Anticelulitidní zábal břicha, boků a hýždí doma.Technika, jak to udělat, krémy a účinnost

Ideální možností v boji proti celulitidě bude kurz profesionálních procedur v salonu.Zahrnuje: anticelulitidový zábal, vakuum nebo jiný typ masáže, infračervené sauny a další komplexní procedury.Ale můžete podpořit tělo, dosáhnout viditelných výsledků v boji proti celulitidě doma.

V jakých částech těla můžete zhubnout pomocí zábalů

Zábal je komplexní postup, který zahrnuje řešení problematických problémů.zóny kompresí (tlak).V tomto případě se používají kosmetika, která doplňuje účinek nebo působí na krevní oběh, zvyšuje metabolismus nebo ničí tukové buňky.

Problémové body na těle, které mají nadbytek podkožního tuku a vypadají„Oranžová kůra“ jsou:

 • stehna;
 • hýždě;
 • ​​
 • žaludek;
 • strany;
 • nohy (dolní končetiny);
 • méně často než zbraně.

Balicí postup je vhodný pro všechny případy a je nejúčinnější, když je tělo zcela zamícháno, když je tlak rovnoměrně rozložen po celé ploše.

Jak obaly fungují

Principem každého obalu je zahájit několik procesů v podkožním tuku v důsledku silného rovnoměrného tlaku na tělo.

Mezi těmito procesy:

 • odtok lymfy a přebytečné vody, která odvádí metabolické produkty;
 • krevní tok do problémových oblastí, což vede ke zvýšenému metabolismu a dodávce správného množství kyslíku.

Kosmetika používaná při balení obsahuje složky, které mohou navíc způsobit následující procesy:

 • destrukce adipocytů - tukové buňky - redukce tukuvrstva;
 • zvýšený metabolismus v důsledku velkého průtoku krve;
 • zajištění tónů pleti, který zabraňuje ochabování v důsledku hubnutí;
 • vyživující a udržující turgor (buněčný tlak) kůže.

Výhody anticelulitidových zábalů

Anticelulitidové zábaly doma mohou vést k nežádoucím důsledkům, proto byste si měli pozorně přečíst níže uvedené kontraindikace.

Anticelulitidový zábal lze provést téměř na celém těle

Výhody jsoutento postup je významný a spočívá v:

 • účinek hubnutí - po průběhu zábalů se objemy těla zmenšují alespoň o 1–2 cm;
 • 80) výrazné snížení vzhledu „pomerančové kůry“;
 • detoxikace těla - vylučování toxinů a metabolických produktů;
 • vytahování tvarů těla - objevuje se elasticita;
 • zdravě vypadající pleť - zvlhčuje a obnovuje normální barvu;
 • zmizení opuchnutí - veškerá přebytečná voda opouští tkáně;
 • očištění horní vrstvy kůže exfoliací a očištěním pórů;
 • vyživuje pokožku;
 • pomoc v boji proti striím, jizvám a jiným kožním problémům.

Kontraindikace řízení

Řízení má určité kontraindikace, kterým by se mělo věnovat pozornost před rozhodnutím o vedení kurzu.Pokud máte pochybnosti, měli byste se poradit se svým lékařem o možnosti absolvování libovolného počtu sezení.

Kontraindikace zahrnují:

 • těhotenství a kojení- jakékoli zásahy do metabolismu budoucí nebo kojící matky mohou nepříznivě ovlivnitdítě, proto stojí za to odložit péči o jeho krásu na chvíli;
 • kardiovaskulární onemocněnívčetně křečových žil, - zvýšený průtok krve může vyvolat nežádoucí následky a komplikace onemocnění;
 • jakékoli kožní onemocnění- infekční s použitím podobných postupůšíří se po celém těle a ovlivňuje všechny jeho velké oblasti, neinfekční se může také zvýšit v důsledku intenzivního metabolismu;
 • selhání ledvin- kontraindikace všech postupů souvisejících s odtokem lymfy a odstraněním tekutiny z těla;
 • nemoci ženských orgánů- v důsledku kosmetických zábalů se mohou zhoršovat;
 • zhoubné nádory- zakázat většinu kosmetických procedur, protože mohou vyvolat jejich růst;
 • duševní onemocnění- povinná kontraindikace všech kosmetických procedur.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Laserové odstranění chloupků na obličeji a těle - jak se provádí, účinnost, fotografie před a po kontraindikacích.

Druhy anticelulitidových zábalů

Rozmanitost anticelulitidových zábalů je vysvětlena individuálním přístupem ke každému organismu.Horké zábaly pomáhají odstraňovat toxiny a přebytečnou vodu směrem ven potem, ale jsou kontraindikovány u lidí s cévními problémy v důsledku jejich expanze.V tomto případě jsou vhodnější postupy chlazení.

Jednotlivá nesnášenlivost některých součástí také nutí jednoho opustit některé typy obalů.

Rozlišují se tyto typy anticelulitidových zábalů:

 • Kolagen- lze použít nejen pro hubnutí, ale také pro anti-věkové procedury odpomáhá napnout ochablou pokožku.
 • Bandáž- provádí se pomocí elastických obvazů, které obalují celé tělo a vytvářejí kompresi.Obvazy mohou být impregnovány kosmetickými přípravky, které zvyšují účinek.Jako obvazy se v salonech používají speciální obleky nebo rukávy a kalhoty plné vzduchu.
 • Icy- také nazývané lymfatická drenáž.Doporučeno pro lidi, jejichž práce probíhá „na nohou“.Přispívá ke zúžení pórů, krve a lymfatických cév, v důsledku čehož odtok metabolitů prochází vylučovacím systémem v těle.Chlazení se dosahuje díky součástkám, které způsobují pocit chladu, jako je mentol, gáfor, máta peprná.Chlazení těla zahájí proces samoohřívání spalováním tuku.
 • Suché- při použití profesionální kosmetiky, kterou není třeba po zákroku omývat, stačí zbytek otřít ručníkem.Bandážový zábal bez impregnace obinadel je také suchý.

Hlavní fáze domácího zábalu

Anticelulitidový zábal doma je komplexní sada procedur, která vyžaduje čas.

Sestává z následujících kroků:

 • Příprava kůže - spočívá v předpařování těla horkou lázní, sprchy nebo tření tvrdou žínkou, což povede k průtoku krve..
 • Čištění mýdlem a vodou - látky na nečištěné kůži mohou reagovat se složkamiprostředky pro balení, a tím snižují účinek nebo způsobují alergie.
 • Exfoliační peeling - nezbytné k odstranění odumřelých buněk a šupin, které mohou bránit vstupu anticelulitidních látek do kůže.Doma můžete drhnout sami, například smícháním abrazivních částic (drcených skořápek ořechů, kávových zrn atd.) S rostlinnými oleji (olivovými, slunečnicovými), stejně jako kaše ze stolní soli nebo jedlé sody s vodou.
 • Postup domácího zábalu bude záviset na jeho typu, ale zpravidla spočívá v aplikaci silné vrstvy anticelulitidového složení na problémové oblasti, následném zabalení této oblasti do přilnavé fólie, zatímco pohyb přadénků by měl být ze dna.-up a samec je těsný, ale bez zúžení, aby nenarušoval průtok krve.Doporučuje se schovat se v teplé přikrývce a zůstat v této poloze po dobu nejméně 2 hodin.
 • Odstraňování zbytků produktu se provádí na konci expozice na těle - omyjte ho teplou vodou pod sprchou pomocí jemného saponátu.
 • Postup končí aplikací anticelulitidového krému na odpovídající oblast lehkými masážními pohyby.

Pro hubnutí na hýždích a boky

Získání dalších centimetrů je nejsnadnější na hýždích a boky, ale je těžší se jich zbavit.Zde je nutné použít obal s dráždivými prostředky obsahující napříkladhořčice nebo pepř.Je třeba si uvědomit, že spodní břicho by mělo zůstat bez vrstvy anticelulitidové kompozice.

Dráždivé složky mají zahřívací účinek a mohou vést k popálení kůže, proto mohou odolávat takovému zábalu na těle maximálně 30 minut.A v případě silného pocitu pálení jsou okamžitě vyplaveny.

Hořčičný zábal se provádí na dříve očištěné kůži ošetřené drhnutím. Přípravek se připravuje smícháním hořčičného prášku s vodou na hustou smetanu.Rozloženo v problémové oblasti silnou vrstvou, pevně a rovnoměrně navinuto přilnavou fólií, počínaje spodními stehny, pokrývajícími hýždě, až po břicho.

Teplé, ale nikoli syntetické oblečení se obléká shora, aby se zvýšil účinek hyperémie - přehřátí.Po půl hodině dobře opláchněte vodou a naneste krém proti celulitidě.

Extrakt z horké chilli papričky je součástí masti Capsican Warming Mast pro léčbu kloubních onemocnění.V poslední době se mast používala pro anticelulitidové procedury doma.

Prostředek se připravuje z 1 dílu masti a 5 dílů jakéhokoli jednoduchého tělového krému.Naneste na tělo pod plastovou fólii.Udržování směsi na těle se nedoporučuje déle než 30 minut.Bude to silný pocit pálení.Při příjemné teplotě důkladně omyjte velkým množstvím vody.Po zákroku naneste krém.

Pro boky na hubnutí

Celulitida se začíná objevovat na bocích.Krátké sukně nebo kraťasy otevírají uvolněnou pokožku anerovný povrch těla, tolik, dokonce i tenkých dívek, spěchají, aby se zbavily prvních známek působení pomeranče.V tomto případě nejsou vhodné příliš intenzivní postupy.

Jedním z nejúčinnějších a nejpříjemnějších zábalů bude čokoláda.Doma byste měli používat přírodní kakaový prášek, který se nalije horkou vodou do stavu hustého kakaa.Směs se nanáší na tělo pod potravinovým filmem v teplém, ale ne horkém stavu, aby nedošlo k popálení a nepohodlí.

Můžete si obléci teplé oblečení nebo se zabalit do přikrývky. Produkt ponechejte několik hodin.V důsledku toho flavonoidy a další rostlinné složky kakaa zlepší mikrocirkulaci vnitřních tekutin v kůži, vyvolají syntézu kolagenu, díky čemuž se tělo napne.Na konci procedury se doporučuje osprchovat se a aplikovat krém.

Pokud je problém na bocích výrazný, můžete použít medový recept s dalšími složkami. Den před zákrokem tedy připravte směs 2 lžíce.lhořčičný prášek naředěný v teplé vodě a soli, cukru, jablečný ocet, odebraný v 1 lžičce.

Po přípravě a očištění kůže přidejte 1 lžičku k předem připravené směsi.lmed a aplikujte ho na tělo masážními pohyby.Nejlépe zabalené do přilnavé fólie.Další balení v postupech medem není nutné, protože jakékoli jeho zahřívání může vést k tvorbě toxických látek, které vyvolávají vedlejší účinky.

Pro břicho

Anticelulitidový obaldoma by měla být břišní oblast provedena pečlivě.Zavinování by nemělo být příliš těsné a prostředky by měly být vybírány bez dráždivých účinků. Modrá hlína a řasa jsou považovány za nejlepší komponenty pro tyto postupy.

Složení modrého jílu je optimální pro buňky pojivové tkáně.V důsledku aplikace je pokožka vyrovnaná, stává se elastickou, jizvy a strie mohou zmizet.Hlinitá kompozice se připravuje smícháním kambrické jíly s vodou, dokud nejsou shluky.

V tomto případě by delaminace neměla být dodržována.Naneste na čistou pokožku rovnoměrnou vrstvou s mírně navlhčenýma rukama, přikryjte přilnavou fólii, aniž byste ji utáhli.Po 1 hodině omyjte teplou vodou.Protože jíl zvyšuje propustnost buněčných membrán, to znamená, že usnadňuje pronikání živin, stojí za to aplikovat krém nebo anticelulitidovou kompozici na konci postupu.

Laminaria - modrozelené řasy - kosmetický přípravek v postupech proti stárnutí i v anticelulitidě. Příznivě ovlivňuje strukturu kůže, bojuje proti striím a jizvám.K zabalení domu pomocí mikronizovaného prášku z řasy, zředěné teplou vodou na dužinu a infuze po dobu 15 minut.

Naneste na mokré tělo a zabalte jej do fólie.Laminaria má mírně dráždivý účinek, takže se může objevit pálení a zarudnutí kůže.Pokud jsou tyto pocity velmi bolestivé, měl by se produkt okamžitě omýt vodou.Obecně časexpozice není delší než 1 hodina.

Pro strany

„Uši“ po stranách jsou také jedním z prvních příznaků celulitidy, je nutné s nimi bojovat s určitými fyzickými činnostmi v kombinaci s domovemzábaly.

Vhodné postupy s medem a mlékem, kde druhý je 2krát více.Můžete přidat několik kapek éterického oleje, například jakékoli citrusové plody.Pro anticelulitidovou terapii doporučují grapefruitový olej, který stimuluje spalování tuků.Směs medového mléka se aplikuje po dobu 1 hodiny a zamíchá se filmem.Při tomto postupu byste měli být v klidu.

Hořčičné recepty lze použít pro postranní zónu, ale s malým množstvím. Například můžete smíchat 1 díl hořčice se 4 díly škrobu, nalijte všech 6 dílů teplého mléka.Naneste silnou směs na tělo a zabalte do fólie.V případě nepohodlí opláchněte vodou.Odolajte ne více než 30 minut.na těle.

Pro nohy

Intenzivní celulitida může ovlivnit nohy po celé délce.Poté provedou zábaly a každou nohu zaviní zvlášť, počínaje nohou a končící ve tříselné zóně.To zajišťuje dokonalý odtok lymfy.

​​

Protože nohy mohou během dne nabobtnat a dlouhé procházky nebo stojící práce vedou k těžkým nákladům na plavidlech, doporučuje se použít obaly na led.

Záchrana zde přijde na kombinaci obvazu a ledového zábalu. Za tímto účelem jsou obvazy impregnovány následujícím složením: jablečný ocet a voda v poměru 1: 1 s přídavkem ne více než 4 kapekmáta peprná.Obvazy pevně ovinují kolem nohou.Můžete také přikrýt přilnavou fólií.Měl by být mírný chlad.Po hodině se obvazy odstraní a povrch kůže se promyje teplou vodou.

Kávové zábaly budou také prospěšné pro cévy nohou díky obsahu kofeinu.Posiluje stěny krevních cév, ovlivňuje metabolismus, podporuje odbourávání tuků a zmírňuje otoky.Obvazy mohou být proto nasyceny silnou pudinkovou kávou.A předem, drhněte tělo kávou.

Hotové anticelulitidové výrobky: gely

Gel je nemastná forma kosmetického přípravku, která se zpravidla dobře vstřebává a nezanechává film.

Následuje přehled anticelulitidových gelů, které lze použít pro balení:

 • Anticelulitidový gel Cayenne, vyráběný společností „Crown of Siberia“ (Rusko) ]
 • je relativně levný přírodní lék.Zahrnuje oteplovací terpentýnový olej, výtažky z řasy, kaštanu koňského, askorutinu a kofeinu.Může být aplikován jako nezávislý agent po zabalení a pod film.
 • Anticelulitidové gelové sérum s Liporeductyl Pleyana (Španělsko)- drahý profesionální produkt s bohatým složením, který zahrnuje spalovače tuků, jako je L-karnitin, kofein, grapefruitový olej, a složky, které tuto akci doplňují.například decongestant (escin), snížení propustnosti kapilár (Pontic jehly) a další.Doporučeno pro použití jako nezávislýznamená a jako sérum pro kompresní postupy - alginátové masky a obaly.

Krémy

Proticelulitidové krémy jsou odborníky doporučovány jako další prvky komplexního účinku na celulitidu.Používají se jak po zabalení, tak denně po celou dobu kurzu.

 • Anticelulitidový krém s minerály z Mrtvého moře Naomiobsahuje výtažky z guarany a koňského kaštanu, kofeinu a minerálů z Mrtvého moře.Působí jak na tukovou vrstvu, tak na stav kůže jako celku.Podle výrobců je viditelného účinku dosaženo po 30 dnech používání.Používá se denně v problémových oblastech.
 • Anti-celulitidový krém na spalování mořských řas (Thajsko)-Poměrně levné dráždidlo způsobené extrakty feferonky a zázvoru.Vitamin E a složky mořských řas mají obecně podpůrné vlastnosti pro pokožku.Doporučuje se aplikovat denně, ale výrobce upozorňuje na pálení během prvních 20–30 minut.

Masky

Anticelulitidový zábal doma se provádí pomocí hotových masek.Jsou vhodné pro použití, aplikované na krátkou dobu.Mohou být použity jak pod filmem, tak nezávisle, čímž se dosahuje komprese v důsledku tuhnutí (například alginát).

 • Kryoaktivní gelová maska ​​SPA DELIGHT (Španělsko)- má jako chladící složky kafr a máta peprný olej.Obsahujerostlinné výtažky.Aplikuje se po dobu 20 minut.pod filmem.Nanáší se v tenké vrstvě.
 • Čokoládová krémová maska ​​pro tělo Veliniya (Rusko)- obsahuje čokoládové aktivní složky: kakaový prášek, strouhané kakao a jeho máslo.Stejně jako další složky, včetně kofeinu a mořských řas.Tenká vrstva se aplikuje na tělo pod filmem po dobu 30 minut.Vyžaduje dodatečnou izolaci přikrývkou.

Oleje

Anticelulitidové oleje jsou buď hotové směsi používané pro vhodnou masáž nebo oddělené aromatické oleje přidávané do kosmetiky během procedur.

 • Grapefruitový esenciální olej Botanica (Rusko)- esenciální olej, který lze použít k obohacení kosmetiky (gely, krémy, masky atd.).Působí na tukové buňky, chrání proti hromadění přebytečného tuku, reguluje metabolismus vody.
 • Masáž na hubnutí „Citrus a zázvor“ AROMA-SPA (Thajsko)- směs sladkého mandlového oleje se zázvorem a citrusem.Používá se pro anticelulitidní masáž.

Jak často dokážete tělové zábaly

Anticelulitidový zábal je postup, který intenzivně ovlivňuje metabolismus a energii v těle, takže jeho frekvence by neměla překročit 3procedury týdně.Doma byste měli dodržovat harmonogram tří kurzů s přestávkou mezi jednotlivými měsíci.

 1. Intenzivní kurz. Jeho cílem je zahájit normalizaci metabolismu tuků.Trvá tedy od 10 do 15 postupů.
 2. Kurz údržby. Jeho cílem je prodloužit výsledek.Trvání je výrazně zkráceno na 5 nebo 10 procedur.
 3. Konsolidační výsledek. Tělo je docela „unaveno“ procedurální zátěží, proto by v této fázi nemělo být více než 5 postupů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Ranní cvičení pro osoby starší 40 let, 50. Cvičení gymnastiky na hubnutí, videonávody.

Výsledky obtékání: před a po fotografiích

Celulitida má několik fází vývoje a zpravidla s ní začnou bojovat v pozdní fázi.Proto je nutný integrovaný přístup sestávající ze správné výživy, určitých fyzických aktivit a kosmetických procedur.

Nezávislé průběžné obaly jsou účinné pouze ve stadiích 1–2 celulitidy, kdy stačí zajistit průtok krve a odtok lymfy v problémové oblasti.V této fázi jsou vhodné medové nebo hořčičné ošetření doma.Odstraní známky „pomerančové kůry“ a zarovná obrys těla.

Pokročilejší celulitida bude vyžadovat balení se zvláštní činností: horké, chladné a obsahující složky spalování tuků v kosmetice.

Tyto postupy musí být kombinovány s anticelulitidní masáží, která rozkládá mastné „hrudky“ s intenzivní fyzickou aktivitou zaměřenou na problémové oblasti, jakož is přísnou stravou, která neumožňuje vytvoření nové tukové vrstvy.Pouze v komplexu můžete dosáhnoutsnížení objemu těla, rovnoměrnější povrch, zdravá barva kůže.

Celulitida je nejen esteticky neatraktivní, je také nebezpečná pro celkové zdraví ženy. To spočívá v nadváze, která ovlivňuje zatížení kardiovaskulárního systému, jakož i stagnaci krevních a lymfatických toků.Výsledkem je, že zahájená celulitida může vést k tvorbě cévních sítí na nohou a dokonce i ke křečovým žilám.

Porušení odtoku mízy bude mít vliv na špatné odstraňování toxinů a škodlivých metabolických produktů z těla, což je spojeno s alergickými reakcemi, záněty a kožními vyrážkami.

Na záchranu přijdou ledové zábaly, které lze jednou za měsíc provádět jako postupy údržby.Po průběhu procedur ledu se viditelnost cévní sítě znatelně sníží, objem v problémové oblasti se ztratí, kůže se stane pružnější.

Obtížné, ale efektivní postupy zaměřené na zbavení se celulitidy budou mít pozitivní vliv na stav těla jako celku.Doma se zábaly používají k boji s nadváhou a „pomerančovou kůrou“.Je velmi důležité zvolit správný postup, posoudit riziko jeho implementace pro zdraví žen a pečlivě jej implementovat při dodržení všech požadavků.

Návrh výrobku:Mila Fridan

Video o tělových zábalech

Rychlá ztráta hmotnosti a eliminace celulitidy pomocízábaly: