Anticelulitidová masáž břicha.Jak na to, profesionální videonávody, fotografie před a po

Při léčbě obezity a kosmetické korekce břicha se jako jeden z mnoha fyzioterapeutických postupů předepisuje anticelulitidová masáž.V kombinaci s dietou a mírnou fyzickou aktivitou vám umožňuje rychle eliminovat projevy primární celulitidy.

PKazan provádět proti celulitidě masáž břicha

proti celulitidě masáž břicha na konci dvacátého století.se stal jedním z nejpopulárnějších typů dopadů.Mnoho žen, do té či oné míry, čelí problému nevzhledné pomerančové kůry na břiše.Jsou připraveni učinit jakékoli oběti, aby tuto vadu napravili.

Široce rozšířené přesvědčení, že anticelulitidová masáž je všelékem pro eradikaci projevů celulitidy, je poněkud chybné.Tento postup je jednou ze složek boje proti nepříjemnému jevu a má své vlastní indikace a kontraindikace.

Indikace pro masáž jsou následující:

 • provádění balíčku opatření k léčbě obezity;
 • poškozená funkce tlustého střeva;
 • jako preventivní opatření v počáteční fázi projevů;
 • tvorba místních mastných ložisek.

Zvláštní pozornost je věnována tvorbě usazenin v dolním břiše.Faktem je, že při provádění i nejaktivnějšího tělesného tréninku je tato zóna vystavena nejméně nárazům.Proto spalování tuků v této zóně nastává pouze během kardio tréninku.

Vzhledem k tomu, že celulitida narušuje buněčný metabolismus, je proces vypalování pomalý a nerovnoměrný.Proto může masáž dolního břicha pomoci při zarovnání vrstvy podkožního tuku a odstranění přebytečné tekutiny.

V budoucnu přispěje tato skutečnost během kardio tréninku k rovnoměrnému ničení tuků a normálnímu buněčnému metabolismu.

Výhody anticelulitidové masáže břicha

Výhody anticelulitidové masáže břicha mají své vlastní vlastnosti:

 1. Zrychlené vylučování toxinů z těla(vzhledem k tomu, že projekce střeva vstupuje do postižené oblasti).
 2. Další zvýšení krevního oběhu v masírovaných oblastech.
 3. Obecné zlepšení stavu kůže a její pružnosti.
 4. Vyrovnání podkožního tuku.
 5. Pro následné rozdělení a odstranění tuků jsou vytvořeny optimální podmínky.
 6. Odstranění jevu otoků v dolním břiše a ochlupeníoblast.
 7. ​​
 8. Normalizace přísunu krve do pánevních orgánů.
 9. Zlepšení žilního odtoku krve a lymfy v pánvi.
 10. Zkrácení doby hubnutí a zpracování tuků.

V dětském věku tedy břišní masáž vytváří optimální podmínky pro střeva a činnost pánevních orgánů, zlepšuje peristaltiku a prokrvení.Ve vyšším věku tyto faktory zvyšují jejich význam v souvislosti s pravidelnými změnami souvisejícími s věkem, poklesem přirozené fyzické námahy a často poklesem sexuální aktivity.

Jak se připravit na proceduru

Anticelulitidová masáž břicha, kterou žena začíná poprvé, vždy způsobuje určité psychologické nepohodlí: je nutné prokázat, co bylo pečlivě skryto pod oblečením, a zdapán je muž, vzniká velká část rozpaků.

V této fázi přípravy je třeba jasně pochopit, že během masáže břicha je zvláštností pozorování přesnosti pohybů během jeho provádění.

Tato přesnost pro ženské ruce však zdaleka není vždy dosažitelná ze zcela objektivního důvodu - nedostatečné dodávky síly a síly.Objektivně by manipulace měla být prováděna lékařem s dobře zavedenými chirurgickými schopnostmi.Chirurgové a porodnice se zpravidla masírují.Z tohoto důvodu je třeba na muži stále zastavit.

Postup se zpravidla provádí na masážním stole a ve výzbroji mistra je vždy sada sterilníchjednorázové listy (pokud žádné neexistují, je lepší to nedělat s odborníkem).Pro vaše potřeby musíte mít vždy ručník a hygienické vložky.

Většina autorů článků o pravidlech masážních procedur tvrdí, že před samotným zákrokem je nutné umýt kartáčem.To je jedna z běžných mylných představ: ne méně než 1 hodinu před manipulací je nemožné provádět vodní postupy a dokonce stírat mokrými ubrousky. Důvod je popsán níže v masážní technice.

Během procedury nemusíte provádět žádné zbytečné pohyby a úplně odpočívat.Okamžitě informujte lékaře o výskytu bolesti.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Odrůdy anticelulitidové masáže břicha

Za účelem dosažení maximálního anticelulitidového účinku při vystavení břiše bylo vyvinuto několik typů masáží.

Mezi hlavní patří:

 • příručka;
 • vakuum;

  Anticelulitidová masáž břicha je vakuum.Je snadné to udělat sami.

 • hardware.

Ruční masáž je tradičně nejoblíbenější.Jedná se o jeho účinnost nejúčinnější.Je to způsobeno mnoha faktory, ale nejdůležitější je cílený vliv na problémové oblasti apřímý kontakt mezi lékařem a pacientem.

Není žádným tajemstvím, že pro plnou činnost svalů a jiných orgánů mozek přenáší vysokorychlostní elektrické impulsy do nervových zakončení nervovou soustavou.Využití odpadní elektřiny nastává na povrchu kůže.Výstupy elektrických proudů jsou v biologicky aktivních bodech.

Porušení vodivosti v těchto bodech vede k nerovnoměrnému rozložení elektrického potenciálu na povrchu těla.To vede k tvorbě zón statické elektřiny ak tvorbě nestandardních elektromagnetických polí pro tělo.Při výrobě ruční masáže je tok elektřiny, který interaguje s rukama mistra, normalizován.

Tento faktor se nebere v úvahu při provádění masáží pomocí olejů a krémů.Proto dochází ke snížení terapeutického účinku procedur.

Vakuová masáž je díky své nízké ceně a dostupnosti velmi rozšířená: cena 1 manuální masáže v různých regionech země se pohybuje od 500 do 1 000 rublů a cena vakuového zařízení není vyšší než 1 500 rublů.Avšak z několika důvodů se jeho použití v tomto případě nedoporučuje.Faktem je, že zkušený masážní terapeut pracuje tvrdě, efektivně, ale ve velmi jemném režimu.

Zároveň se zabrání účinkům, které by mohly vést ke vzniku hematomů.Implementace vakuových postupů je vždy doprovázena modřinami.Představitelé vakuové techniky tvrdí, že se jedná o normu a po 5 - 6hematomové relace zmizí.

V pokynech pro použití vakuových přístrojů vždy existuje doporučení ohledně použití některých technik ruční masáže na začátku a na konci procedury.Tato skutečnost sama o sobě vyvolává otázku skutečné účinnosti vakua.Různé typy přístrojové masáže jsou široce používány v různých salonech a tělocvičnách.

Jeho podstata se scvrkává na mechanický zónový (často vibrační) účinek na určité části těla.Ve srovnání s ruční masáží má přístroj nízkou účinnost a pro terapeutické účely je jeho použití nevhodné.

Kromě toho vibrační zátěž negativně ovlivňuje činnost vnitřních orgánů.Doporučuje se jako doplněk k technikám manuální masáže.

Techniky provádění anticelulitidní masáže břicha

Existuje mnoho technik masáže břicha.Už od doby Avicenny je znám terapeutický účinek masáže na podkožní tuk.A od té doby byly vyvinuty masážní techniky ve všech zemích světa.Nejznámější jsou čínské, indické, thajské a švédské techniky.Na jejich základě se vytvářejí moderní techniky.

Domácí medicína však přinesla mnoho vývojů, které jsou nejen vědecky odůvodněné, ale také překročily účinnost.Příkladem je autorova metodologie profesora A.A.Biryukova.

Posloupnost postupu podle Biryukova:

 • zpět;
 • krk;
 • pánevní oblast;
 • boky;
 • dolní část nohy;
 • žaludek.

Při výrobě této techniky se každá technika střídá s hladením.

Algoritmus pro anticelulitidní masáž břicha

Anticelulitidová masáž břicha jako nezávislý postup se objevil v 70. letech 20. století.Celá technika provádění anticelulitidních masážních technik je založena na tradiční klasice.V současné době však chybí řada implicitních pravidel jejího chování, ať už z nevědomosti nebo úmyslně.

Mezitím jsou tato pravidla nesmírně důležitá:

Použité techniky Postup
Podélné hladení Pohyby jdou napříč celým povrchem břicha od ilium a ochlupení ve směru k hypochondrii.
Hladení podél tlustého střeva Master je umístěn napravo od pacienta.Levá ruka, fixovaná pravou, se pohybuje z pravého třísla do žeber, poté mění polohu rukou - přes břicho k levému hypochondriu a dolů k levému tříslu.
Podélná střídání Se dvěma rukama od pubis podél středové čáry se současným rozšířením do stran.
Hnětací dvojitý prstenec Kartáče se překrývají přes svaly.Každá ruka vytváří jedno hnětení.
Double Vulture Pro zvýšení úsilí může být také provedeno pouze s rukama blízko u sebe.
Základní pravidla masáže Poznámky
Práce se provádí pouze ručně, bez použití příslušenství a maziv.Všechny motorické procesy v těle se vyskytují na příkaz mozku.Příkazy jsou přenášeny na nervové zakončení pomocí elektrických impulsů.Využití impulsů se provádí jejich vytlačením na povrch kůže v místech tzv. Biologicky aktivních bodů (BAP).Většina elektrických impulsních výstupů je k dispozici na dosah ruky a v dlaních.Tím, že se lékař dotkne holého těla čistými a suchými rukama, normalizuje energii těla.
Příprava těla na postup (praní) končí nejpozději 1 hodinu před jeho zahájením.Tato zásada je vysvětlena v předchozím odstavci.Tělo musí být čisté a suché.Kromě toho musí být tok pulzů v těle v přirozeném stavu.
Je zakázáno masírovat pouze určité zóny (před hloubkovým studiem samostatné zóny se provádí celková preventivní masáž celého těla).Při zpracování jedné zóny v ní se zlepšuje krevní oběh a ve zbytku kanálu zůstává stejný.Lokální přesycení orgánů v zóně krví nastává s obtížným odtokem.To zase vede k výskytu otoků, nejčastěji interních.
Doporučuje se, aby byl pacient zcela exponován.V přítomnosti jakýchkoli oděvů není možné zajistit kvalitní a rychlé studium jednotlivých zón.
Je zakázáno používat technikyzpůsobuje bolest a nepohodlí pacientovi (způsobuje pouze krátkodobou bolest s okamžitým návratem do zóny pohodlí).Bolest při ruční masáži je nevyhnutelná.Důvod by neměl být v síle a ostrosti nárazu, ale v bolestivosti stavu jednotlivých svalů.Bolest by měla být přísně dávkována a zpravidla po 5 procedurách již není cítit.
Nepřípustná expozice vedoucí k tvorbě hematomů v těle pacienta (hematomy, odřeniny a jiné traumatické projevy se považují za vady v práci).Zásada vyplývá z pravidla Hippokrata: „Neubližujte!“Výskyt hematomů na těle pacienta je velmi negativním faktorem.Faktem je, že v přítomnosti poškozených tkání nejsou tukové tkáně vylučovány, ale pronikají hlouběji.Základ je tedy položen pro budoucí obezitu.Je mnohem obtížnější vyrovnat se s tučnými tkáněmi umístěnými v hloubce než s povrchovými projevy celulitidy.

Během postupu by na začátku měly být vypracovány nejrozsáhlejší zóny:

 • ramena;
 • záda;
 • hýždě;
 • dolní končetiny.

Až po takové přípravě se člověk může přesunout na břicho.

Hlavní metody masáže jsou:

​​
Název metody) Aplikace
Hladění Používá se na začátku relace k zahřátí a aktivaci kožní reakce a na konci k uklidnění aúleva od stresu.Technicky se na začátku postupu hladení provádí celý kartáč, na konci - klikatými špičkami prstů.
Hnětení Další krok po hladení.Používá se pro konečné zahřátí zóny do plné hloubky a přípravu pro pokračování postupu.Vyrábějí se zachycením a stažením zachycených tkání.
Pinch effect Jsou produkovány měkkými a hladkými pohyby, které zachycenou tkáň třídí od pubis do úrovně na dlani nad pupkem.Nejprve se pohyby pohybují podél středové linie břicha a poté se provádí přechod na boční linie.
Vibrace K aktivaci buněčného metabolismu uvolněte tkáně do plné hloubky a eliminujte svalové křeče způsobené obvyklou kompresí břicha.
Tření Normalizuje krevní oběh v masírované oblasti.Vyrábí se kruhovými pohyby ve směru hodinových ručiček a střevními pohyby.Součástí práce je podkožní tuk a břišní svaly.Střevní aktivita je stimulována.
Squeezes Vyráběno více v dolním břiše, není k dispozici pro jiné techniky.Produkce plynule a málo.
Perkusní techniky V břiše se provádějí
Pouze údery prstů, ostrýmiflexe v metakarpofalangálních kloubech.

Doba trvání anticelulitidové masáže

Pro zjevné příznaky celulitidy se doporučuje provádět 3 až 3 cykly po 10postupy za rok.Manuální masáž trvá podle různých metod od 30 minut.až 1,5 hodiny.Skutečný výpočet masážních jednotek ukazuje, že pro plný účinek to nemůže být méně než hodinu, protože velké množství masážních jednotek je podrobeno ošetření.

Zkrácené postupy nevedou k žádoucímu účinku.Tato skutečnost je způsobena fyziologickými základy masáže, které jsou popsány ve spisech tvůrců jejích technik.

Při provádění vakuové a hardwarové masáže je zachován počet procedur (výjimka - u masáží v konzervách se doporučuje minimálně 10 relací).Doba postupu se zkrátí na 10 minut.Právě tento faktor dává vakuové proceduře větší popularitu.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Poškození anticelulitidní masáže břicha

Anticelulitidová masáž břicha má kromě svých prospěšných vlastností řadu kontraindikací, například absolutní kontraindikace:

 • onemocnění lymfatického systému;
 • kožní vyrážky a otoky;
 • hypertenzní krize;
 • všechny nemoci v akutním období;
 • krvácení z různých etiologií;
 • ateroskleróza;
 • zhoubné novotvary;
 • mentální syndromy;
 • onemocnění endokrinního systému;
 • tromboflebitida.

Dočasné kontraindikace:

 • vaří;
 • těhotenství a kojení;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • nemoci genitourinárního systému;
 • menstruace.

V případě vysoké citlivosti na bolest je třeba se vyhnout vakuové masáži.Často se předpokládá, že ženy ve vyšším věku často trpí patologiemi pohlavních orgánů a masáž břicha může být škodlivá.V takovém případě můžete ublížit, pouze pokud použijete nesprávné metody a techniky a porušíte pravidla pro jejich implementaci.

Kolitida je také kontraindikací.Ve skutečnosti existují v praxi opakované případy, kdy je-li indikován k chirurgickému zákroku masáží břicha v jemných režimech, je možné pacienta zachránit před nevyhnutelnou operací.

Mnoho terapeutů a zástupců různých salonů často mlčí o možném poškození, které může nastat při nesprávně prováděné masáži.Jedná se zejména o zdůvodnění přítomnosti hematomů na těle pacienta po zákroku.Obzvláště v tomto ohledu jsou vakuové metody.

Základem nebezpečí v tomto případě jsou fyziologické vlastnosti těla. Samotný hematom, i menší, je poranění, které umožňuje pronikání tukové tkáně do hlubších vrstev.Včetně přichází do svalové tkáně.Tímto způsobem se vytvářejí léze, které mají tendenci se dále rozvíjet.

Kromě toho je jejich projev odložen na značnou dobuobdobí.V podstatě se začínají projevovat snížením aktivní fyzické aktivity.Toto období je začátkem nemoci, jako je obezita.Vizuální projevy, stejně jako u celulitidy, chybí, ale objem těla se postupně zvyšuje.

V rané fázi je stále možné situaci napravit standardními anticelulitidními metodami, ale pokud je situace pokročilá, pacient by již měl podstoupit plnohodnotnou léčbu obezity.

Anticelulitidová masáž není jen účinným pomocným prostředkem pro kosmetickou korekci břicha, ale je také dobrým profylaktickým prostředkem pro rozvoj celulitidy.

Návrh článku:Oleg Lozinsky

Video o tom, jak provádět anticelulitidní masáž břicha

Anticelulitidová masáž břicha.Sochařství.Technika: