Antibiotika na akné na obličeji: tablety, masti, krém, gel, injekce

Antibiotika v boji proti akné na obličeji se používají ve formě tablet, mastí, masek.Takovou léčbu by však měl předepisovat lékař, jakoAkné je zánětlivé kožní onemocnění, které může být způsobeno mnoha příčinami, včetně nevyvážené stravy, hormonálních problémů, nesprávného životního stylu a stresu.

V těchto případech antibiotika nepomohou.Jsou účinné pouze tehdy, je-li akné způsobeno infekcí.

Výhody

 1. DíkyMyslím tím, že antibiotika ničí patogenní bakterie, účinně odstraňují zánět.
 2. Antibiotika jsou dostupná v různých formách, takže si můžete vybrat lék pro místní i vnitřní použití.
 3. Účinek antibiotik je kumulativní, a proto i po skončení běhu užívání drog nadále působí.
 4. Antibiotika mají složitý účinek na organismus, proto léčí nejen akné, ale i jinézánětlivé procesy v těle.

Nevýhody

Antibiotika mají také nevýhody, a proto se pro preventivní použití nedoporučují:

 1. Pokud se používají antibiotika, žaludek a játra jsou uvnitř vážně naloženy, takže někdy jsou tablety nahrazeny injekcemi.
 2. Oslabují obranyschopnost těla.
 3. Léky mohou způsobovat těžké alergie.
 4. Po skončení léčebného postupu je možná nová vlna nemoci.
 5. Antibiotika nepomohou proti komedonům, u kterých nejsou známky zánětu.
 6. ​​
 7. Pokud je nemoc způsobena hormonálními problémy nebo nevyváženou stravou, bude tento účinek krátkodobý a zanedbatelný.

Způsoby použití antibiotik

Antibiotika pro akné lze použít:

 • externě - Kromě toho lze čelní plochu namazat úplně a mast se nanáší bodově;
 • orálně- v tomto případě mají antibiotika komplexní účinek na organismus;
 • subkutánně , intravenózně nebo intramuskulárně - je možné se vyhnout negativnímu účinku léku na orgány gastrointestinálního traktu.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Hlavní třída Elena Karkukli

Masti na bázi antibiotik

Masti s antibiotikem na akné se obvykle aplikují bodově na oblasti vyrážky na obličeji.

Z důvodu antiseptického účinku zánět rychleodstraněn.

Baziron AC- pomáhá eliminovat akné, pokud je způsobeno infekcí staph.Léčivou látkou je benzoylperoxid.Přibližné náklady - 500 rublů.

Masťový diferenciin- je vyráběn na základě adapalenu, má silný sušící účinek.Podle návodu k použití musí být aplikován bodově.Ale po získání tohoto léku musíte pochopit rozdíl mezi akné a akné.

Akné je plné hnisavého obsahu a akné je zánět uvnitř vlasového folikulu - komedonu.Droga bude účinná zejména pro akné.Přibližné náklady - 400 rublů.

Zinerit- hlavními účinnými látkami jsou erytromycin a octan zinečnatý.Kromě toho je v kompozici přítomen alkohol.Acetát zinečnatý podporuje pronikání antibiotika hlouběji do kůže a také rychlejší hojení akné.Erythromycin brání růstu bakterií, což pozitivně ovlivňuje závažnost zánětlivého procesu - zpomaluje.

Masť by se měla nanášet ráno a večer na očištěnou pokožku.Průběh použití je 10 týdnů, ale pozitivní účinek je pozorován do konce 2 týdnů.Produkt má účinek na sušení akné, pokožka je vyhlazená, abscesy zmizí.Lékař zvláště doporučuje tuto mast k detekci streptokokové infekce.Cena - 700 rublů.

Gel Metrogilpomáhá proti komedonům a rosacea.Léčivou látkou tohoto léčiva je metronidazol.

Benzamycinový gelobsahuje dvě účinné látky najednou - erytromycin a benzoylperoxid.

Lék blokuje růst patogenních bakterií, snižuje rychlost sekrece mazových žláz a pomáhá čistit póry a zastavit tvorbu komedonů.

Mast Curiosin- obsahuje hyaluronát zinečnatý.Jedná se o šetrný produkt, který kromě ošetření vyrážky zvlhčuje a obnovuje pokožku, ale bude účinný, pokud bude na pokožce malé množství akné.Cena - 300 rublů.

Skinoren gelje produkt na bázi kyseliny azelaové.Má komplexní účinek, léčí akné, včetně seborrhea a pigmentace.Cena - 700 rublů.

Masky s antibiotiky

Akné masky pomáhají zbavit masky antibiotiky.Mnoho z nich je vyrobeno na bázi syntetomycinové masti, která bojuje se zánětem a má antiseptické vlastnosti.

Domácí antibiotikum na bázi akné se připravuje ze syntetické mastné masti.Je nutné vzít malé množství masti syntetomycinu, dostatečné pro jedno použití, stisknout 1 víčko.vitamíny A a E, promíchejte a naneste na obličej.

Synthomycin je zvláště užitečný proti subkutánnímu akné.

Můžete si připravit masku na základě streptomycinové masti, Vishnevského masti a aloe gelu.Komponenty musí být smíchány ve stejných proporcích a rozmístěny po obličeji.Po 10 minutách se produkt omyje vodou a dětským mýdlem.

Antibiotika vtablety

Při velkém počtu vyrážek lze pro orální podání předepsat antibiotika.Tento způsob použití má však více kontraindikací, takže se nedoporučuje používat samostatně, bez konzultace s lékařem.

Jedním z nejčastěji uváděných antibiotik je doxycyklin.Působí proti aerobním bakteriím stafylokoky a streptokoky, inhibuje syntézu proteinů.Může být použit v kombinaci s antibiotiky ve formě masti.Z kontraindikací je třeba zvláště upozornit na těhotenství.

Doxycyklin by se měl užívat jednou denně po jídle.Denní dávka je 50 mg.Je také k dispozici pod názvem Unidox Solutab, Medomycin, Vibramycin.Lék se týká tetracyklinových léčiv.

Výhodou těchto léků je:

 • vysoká aktivita proti bakteriím, které způsobují akné;
 • vysoký stupeň absorpce;
 • Hromadění účinných látek v mazových žlázách.

Tetracyklinová léčiva jsou předepisována v nízké dávce po dlouhou dobu.Tato léčebná taktika umožňuje vyhnout se většině vedlejších účinků a dosáhnout vynikajících výsledků.

Spolu s tetracyklinovými léky nemůžete brát:

 • léky na cukrovku;
 • psychotropní drogy;
 • antikoncepční prostředky obsahující hormonální látky;
 • antikonvulziva;
 • systémové retinoidy.

Předepisuje se doxycyklin8 týdenní kurz.Po ukončení kurzu se doporučuje užívat doxycyklin 20 mg denně, aby se účinek udržel.

Antibiotika třídy makrolidů, která zahrnují erytromycin a vilprafen, se také odebírají z akné.

Erythromycin se užívá v denní dávce až 1 000 mg a rozděluje denní dávku na 3 až 4 dávky.Toto je jediné systémové antibiotikum , které je schváleno pro použití těhotnými ženami.

Kromě perorálního podání, které často vede k závislosti, se erythromycin předepisuje jako jednoprocentní mast, spolu s přípravky na bázi klindamycinu se erythromycin předepisuje také jako součást přípravku Zinerit, benzamycin, isotrexin.

Přestože je erytromycin povolen během těhotenství, není tak neškodný, jak by se mohlo zdát.Mezi vedlejší účinky: narušení jater, dysbióza a průjem, v důsledku toho - nevolnost a zvracení.

Kontraindikace zahrnují:

 • individuální nesnášenlivost;
 • jaterní patologie;
 • laktace.

Vilprafen Solutab je předepisován v tabletách s dávkou 500 nebo 1000 mg.Léčivou látkou je josamycin.Lék není vhodný pro léčbu dětí mladších 14 let.

Na začátku kurzu - během prvních 4 týdnů - se lék užívá v maximální dávce, přičemž denní dávka se rozdělí na 2 dávky.Druhá polovina kurzu je snížena na polovinu a vypije 1 tabletu.1-2krát denně.Délka kurzu je 8 týdnů.

Wilprafen snižuje účinnosthormonální antikoncepce, může vést k nevolnosti, zvracení a zhoršené funkci jater.

V případě akné lze antibiotika patřící do třídy linkosamidů předepsat se zvláštní citlivostí na ně patogenní bakterie.Mezi oblíbené léky patří lincomycin a klindamycin.

Clindamycin se užívá v dávce 150 mg každých 6 hodin po dobu 10 dnů.Protože tento lék velmi dráždí sliznici, musíte ho vzít buď s jídlem, nebo vypít sklenicí vody.

Při užívání klindamycinu byste se měli přísně zdržovat užívání léčiv obsahujících síran hořečnatý, glukonát vápenatý, vitaminy erytromycin a B.

Lincomycin se také používá k léčbě akné.Denní dávka je 1,5 až 2 mg.Na rozdíl od Clindamycinu se tento lék nedoporučuje užívat na plný žaludek, ale na prázdný.Navíc, po užití Linkomycinu, stejně jako dříve, byste neměli jíst 2 hodiny.

Některá antibiotika v tabletách lze použít externě.Mezi taková antibiotika patří například erytromycin, klindamycin, doxycyklin, ampicilin.

Aby se hmota připravila ke zpracování, je nutné tabletu rozemlet a poté ji smísit s malým množstvím vařené vody, aby se vytvořila hmota buničiny.Zředěný prášek se aplikuje bodově na akné 2 r.za den.Průběh léčby je 2 týdny.

Z prášky můžete udělat drhnutí akné.Chcete-li to provést, vezměte 1 kartu.kterékoli z těchto antibiotik a jedna tableta aspirinu aSuprastin.Vše se rozdrtí na prášek, přidá se trochu vody, aby se směs stala pastovitou a nanesenou na kůži.

Přijímací pravidla

Akné antibiotikum se používá podle několika důležitých pravidel:

1. Terapies použitím antibiotik by měl lékař předepsat při diagnostice 3. nebo 4. stupně akné:

 • je třetí stupeň akné charakterizován vývojem vyrážky, která zahrnuje velké akné v různých stádiích vývoje, včetněs hnisáním.V této fázi, po zbavení se černých teček, zůstane jizva a skvrna;
Antibiotika pro akné na obličeji by měla být vybírána na základě stadia jejich vývoje a závažnosti
 • Čtvrtý stupeň akné je charakterizován vývojem velkých černých teček fialové barvy,casting modrá.Kromě toho je několik černých hlav spojeno závislými kanály a tvoří cystu.Při absenci léčby v tomto stádiu onemocnění, otravě krví, je možný výskyt hrubých jizev.
2. Pro mírné akné budou účinná antibiotika, jako je tetracyklin, erytromycin a klindamycin. V některých případech jsou předepsány topické přípravky obsahující analog vitaminu A. Těžká forma vyžaduje komplexní léčbu, včetně antibiotické terapie, použití retinoidů a fyzioterapeutických metod.

3. Doba trvání léčby by se měla jasně řídit pokyny pro každé léčivo. Je to jiné: pro jednoho to je 7-10 dní, pro druhé - až 18 lettýdny.Léčebný režim musí být přísně dodržován, aniž by se prodloužilo trvání léčby.

Použití antibiotik by mělo být kombinováno s jinými metodami léčby.

Jak zvýšit účinnost

Nejlepší výsledky se získají kombinací antibiotické terapie s použitím benzoylperoxidu a adapalenu a hormonální terapie.Aby bakterie nebyly zvyklé na konkrétní antibiotikum, doporučuje se mezi jednotlivými cykly brát benzoylperoxid samostatně.

Před předepsáním antibiotika zahrnuje kompetentní přístup provedení bakteriologické studie zaměřené na identifikaci původce nemoci.To se provádí za účelem výběru antibiotika, na které budou bakterie citlivé.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle systému japonského lékaře Asahi Zogana.

Proč antibiotika ne vždy pomáhají

Antibiotika v pilulkách na akné na obličeji se samopodáním nemohou mít absolutně žádný výsledek, pokud jsou nesprávně zvoleny.Každé z antibiotik ovlivňuje určité bakterie, proto se před předepisováním antibiotik provádějí testy, aby se zjistilo, které patologické mikroorganismy způsobily zánět.

Bakterie si mohou vyvinout rezistenci vůči působení antibiotika.Aby se tomu zabránilo, je vždy nutné dokončit průběh léčby antibiotiky až do konce.

Akné po antibiotikách

Někdy antibiotika nejenpomáhají s akné, objevují se naopak po terapii.Tato komplikace po antibiotické terapii je způsobena negativním účinkem antibiotik na trávicí trakt.Podstatou tohoto jevu je aktivace mazových žláz.

Akné po antibiotikách nastává jako reakce na samostatnou složku ve složení léčiva a na specifické antibiotikum, které je způsobeno individuální reakcí nebo dědičnou predispozicí.Akné může být také jakousi alergickou reakcí na antibiotikum, když jeho množství v těle dosáhne určité koncentrace.

Abyste se vyhnuli akné při užívání antibiotik, musíte:

 • zabránit kontaktu mezi rukama a obličejem.Během období užívání antibiotik je imunita, včetně kůže, oslabena, a proto se při zvláštní náchylnosti může objevit zánět.Pokud je již akné přítomno, nemůžete se jich mechanicky zbavit, tzn.vytlačit;
 • kdekoli mají výrobky pro osobní péči a používají je pouze;
 • vede zdravý život, sportuje, udržuje tělo v dobrém stavu.To pomáhá odstranit škodlivé látky z těla.
 • dodržovat hygienický režim, důkladně očistit pokožku obličeje speciálními prostředky;
 • vyměňovat ložní prádlo tak často, jak je to možné;
 • ​​
 • používají sušidla a včas čistí póry.

Je důležité vědět, že antibiotika pomáhají zbavit se akné způsobeného užíváním antibiotik, ale ve formě mastí.

Antibiotika proti akné na Malyshevově tváři

V případě těžkého akné Elena Malysheva doporučuje použití komplexní antibiotické terapie, tj.užívejte antibiotika lokálně a vezměte je dovnitř (v různých formách).

Za druhé Malysheva doporučuje používat přípravky pro mastnou, smíšenou a problémovou pleť v péči o pleť obličeje a po omytí těmito přípravky naneste na kůži přípravky ze skupiny retinoidů.Například retinoidy jsou obsaženy v Differinu, což pomáhá redukovat stratum corneum a poněkud zmírňuje zánět.

K trvalému zabíjení mikrobů (protože nejsou pouze na povrchu, ale také pronikají dovnitř) je nutné použít antibiotika, která se užívají perorálně, například Doxycycline nebo Unidox Solutab.Průběh léčby by měl být až 3 měsíce.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace pro užívání antibiotik na akné patří:

 • období těhotenství a laktace;
 • selhání ledvin a jater;
 • individuální nesnášenlivost nebo zvláštní citlivost na složky léčiva;
 • děti do 12 let;
 • porucha metabolismu hemoglobinu nebo porfyrie.

Pokud je nemoc způsobena infekcí, pak určitě pomohou antibiotika na akné na obličeji.Používají se jako součást tablet, mastí, krémů, masek.Ale vzhledem k tomu, že antibiotika užívaná perorálně mají systémový účinek na tělo a mají také mnoho vedlejších účinků.účinky, vezměte je "jen pro případ" je nemožné.Léčbu by měl předepisovat lékař.

Video o antibiotikách proti akné na tváři

Doporučení Malyshevy k odstranění akné na tváři:

Účinná léčivapro akné na obličeji: