zbarvených částic, takže je velmi obtížné je prát.

  Masážní dózy na celulitidu lze zakoupit z pryže, silikonu, skla nebo z jiných materiálů vv závislosti na osobních preferencích.

 • Silikonové plechovkyse snadno používají, jsou hygienické a mají nejatraktivnější vzhled.Cena je také přijatelná.
 • Latexové plechovkymají stejné vlastnosti jako silikon.Sada obsahuje 2 kusy: jeden - kruhového tvaru otvoru, druhý - oválný pro těžko přístupná místa.
 • S masážním čerpadlem , které vám umožňuje regulovat tlak uvnitř plechovky, je proces blízký elektrickému maséru.Použití na obličej je možné.Mezi klady patří: tkáně nejsou poškozeny, je možné se oddělit od kůže.Nevýhodou je vysoká cena.

Příprava na masáž

V proceduře se kromě masáží proti celulitiděpoužívají speciální oleje , které se volně prodávají v lékárně.Je možné připravit směs z přírodních ingrediencí.Je nutné vzít 100 ml hlavního oleje (olivový, hroznový atd.) A 20 kapek esenciálního, ale ne více než 6 typů.

Doporučuje se následující:

 • Geranium olej dehydruje, aktivuje lymfatickou drenáž a posiluje pokožku.
 • Juniper - odstraňuje škodlivé látky, zmírňuje otoky.
 • Cypress - urychluje proces regenerace kůže.
 • Cedar posiluje krevní oběh a vyplňuje vrstvy dermis kyslíkem.
 • Grapefruit účinně odstraňuje celulitidu a obezitu.
 • Orange je schopen obohatit pokožku kyslíkem, vitamíny, podporuje odstraňování škodlivých látek a regeneraci.

NezbytnéNezapomeňte, že k přípravě směsi musí být nádobí čisté.Esenciální oleje se vstřikují do základny a ne naopak.

Technika je krok za krokem

Před provedením postupu je nutné zahřát problémové oblasti: masáž, dokud kůže nezčervená.Přístupná oblast těla se tak nezávisle zahřívá.

Dále použijte následující doporučení:

 1. Namažte pokožku masážním olejem.Ruce by měly být suché, protože sklenice by měla klouzat po těle, nikoli v rukou.
 2. Po instalaci sklenice na problémovou oblast je třeba dodržovat následující: kůže by neměla být tažena do více než 1,5 cm, jinak by mohlo dojít ke zranění.
 3. Banka provádí nepřetržité kruhové pohyby zdola nahoru ve směru hodinových ručiček.V případě úniku je nutné plechovku znovu nainstalovat.
 4. Během postupu by se mělo zabránit vyvýšené oblasti, tříslové oblasti a vnitřní oblasti stehen;
 5. Délka masáže je až 20 minut, dokud se neobjeví zarudnutí.
 6. Po skončení sezení je žádoucí navlhčit ošetřovanou oblast krémem nebo olejem.

Po ukončení procedury bylo doporučeno propláchnout a vysušit sklenice pro masáž celulitidy.Po dni je nutné provést opakovanou masáž, aby se dosáhlo zlepšeného účinku z jedné procedury.

Schéma masáže baňkování

Tímto způsobem masáže provádějí banky.

Rysy masáže na břiše

Anticelulitidová masáž pomocí břicha je velmi účinná prozbavit se přebytečných tuků.Musíte zahájit proceduru očištěním ošetřené oblasti alkoholovým roztokem.Naneste olej.Když nádoba přijde do kontaktu s kůží, dojde k vakuu.Musí být zajištěno, že kůže je uvnitř 1,5 cm.

Sklenice se musí pohybovat ve směru hodinových ručiček v kličkách , přičemž se musí vzdálit od tlustého střeva.Během relace by se neměly objevovat příznaky bolesti.Trvání procedury je přibližně 7 minut.Po sezení se mohou objevit modřiny, které rychle zmizí.Pro efekt nejviditelnější jednou za měsíc je nutné provést masážní kurz 10-15 sezení.

Prvky masáže na boky a hýždě

Celulitida se obvykle objevuje v kyčlích a hýždích.Vakuum, které se vyskytuje pod vlivem bank, aktivuje cirkulaci lymfy a krve.

Toto je samomasážní zóna, zahřívání po dobu sedmi minut lze provést následovně:

 1. položte nohu na židli;
 2. pohybují se kruhovými pohyby nahoru od kolena;
 3. Lehněte si na bok s ohnutými nohama.Položte sklenici na stehno a nepřetržitě se pohybujte zdola nahoru, poté klikatými a vlnovými pohyby.

Pokud je nutná masáž dolních končetin, pak se pomocí plechovky provádějí kruhové plynulé pohyby směrem nahoru.Ukončete postup v místě žilního výtoku.

Funkce masáž obličeje

Masáž obličeje pomocí plechovky má omlazující účinek.

Jak funguje vakuum:

 • Sval se uvolňujetkáň.
 • Stimulovaná výměna lymfy.
 • Ve spodních vrstvách dermis se vytvářejí mikrotraumy, které vyvolávají regeneraci.Vytvoření další kapilární sítě, která přispívá k nasycení kyslíkem, zlepšuje krevní oběh.Póry jsou zmenšeny.

Pro tento postup vezměte stejné silikonové sklenice, jaké se používají při masáži z celulitidy.

Jsou zapotřebí dvě možnosti:

 • 1 cm v průměru - pro vyhlazení malých vrásek kolem očí, nasolabiální záhyby.
 • K intenzivnímu ovlivnění spodních vrstev dermy a svalu se používá plechovka o velikosti 2–3 cm.Používá se na čelo a líce.

Pro postup v oblasti obličeje je třeba pečlivě zvážit výběr oleje.Měl by být lisován za studena a bez konzervačních látek.Rovněž je třeba dodržovat podmínky skladování.Zkažený olej není vhodný pro masáž.

Je třeba mít na paměti, že olej se velmi dobře vstřebává do pokožky obličeje, takže musí být dobré kvality.

Předpokládá se použití jakéhokoli rostlinného oleje.Mezi nimi lze rozlišovat černý kmínový olej, který příznivě působí na pokožku.Musíte to vzít trochu a smíchat ve stejných proporcích s jiným olejem.

Příprava:

 1. Zahrejte si obličej ve sprše, neprovádějte páry ani neprovádějte relaci po saunování;
 2. Nezapomeňte důkladně očistit pokožku, vše, co je na vnější vrstvě, se snadno vstřebává;
 3. Naneste velké množství oleje.

Existují 2 hlavní techniky pro vakuovou masáž obličeje:

 • Statická .Stiskněte malou sklenici a postavte se na obličej.Je nutné zajistit, aby bylo vakuum malé, kůže byla zasunuta o několik mm.Počkejte 5 sekund.Opatrně vyjměte uvolněním vakua.Sklenici v žádném případě neroztrhávejte z kůže.
 • Dynamická technikazajišťuje plynulý pohyb bank v obličeji.Je třeba dbát na uvolnění pokožky.

Musíte zahájit postup u průměrné banky.Masírování tváří se provádí od nosu k ušním boltci, aniž by došlo k ovlivnění oblasti pod očima.Položíme plechovku na nos, přineseme ji k uchu a vyjmeme.Snižujeme to a děláme stejný pohyb.Na tvářích vizuálně zvýrazněte 4 rovnoběžné čáry, podél nichž musíte provést pohyb banky.

Čelisti jsou vizuálně rozděleny na polovinu.Vložili jsme prst do středu a z něj držíme sklenici na bradě, odstraňte ji.Pak uděláme stejný pohyb, ale k uchu.Brada se masíruje kruhovým pohybem, středně velkou nádobou.Svaly je třeba uvolnit.

Stejná plechovka se používá k masáži oblasti pod bradou, aby se zbavil tukové vrstvy.Pohyb jde ze středu spodní části do strany (vlevo a vpravo).Masírujte čelo střední sklenicí.Přesuňte se z nosního můstku nahoru.Poté, podél masážních linií, ze středu na strany.Je nutné zajistit, aby banka nezasáhla obočí.

Všechny pohyby provádí středně velká banka čtyřikrát.

S malým začneme masírovat nasolabiální záhyby.Kůže musí být mírně držena.Postavte plechovku a hladce se posuňte nahoruv kruhových pohybech.Vraťte se dolů a opakujte.Oblast kolem rtů se masíruje stejným způsobem.Pohněte sklenicí v obou směrech.Odstraňujeme „vrány nohou“ masírováním kosti.Je nutné zabránit deformaci kůže.

Masáž očních víček vyžaduje velmi delikátní přístup.Horní víčko se zpracovává pohybem plechovky k vnějšímu okraji, prstem držte kůži poblíž plechovky.Ve spodním víčku se banka pohybuje v linii z vnějšku dovnitř.Všechny masáže s malou nádobkou se provádějí 2krát.U víček opakujte 5krát.

Kolik času je potřeba pro různé zóny

Pro každou zpracovanou zónu je přidělen jiný čas relace.Pro účinnost postupu je nutné tato období dodržovat.Anticelulitidová masáž by měla trvat 5-15 minut.Musíte začít s minimálním časem, zvyšováním každé relace o 2 minuty.

Ošetření nohy může trvat až 20 minut.Obzvláště pečlivě musíte masírovat obličej.Sklenice by měla být na kůži jen několik sekund.

Frekvence provádění

Existují 2 schémata pro frekvenci masáží prováděných bankami:

 1. Pravidelně každý druhý den 10-15 sezení.Proveďte až jeden měsíc.Mezi kurzy trvat přestávku 2-4 týdny.
 2. Intenzivní kurz, který stráví každý týden týden.Poté jednou za 7-14 dní proveďte údržbu.

V případě potřeby by měla být metoda intenzivní masáže opakována a vrácena do udržovací relace.Je třeba si uvědomit, že výsledek postupu (zbavit se celulitidypoužívání plechovek) neprobíhá okamžitě.Je to doba odpočinku, když je kůže oživena z mikrotraumy přijaté během sezení.

Kontraindikace

Masáž se v těchto situacích nedoporučuje:

 • Přítomnost trombózy nebo dispozice k jejímu vzniku.
 • Špatná srážení krve.
 • Přítomnost mateřských znamének na masážní ploše.
 • Jakékoli poškození kůže.
 • Zánět obličejového nervu.
 • Hypertenze ve třetím stadiu nebo tendence k hypotenzi.
 • Zánětlivá plísňová onemocnění.
 • Přítomnost kardiostimulátoru.
 • Křečové žíly nebo blízkost žilní sítě.
 • Onemocnění ledvin, močový měchýř.
 • Stav únavy, přepracování.

Pokud existuje alespoň jedna z uvedených kontraindikací, je lepší poradit se s odborníkem, abyste se nepoškodili.Pokud jsou cévy umístěny v blízkosti povrchu, není masáž bankami kontraindikována.V tomto případě je však lepší kontaktovat zkušeného kosmetologa.Procedura pomáhá napnout pokožku a mírně snižuje problém.

​​
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Tělocvičná cvičení pro hubnutí, videonávody.

Doporučení odborníků

Podle odborníků pomáhá masáž sklenic zbavit se celulitidy pouze integrovaným přístupem.Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, musíte zkontrolovat svůj jídelníček.Odmítněte mouku a sladké, limitpoužití uzeného masa, okurky.

Je třeba dodržovat režim vodní sůl: tělo potřebuje nejméně 1,5 litru vody denně.Zbavit se „pomerančové kůry“ pomáhá sportu.Pokud tělocvična není pro vás, pomůže každodenní chůze po 5-6 km.Hlavní věcí v boji proti celulitidě je systematická a správná kombinace různých metod.

Video: plechovky pro masáž z celulitidy

Jak provádět vakuovou masáž s bankami, učit se ve videoklipu:

Snižte objem masáže plechovek: