Anatomie svalů obličeje osoby v kosmetologii pro injekce Botoxu.Schémata s popisy a fotografiemi v latině a ruštině

Celé lidské tělo, včetně hlavy, obličeje a krku, tvoří svaly.A obrysy konkrétní zóny lidské tváře závisí na tónu, ve kterém jsou umístěny.Abyste si udrželi pružnost a pružnost svalové kostry po dlouhou dobu, měli byste porozumět tomu, jak s nimi správně pracovat, musíte studovat fotografie s popisy a být schopni číst diagramy struktury svalů.

Proč potřebujeme anatomické znalostiv kosmetologii

Moderní kosmetologické postupy nelze provádět bez základních znalostí anatomie a fyziologie kůže.

Tato informace umožňuje kosmetologovi správně pracovat na změnách v kůži souvisejících s věkem, kvalitativně zlepšit jeho celkový stav a provádět včasnou práci se svaly obličeje, působit na ně pomocí masážních pohybů při provádění.kosmetické manipulace.

Struktura svalů kůže obličeje, studium jejich popisů z fotografií a diagramů - to je základní znalost anatomie.Bez nich nebude žádný kosmetolog schopen kompetentně masírovat, injikovat Botox pod kůži obličeje bez negativních důsledků nebo provádět mikrokontrolní proceduru.

Anatomie svalů obličeje

Jaký tvar mají obličejové svaly

Obličejové svaly vypadají jako ploché protáhlé svazky s velmi tenkou svalovou částí..

​​

Kde jsou svaly a jak jsou připojeny

Tato svalová skupina se nachází v podkožní pojivové tkáni obličejové části hlavy.Na rozdíl od svalů umístěných v jiných částech lidského těla nemají dvojí připevnění ke kostem kostry, ale jsou na jednom konci tkané do vazů.

Výjimkou je malá skupina čtyř svalů, která se nachází na boku hlavy a zajišťuje proces žvýkání potravy.Obličejové svaly jsou často spárovány, s výjimkou kruhových svalů v ústech, nazálních a transkraniálních.Kromě toho jsou svaly klasifikovány podle hloubky.Přiřaďte hluboké, střední a povrchové svaly.

Jak uzavřít smlouvu

Činnost obličejových svalů je vždy koordinována centrálním nervovým systémem.Mozek, který přijímá signál o jakémkoli procesu probíhajícím z vnějšku, jej přenáší do obličejových svalů, a ty zase převádějí získané informace do jazyka svalových kontrakcí a zobrazují je na obličeji osoby v podobě jakýchkoli pohybů obličeje.

Jakékoli pohybysval je vždy přesným odrazem všech druhů nervových impulsů.

U nervových onemocnění, zranění a infekcí je narušena svalová kontrakce.Tyto změny mohou být vrozené, trvalé a dočasné.Nejzávažnějším onemocněním je ochrnutí obličeje.Díky tomu ztrácí svaly schopnost úplně zavřít oči a čelisti.

Kde je Platism

Platism je povrchní tenká vrstva svalů krku, která je zodpovědná za její krásu a celkový vzhled. Je umístěn bezprostředně pod kůží a pevně s ním pojistí.

Platismus se přesto neúčastní pohybů hlavy a krku a kmene pouze se silnou fyzickou námahou nebo s akutními emocionálními zážitky: například v době násilného hněvunebo s těžkou fyzickou bolestí, čímž hraje významnou roli ve výrazech obličeje. Podle mnoha charakteristik platismu se liší od všech ostatních svalových skupin.

Platismus je náchylnější ke všem změnám a rychlé ztrátě elasticity, proto jeho stav vyžaduje včasnou a kvalitní preventivní péči.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Masáž obličeje podle japonského lékaře Asahi Zogana.

Masážní linie a svaly obličeje - propojení

Svaly na obličeji jsou druhem kostry, která podporuje tón pleti při zachování její pružnosti a pružnosti.A masáž je ta manipulace, která na ně má příznivý vliv,dále a kůži samotnou na obličeji.Díky masáži je pokožka na tváři ještě svěží a krásnější, pomáhá zbavit se akné a hrbolků a vytváří sevřený obrys tváře samotné.

Tento postup se provádí striktně podle masážních linií - určitých směrů pohybů, které kosmetolog provádějící tento postup dodržuje.

Směr masážních linek:

 • od středu brady podél čelisti;
 • od rohů rtů ke spodní části uší;
 • ze zadní strany nosu směrem k chrámům v obou směrech;
 • od křídel nosu po jeho záda;
 • od nosu k vlasové linii;
 • z meziprostorového prostoru do chrámů a vlasů.

Masážní linie se shodují se směrem toku lymfya k jejím zrychlení přispívají určité manipulace.To má zase dobrý vliv na celkový stav pokožky a pomáhá zbavit tělo přebytečných toxinů a toxinů a odstraňuje otoky.

Skupiny svalů

Osoba má více než sto obličejových svalů umístěných na hlavě a krku.Podrobnosti o každém z nich lze vidět na fotografii s popisem a schématy.

Anatomie rozděluje všechny tyto svaly do několika podmíněných skupin:

 • napodobující;
 • okulomotor;
 • žvýkatelné;ústní dutinu;jazyk
 • svaly krku.

Některé z obličejových svalů mohou patřit do různých skupin současně.

Žvýkací svaly

Žvýkací svaly zajišťují výkon žvýkacích pohybů.

Patří sem:

 • svaly hlavy (temporální, žvýkací, laterální, střední pterygoidní svaly);
 • svaly krku, jejichž umístění je vyšší než hyoidní kost (svaly čelisti, brady a bicea).

Tato skupina svalů má minimální vliv na vzhled obličeje.

Žvýkací sval, který je zodpovědný za zvyšování dolní čelisti osoby při vydávání zvuků nebo při jídle, je neustále v dobré kondici a nevyžaduje další cvičení.Má však tendenci podstoupit křeče v důsledku zvýšené komprese zubu, což negativně ovlivňuje přívod krve do této oblasti obličeje a v něm aktivuje proces stárnutí.

Totéž lze říci o žvýkacích svalech pterygoid, jejichž hlavním účelem je rozdrtit hrubá jídla.Péče o tuto svalovou skupinu by měla být kompetentní, aby přispívala k vytvoření správného oválu obličeje a zabránila další tvorbě hlubokých vrásek v rtech.

Obličejové svaly

Funkčnost obličejových svalů spočívá ve vytváření emocionálních projevů na obličeji člověka v důsledku určitého roztažení kůže a tvorbě záhybů, které se objevují v příčném směru vzhledem ke svalové kontrakci.. Čím je člověk emocionálnější, tím vyšší je riziko, že se na jeho tváři a krku rychle objeví vrásky na obličeji.

Svaly obličejejsou rozděleny do svalů:

 • horní strany;
 • střední část;
 • spodní část obličeje a krku.

První, když se natáhnou, vytvoří na čele svislé vrásky, vodorovné záhyby na nosní límce a tzv. Vrásky nohy pod očima, druhé vytvoří efekt „dutých tváří“, prohloubí nasolabiální záhyby a vrásky pod očima a v ústechzóna.

Svaly třetí skupiny - snižují rohy rtů a jejich spodní část vyčnívají dopředu.Kvalitní studie celé svalové zóny zcela odstraní výše uvedené nevýhody a zajistí hladší a rovnoměrnější strukturu pokožky.

Svaly krku

Svaly krku jsou rozděleny do tří podskupin:

 • povrchové svaly krku;
 • svaly hyoidní kosti;
 • Hluboké krční svaly: přední, střední a zadní svaly.

Svaly krku mají na rozdíl od mimických svalů pět fascí (tzv. Membrány pojivové tkáně, které pokrývají svaly samotné):

 • povrchní fascie;
 • vlastní fascie krku;
 • scapular-clavicular fascia;
 • intracervikální fascie;
 • prevertebrální deska.

Svalová nerovnováha a křeče svalů krku vždy vyvolávají v této části těla ochabnutí kůže a přispívají k rozvoji vrásek a záhybů na straně krku, k tvorbě příčných záhybů a druhé brady.

Další klasifikace

Kromě výše uvedených svalových skupin existují i ​​tzv. Vnitřní svaly.orgány jako jazyk, patro, prostřední ucho a oči.Tyto svaly se rovněž podílejí na utváření vzhledu výrazů obličeje a obličeje.Mohou být podrobněji rozebrány na fotografii s popisy a schématy uvedenými v článku.

Svaly obličeje a emocí

Každý sval patřící do mimické skupiny koordinuje vyjádření emoce:

 • ) Například čelní strana zvedá obočí a vytváří vodorovné záhyby čela, čímž vyjadřuje překvapení na lidské tváři;
 • Kruhový sval očí pomáhá mžikat v okamžiku vystrašení, převrátit oči nebo naopak snížit oči, čímž pomáhá vyjádřit rozpaky nebo nedorozumění.Současně tento sval nikdy nepracuje v duetu s frontálem;
 • Velké a malé svaly lícních kostí pomáhají reprodukovat úsměv na lidské tváři a zvedají okraje rtů;
 • Sval odpovědný za snižování rohů úst se naopak aktivuje, když osoba pociťuje negativní emoce;
 • Sval smíchu vám umožňuje natahovat rohy rtů ve vodorovném směru a s úsměvem vytváří na lidské tváři „jamky“;
 • Kruhový sval ústní dutiny je součástí aktivní práce při odesílání polibku vzduchu;
 • Pokud osoba pociťuje emoce, jako je zklamání, pochybnost nebo zlost, vstoupí do hry brada, která mírně zvedne a posune spodní část obličeje dopředu;
 • Když cítíte strach, odpor nebo jiné negativní emoce, aktivuje se povrchový sval krku, kterýusiluje o svou práci.

Celkem bylo v přírodě odhaleno přibližně 1200 různých kombinací svalových kontrakcí, které odrážejí jednu nebo druhou emoce na lidské tváři.

Změny obličejových svalů související s věkem

V průběhu let ztrácí tkáň svalové tkáně svou pružnost a prodlužuje se.Formát takových metamorfóz závisí na tom, jak se svaly chovají v různých podmínkách: ve stresové situaci, během odpočinku nebo pracovního procesu nebo při rozhovoru s lidmi. Takové faktory, jako je životní styl, gramotnost v péči o sebe a dědičnost, mají značný vliv.

V oblastech, kde svaly nejsou dostatečně pevně připevněny k jedné části kůže, se v průběhu času vytvářejí tzv. Mastné kýly v důsledku tažení vazů pod vlivem zatížení.A tam, kde vazy jsou stále schopné udržet obličejové svaly, se objevují záhyby a rýhy.

Existuje názor, že ke změnám svalové tkáně v obličeji dochází v důsledku tónu, pružnosti a zvýšené relaxace v důsledku věku, ale skutečnost se liší v konstantním napětí svalů, které způsobují křeče.Kůže obličeje se zvýšenou kontrakcí svalů spadá do záhybu a mění reliéf a strukturu kůže.

Fotografie ukazuje schéma a popis práce obličejových svalů, které vedou ke vzniku „plačících“ rohů rtů

Například svalové křečečelo vede k tvorbě příčných a vodorovných linií v této oblasti obličeje, zvyšuje tón kruhového svaluoči - k tvorbě vrásek v oční oblasti a kontrakci svalů střední části obličeje - k vzhledu nasolabiálních rýh.

Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Vhodnost obličeje pro zvedání obrysu obličeje, omlazení, svalového tónu.Mistrovská třída Eleny Karkukli

Jaké obličejové svaly jsou injikovány Botoxem

Zavedení Botoxu je zaměřenoeliminuje vrásky v obličeji a obnovuje hladkost textury pokožky.Injekce botulotoxinu (čištěného přírodního proteinu) provádí kosmetolog subkutánně nebo intradermálně do obličejových svalů.

Jedná se o svaly, kde je nutné snížit náchylnost k přicházejícím nervovým impulzům, aby se zpomalil proces prohlubování vrásek v kůži a zpřísnění ochablé kůže.

Injekce botulotoxinuse nejlépe projevují v následujících svalech:

 • v platismu;
 • ve svalu, který snižuje rohy úst;
 • v kruhových svalech úst a očí;
 • v submentálním svalu;
 • v nosním svalu;
 • v čelním svalu;
 • ve svalu hrdých a svalu, který pokrývá čelo.

Množství léčiva pro každou svalovou zónu určuje kosmetolog, který individuálně provádí proceduru zavádění Botoxu pod kůži.Maximální účinek „tuhnutí“ obličejových svalů je pozorován po dobu 3–6 měsíců po injekci.

Jakmile svaly začnou dělat první kontrakce, po uplynutí této doby trvá injekce botulotoxinu pod kůži.asi šest měsíců.

Obličejové svaly (fotografie s popisy a schématy lze vidět výše) by se měly studovat z předložených fotografií a schémat.Programy jsou uvedeny v ruštině a latině.Na nich můžete vidět podrobný popis místa, kde se tato nebo ta skupina obličejových svalů nachází.

Pokud znáte přesné umístění obličejových a krčních svalů a seznamujete se s principem jejich práce, pochopíte-li to prostřednictvím studia popisů, fotografií a diagramů, je možné následnou kompetentní stimulací určitých svalových skupin zpomalit proces stárnutí při zachování pružnosti a mladistvosti kůže.na dlouhou dobu.

Video na téma: obličejové svaly, fotografie s popisem a schématy

Jak napnout svaly obličeje a vytvořit ideální ovál:

)Schéma samomasáže svalů obličeje Renesance:

Popis postupu pro injektování dysportu do svalů obličeje:

Utažení svalů obličeje.Fotografie před a po operaci: