Anticelulitidová masáž doma.Jak postupovat při hubnutí břicha, nohou, hýždí a jiných částí těla.Postupné pokyny s fotografiemi

Po hubnutí ženy často čelí problému, jako je celulitida.Jedním z řešení tohoto problému je anticelulitidová masáž, kterou lze provádět doma.

Co je to celulitida a přicházíJeho vzhled

Celulitida je v moderním světě poměrně velká kosmetická vada.Někteří lidé považují celulitidu.nemoc.Celulitida je identifikována jako zvýšení podkožního tuku v místních oblastech kůže v důsledku zpomalení krevního oběhu v tukové tkáni.

Podle světových statistik se celulitida vyskytuje přibližně u 90% žen.

Muži mohou závidět pouze, protože u mužů téměř neexistuje celulitida.Faktem je, že jedním z důvodů vzniku celulitidy, lékaři naznačují zvýšení hladiny estrogenu v ženském těle.

Odborníci definují 4 fáze vývoje celulitidy:

 1. Známky první fáze : plnost světla,celulitida není viditelná.
 2. Druhá fáze : lehká „pomerančová kůra“ při mačkání kůže.
 3. Třetí : „pomerančová kůra“ se stane viditelnější bez jakékoli manipulace a tlaku.
 4. Začtvrté : při dotyku se objeví silně viditelné tuberkulózy.

Příčiny celulitidy jsou zcela odlišné: od špatných návyků až po závažné zdravotní problémy.Tento seznam zahrnuje hormonální nerovnováhu, stres, nedostatečné cvičení a nezdravé jídlo.

Anticelulitidová masáž - mechanismus účinku

V boji proti celulitidě je doma nabízena anticelulitidová masáž.Mechanismus účinku této masáže spočívá v tom, že v důsledku zvýšení teploty v problémových oblastech dochází ke zrychlení krevního oběhu a pohybu lymfy.

Masíruje stav pokožkyse zlepší.Díky masáži je také možné hubnutí (až 2-3 centimetry).Dalším plusem je zvýšení kolagenu a elastinu, a tím i elasticity kůže.

Jak často by se mělo dělat

Frekvence masáže proti celulitidě je pro každého individuální.Každý má jiný stupeň rozvoje celulitidy.Salóny nabízejí kurz anticelulitidní masáže, který se často skládá z 10-12 procedur.První výsledky masáže budou viditelné po 1-2 týdnech.

Kontraindikace

Existuje celá řada kontraindikací pro masáž:

 1. Těhotenství, období kojení.
 2. Srdeční selhání.
 3. Křečové žíly a další vaskulární problémy.
 4. Problémy s kůží.
 5. Teplota je zvýšená.
 6. Zánětlivé procesy.

Účinnost domácí masáže

Účinnost anticelulitidové masáže závisí na množství vynaloženého úsilí, ať už se provádí doma nebo v salonu.Výsledek potěší, pouze pokud byl proveden pravidelně.Domácí masáž by měla sestávat z 8-10 sezení po 25-30 minutách.

Na konci všech postupů se doporučuje udělat týdenní přestávku.

Účinnost závisí také na výživě a fyzické aktivitě.Správnou masážní technikou je především zahřívání tkání (pomocí horké sprchy nebo omotání).

Příprava postupu

Při seriózní přípravě na anticelulitidní masážtělo nepotřebuje.Stačí si zahřát masáž a použít sprchu na kávu.Kromě kávy můžete použít ovesné vločky, sůl, soda.Místo oleje můžete užívat anticelulitidový krém nebo zakysanou smetanu.

Peelingový peeling dělá skvělou práci při zahřívání pokožky.Pro bezpečný výsledek doporučujeme před provedením masáže seznámit se s teorií a technikou.

Recepty anticelulitidové masáže rukama

Anticelulitidová masáž doma je často založena na několika opakujících se technikách, které jsou navrženy tak, aby intenzivně ovlivňovaly problémové oblasti podkožního tuku.

Hnětení

Hněticí technika je charakterizována současným uchopením a vytlačením části kůže s následným snadným temperováním.

Správná technika zahrnuje zaměření na bolest a tonizování kůže.Podporuje rychlé odbourávání podkožního tuku.

Lisování

Lisování se provádí třemi způsoby:

 1. Podél postižené oblasti kůže.
 2. Přes hromadné zóny.
 3. Podle směru svalových vláken.
V boji proti celulitidě je doma nabízena anticelulitidová masáž.

Stlačování se provádí dlaněmi (zády) nebo pěstmi.Je nutné zůstat v jedné oblasti po dobu nejméně 20-30 sekund.Doporučuje se provádět rychle a energicky.

Tření

Třeníznámý tím, že je prováděn dlaněmi v kruhových pohybech nebo zdola nahoru.Pozitivní vliv na elasticitu kůže a metabolickou aktivaci.

Pohyby by měly být lehké a úsilí by se mělo postupně zvyšovat.

Pinzeta

Postup pro pinzetu a broušení zahrnuje pohyb zdola nahoru.Před masáží je vhodné se horkou sprchou nebo drhnout na celulitidové zóně.Musíte začít lehkými pinzetami a končit již zesílenými pinzetami.

Pinzeta musí být provedena palcem a ukazováčkem.

Záhyb mezi prsty by měl zčervenat, ale je třeba vzít v úvahu vaše pocity a snížit své úsilí silnou bolestí.Nedoporučuje se používat tuto techniku ​​na vnitřní stranu stehna.

Někteří odborníci na masáže začnou kroucený záhyb mírně kroužit ve směru hodinových ručiček. Po vyladění je užitečné otřít a poklepat.Masáž můžete dokončit třením speciálními kartáčky nebo ručníkem.Po masáži je vhodné na celulitidu použít speciální masky.

Patting

Patting jako jedna z variant technik anticelulitidové masáže zahrnuje řadu tleskání různých intenzit.Někteří odborníci je provádějí se zaťatými prsty, zatímco jiní jsou nezataženi.

Hladění a vibrace

Další verzí anticelulitidové masáže je hladení a vibrace.Provádí se prsty.Funguje to díky obecnému zahřátí pokožky.Skvělé pro dokončení masáže.

Další techniky s pomocnými předměty

Pro anticelulitidovou masáž mohou být vhodné předměty, které lze najít doma.Takže doma můžete ušetřit nejen čas, ale i peníze.

Masáž lžičkami

Masáž proti celulitidě lze provádět běžnými lžičkami, které jsou v jakékoli kuchyni.Lžíce mají obrovský plus ve výběru vybavení pro masáže, protože lžíce může díky malé velikosti ovlivnit zóny, které nejsou prakticky ovlivněny jinými masážními technikami.

Masáž lahví

Láhev pomůže v boji proti celulitidě!Je lepší vzít plastovou láhev.V každé domácnosti by měla být plastová láhev.Tato technika je velmi vhodná pro medovou masáž.

Masáž válečkem

Váleček je skvělý pro masáž nohou a hýždí.Plus válečky - ona je jako láhev v každém domě.Pohyby váleček musí být nejprve zdola nahoru.Po několika minutách lze pohyby provádět oběma směry.Účinek masáže válečkem je obvykle patrný po týdnu.

Jsou to pohyby zdola nahoru, které zahřívají pokožku, což pomáhá zlepšit odtok lymfy a krevního oběhu.

Je třeba mít na paměti, že existují oblasti nohou, které nelze masírovat.To je obvykle palmová zóna z místa lymfatických uzlin.Za účelem získání produktivní masáže se prodávají speciální válečky, které majíspecifické výřezy a výčnělky.K dosažení výsledku se doporučuje používat anticelulitidové krémy.

Masáž žínkou nebo rukavicí

Žínky a palčáky mohou při masáži používat dívky s jemnou pokožkou.Palčáky mohou mít různé tvary, textury a složení.Běžně se používají plastové nebo textilní rukavice.Žínky mají různou tuhost a složení.Žínky se prodávají jak ze syntetického materiálu, tak iz přírodního materiálu.

Současně bude životnost žínku z přírodních komponentů delší.Syntetické žínky vyrobené z polyethylenu, pěnové gumy a celulózy nevyžadují složitou údržbu, jako jsou ty přírodní.Je také vhodné věnovat pozornost ceně - naturálií to bude stát víc.

Technika masáže žínkou nebo rukavicemi je stejná - je třeba třást problémové oblasti ve sprše, počínaje světelnými pohyby a intenzivnějším koncem.Musíte se také nejprve seznámit s masážemi.

​​

Suché tření kartáčem

Suché tření kartáčem je účinné k dosažení rychlého výsledku.Je však důležité si uvědomit, že tento typ mletí by měl být prováděn opatrně, jinak můžete poškodit kůži.Proto je nutné jemně brousit podle vašich pocitů.Aby nedocházelo ke vzniku modřin, doporučuje se masáž ihned po zarudnutí kůže zastavit.

Tento typ anticelulitidové masáže se s výhodou provádí jednou za dva týdnypo dobu čtyř měsíců.Další odbornícidoporučujeme zvolit jiný typ masáže.V tomto případě musí být kartáč vybrán z přírodních složek s nízkou tuhostí.Pokud není kartáč, můžete jej vyměnit froté ručníkem.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Tělocvičná cvičení pro hubnutí, videonávody.

Vakuová masáž pomocí plechovek

Dalším způsobem provádění masáže jsou plechovky.Vakuové plechovky lze zakoupit v jakékoli lékárně.Prodávají se ve dvou nebo více kusech v sadě.Pro účinnou masáž jsou vhodnější plechovky z měkkého plastu.Začátečníci se s nimi také vypořádají.

Před použitím byste měli pochopit techniku ​​jejich použití.

Nesprávné zacházení může vést k velkým modřinám a modřinám, které dlouho nezmizí.Při správném použití můžete dosáhnout dobrého výsledku.Celulitida může zmizet po třech týdnech masáže vakuovými nádobami.

Je třeba si uvědomit, že před samotnou masáží se musíte osprchovat horkou vodou nebo otřít pokožku.V prvních minutách by výška kůže tažená sklenicí neměla přesáhnout půl centimetru.Po 10 minutách masáže na místě si můžete vzít 1 centimetr kůže.Pohyby by měly směřovat zdola nahoru.

Ruční masáž proti celulitidě

Ruční masáž je klasická, ruční masáž proti celulitidě.Lékaři doporučují tento typ masáže každý den po dobu 20 minut po dobu dvou měsíců.Pokud je celulitida pozdějšífáze vývoje, je žádoucí prodloužit dobu postupů.

Je třeba poznamenat, že více než hodinu masáže se přísně nedoporučuje.Ruční masáž se často provádí medem, oleji nebo anticelulitidovými krémy.Může to být bolestivé, proto se v počátečních dnech doporučuje pracovat s malým úsilím.

Lymfatická masáž pro celulitidu

Lymfa u lidí s celulitidou má sklon stagnovat kvůli sedavému životnímu stylu.V tomto případě toxiny již nemohou být z těla zcela odstraněny.Jako řešení tohoto problému je nabízena lymfatická masáž, která perfektně funguje i na celulitidě.

Tento typ masáže může být ruční nebo hardwarový.

Lymfatická masáž by měla být prováděna pomocí anticelulitidového krému nebo oleje.Ruční lymfatická masáž je perfektní jako zahřátí před zabalením do medu nebo čokolády.Výsledek takové masáže by měl být očekáván po 2-3 měsících.Chcete-li se zbavit celulitidy dříve, důrazně doporučujeme kombinovat masáž s fyzickou aktivitou v problémových oblastech.

Kochova masáž

Podle německého specialisty Rene Kocha je nejúčinnější anticelulitidovou masáž masáž běžnými polévkovými lžícemi, které lze snadno provádět doma.Díky lžíci se můžete rozloučit nejen s celulitidou, ale také s vráskami.

Masáž bude ráno produktivnější.

Průměrné trvání tohoto druhuMasáž je 30 až 40 minut denně.Před zahájením procedury je třeba na tělo aplikovat peeling a horkou sprchu.V takovém případě by měla být lžíce studená a namazaná krémem proti celulitidě.Masáž lžičkami se musí provádět kruhovým pohybem po směru hodinových ručiček.Je žádoucí dokončit postup pohybem zdola nahoru.

Medová masáž

K medové masáži budete potřebovat čerstvý přírodní med bez jakýchkoli přísad.Pro jeden postup je potřeba pouze 35-50 gramů medu (v závislosti na velikosti plochy těla).Poté přidejte pomerančový esenciální olej.Můžete také přidat citronový olej.

Je třeba si uvědomit, že připravená směs by měla být použita okamžitě, protože se nedoporučuje skladovat.

Tento typ masáže je doma docela jednoduchý.Výsledná směs musí být popadnuta za vaše dlaně a šířit s ní zónu celulitidy.Zlato je trochu lepkavé, proto je vhodné postupovat v koupelně, aby nedošlo k obarvení bytu.Pro medovou masáž je nezbytná technika provádění technik odposlechu, která se postupem času musí provádět s velkým úsilím.

Po aplikaci na pokožku se brzy objeví bílá směs.Předpokládá se, že se jedná o odpad z těla.Je nezbytné pokračovat v řízení, dokud tato masa přestane fungovat.Poté, po masáži, si musíte vzít teplou relaxační sprchu a aplikovat anticelulitidový krém.

Masáž kávy

Káva dělá vynikající práci v boji proti celulitidě.Káva má pozitivní vliv na metabolismus aodstraňuje nahromaděné toxiny.Kofein také dobře štěpí podkožní tuk.Díky masáži kávy vrací pokožce její pevnost a pružnost, strie a celulitida jsou odstraněny.

Pro proceduru masáže kávy potřebujete:

 • jednu sklenici mleté ​​kávové boby,
 • 5-6 polévkových lžic kokosového oleje,
 • 4 polévkové lžíce soli a hnědého cukru.

To vše se mísí ve velké salátové misce.Je třeba poznamenat, že kokosový olej musí být nejprve rozpuštěn v mikrovlnné troubě a sůl musí být hrubá (můžete vzít moře).Před aplikací je třeba pokožku ohřát masážním kartáčem nebo žínkou.Díky zvýšení teploty v oblasti celulitidy prospěšné látky kávy pomohou mnohem rychleji.

Domácí spotřebiče pro anticelulitidní masáž

Pro rychlejší zbavení celulitidy můžete použít různé techniky.Existují různé typy přístrojů pro vakuovou masáž válečkem.V oblasti kosmetologie nabízejí řadu různých zařízení, která lze používat doma.

Například elektrické zařízení GezatoneBodySculptor AMG114 ochranné známky Gezatone je vybaveno vibračními válečky a válečky.Pouze 15 minut aplikace denně poskytne vynikající výsledek.Existují také vakuové válce stejné společnosti (GezatoneVacuumBeautySystem).Pokud kombinujete manuální a hardwarovou masáž, můžete dosáhnout výsledku mnohem rychleji.

Oleje pro masážní procedury

Existuje mnoho olejů proanticelulitidová masáž, kterou lze připravovat a používat doma, během masáže terapeuti používají různé druhy olejů.Jsou potřebné nejen pro dobré klouzání po těle, ale také pro zvýšení účinnosti postupu.

Každý druh oleje se vyznačuje svým složením .Specialisté trvají na nákupu základních a éterických olejů.Základní oleje jsou určeny k hydrataci pokožky.Jsou základem pro kvalitní masáž.Oleje s meruňkovými jádry, šípky, avokádem obnovují pružnost pokožky.Olivové, mandlové a hroznové oleje zase pokožku obnovují.

Esenciální oleje se v thajské masáži aktivně používají.

Oranžový olej, který lze přidat do drhnutí, dobře zvládne celulitidu.Existují oleje s rozmarýnem, bergamotem, jasmínem, grapefruitem.Tónují, uvolňují a zvyšují náladu.Broskvový olej zklidňuje a citronový olej aktivuje mozek.Existuje více možností rozpočtu.Olej si můžete připravit sami na základě slunečnicového a ricinového oleje.

Anticelulitidová masáž může být prováděna doma pomocí blízkých předmětů: lahví, lžíce, žínky, rukavice bez prstů a válečku.Pokud pravidelně masírujete, můžete dosáhnout dobrých výsledků.

Anticelulitidová masáž doma: video

Jak masírovat vodní kartáčky, učit se ve videoklipu:

Anticelulitidová masáž na boky, viz videoklip: