Akné masti na obličeji: levné a účinné s antibiotikem, od červených, černých skvrn, černých teček, stop, pro dospívající.Jména a ceny

Akné se vyskytuje na různých částech těla.Ale na obličeji přinášejí maximální nepříjemnosti a psychologické nepohodlí.Neexistuje žádná univerzální mast na akné.Stále však existují relativně levné a účinné léky.

Obsah
 1. Hlavní složky akné mastí
 2. Levná antibakteriální látkamasti
 3. protizánětlivé a hojivé masti
 4. hormonální masti
 5. masti pro skvrny, jizvy a stopypro akné
 6. Seznam mastí pro subkutánní akné
 7. Lékárenská řešení
 8. Levná léčba akné:zubní pasta a aspirin
 9. Přibližné náklady na levné a účinné masti na akné
 10. Výsledky použití levných mastí
 11. Video na levné a efektivníobjektivní akné masti na obličeji
Hlavní složky masti na akné

Pro účinnost léčby je důležité zvolit si právomast, založená na účinné látce, která může problém účinně odstranit. Hlavní aktivní složky, které tvoří masti, v závislosti na jejich působení.

Antibakteriální látky:

 • antibiotika: penicilin, tetracyklin, erytromycin, chloramfenikol;
 • ichthyol;
 • sulfonamid.

Protizánětlivé:

 • heparin;
 • kyselina: salicylová, acetylsalicylová;
 • zinek;
 • síra;
 • Přírodní látky: břízový dehet, olej.

Hormonální:

 • hydrokortison;
 • ​​
 • betamethason.

Levná antibakteriální mast

Akné mast na obličeji je levná, ale účinná by měla obsahovat složky, které mají aktivní účinek na bakteriologickou povahu tvorby akné, tj.mající antibakteriální účinek.

Mezi sloučeniny, které jsou relativně levné, patří:

 1. erythromycin. Účinnou látkou je erytromycin (antibiotikum-makrolid).Nahrazuje přípravky skupin penicilinů a tetracyklinů v případě alergických reakcí na tyto léky.Dávkování: aplikováno 2-3krát denně, doba léčby je až 2 měsíce.Může způsobit loupání, zarudnutí, podráždění, svědění.
 2. Streptocidová masť .Aktivní složkou antimikrobiálního působení je sulfanilamid.Masť je účinná pro hnisavé akné, aplikovaná v tenké vrstvě.Má kontraindikace: těhotenství, laktace, anémie, azotémie.Dlouhodobé používání může způsobit nevolnost, zvracení, alergické reakce.Používá se k mazání postižených oblastí nebo nanášení obkladů.
 3. Ichthyol. Účinnou látkou je ichthamol.Pomáhá urychlit zrání varů, působí proti stafylokokům, streptokokům.Má keratoplastický účinek.Aplikujte 1-2 denně.
 4. Levomycetinová mastje účinná složka chloramfinu, účinná u stafylokoků, streptokoků, enterobaktérií, rickettsie a některých skupin virů.Musí být použito dvakrátden.
 5. Tetracyklinová mast. Účinnou látkou je tetracyklin.Má vliv na patogenní formy.Není předepsán pro mikrozóny, problémy způsobené streptokoky skupiny A.Je nutné aplikovat dvakrát denně bodově.
 6. Levosin- zástupce kombinačního účinku: antibakteriální, protizánětlivý, analgetický.Používá se během těhotenství.Měl by být aplikován třikrát denně, účinek je pozorován po 3 dnech.
 7. Levomekol , sestávající z methyluracilu chloramfenikolu.Aktivní proti stafylokokům.Volně proniká do tkání bez poškození membrány, má schopnost regenerace.Naneste na čistou pokožku dvakrát denně.
 8. Streptocidová mast , účinná látka je sulfanilamid.Účinné s hnisavým akné.Kromě antibakteriálního působení eliminuje zánět.Měl by být aplikován 1-2 denně, doba používání je 7 dní.

Protizánětlivé a hojivé masti

Akné mast na obličeji (levná stejně účinná, protože má stejné složení a cena se liší v závislosti na výrobci).základ antibiotika je předepsán, pokud je povaha výskytu vyrážky bakteriální povahy.

Nejčastěji však lze dobrého výsledku dosáhnout mastí, která má protizánětlivý účinek s hojivým účinkem:

 1. Vishnevsky mast. Díky svým přírodním součástem je bezpečný nástroj.Obsahuje: ricinový olej, dehet břízy, xeroform.Tar přispívázmírnit zánět, xeroform je antiseptikum, olej zjemňuje pokožku.Má výrazný regenerační účinek.Doporučuje se aplikovat dvakrát denně, zakrýt místo vatovým tamponem.
 2. Zinková mast , účinná látka je zinek.Má sušící, svíravý výsledek.Před aplikací musí být zánět na kůži ošetřen antiseptikem.Použití by mělo být dvakrát denně.
 3. Salicylová mast , základem je kyselina salicylová.Další akce - antiseptické, keratolytické.Aplikujte dvakrát denně.Při vážném poškození aplikujte jako obklad několik hodin.
 4. masti salicylová a zinek .Kombinace vlastností předchozích dvou má dvojitý efekt.
 5. Heparinová mast .Hlavní složkou je heparin sodný.Kromě protizánětlivých účinků má analgetický účinek.Nevztahuje se na otevřené hnisavé akné.V závislosti na stupni poškození se používá 2-3krát denně po dobu 5-6 dnů.
 6. Sírová mast .Účinnou látkou je síra.Přispívá ke zvýšenému přísunu krve v buňkách, eliminuje zánět.Má sušící, zmírňující svědění, analgetický účinek.Naneste malou vrstvu dvakrát denně po dobu 5 dnů.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Hormonální masti

Masť na akné obličeje je levná s hormonálními složkami rychleproblém zmírňuje, ale zpomaluje proces regenerace.Nedoporučuje se používat těhotné ženy během kojení.

Výrobky používají umělé hormony, které rychle pronikají kůží, čímž účinně potlačují zánět:

 1. Sinaflan. Aktivní složkou je acetonid fluocinolonu.Má protizánětlivý, antialergický účinek.Je nutné aplikovat po ošetření antiseptikem 2 až 4krát denně.Doba použití v závislosti na stupni onemocnění: až 10 dní.
 2. hydrokortisonová mast. Složení je hydrokortison.Má antialergický, protizánětlivý, antiexudativní účinek.Nedoporučuje se pro těhotné ženy.Nanáší se v malé vrstvě 2-3krát denně, nanáší se po dobu asi 2 týdnů.O rozhodnutí prodloužit až na 20 dní rozhoduje lékař.
 3. Celestoderm. Složení je gentamicin a betamethason valerát.Aplikujte dvakrát denně.Termín je stanoven s ohledem na závažnost onemocnění.

Masti pro skvrny, jizvy a akné

Akné často zanechává stopy ve formě skvrn, jizev.Při těžkém poškození kůže se uchýlejte k kosmetickým postupům.Pokud však není stupeň poškození kůže silný, běžné masti se zbaví.

Jsou to:

 • salicylová;
 • Ichthyol;
 • Zinek;
 • Synthomycin;
 • Vishnevsky.

Léky se používají ve formě malé vrstvy na místech lézí: skvrny, jizvy.Po hodině se zbytky masti vymytí.Při nanášení silné vrstvy masti, podráždění se může na pokožce objevit zarudnutí.

Výrobky Badyagi, které bojují proti tmavým skvrnám, jsou účinné.Aplikujte bodově po dobu až půl hodiny.Po ukončení postupu je třeba zbytky omýt.

Seznam mastí pro subkutánní akné

Maska pro akné na obličeji (levná neznamená jeho neúčinnost) je součástí komplexní léčby antibakteriální a hormonální povahy.Pokud dojde k varu na obličeji, je nutná lékařská konzultace, správně zvolený způsob léčby.U subkutánních varů se uvnitř objevuje absces.Toto onemocnění se nazývá - furunkulosa.

Akné s furunkuulózou je bolestivé, obtížně odstranitelné a významně kazí vzhled.

Lékaři varují, že je přísně zakázáno rozdrtit akné v nasolabiální části obličeje (tzv. Trojúhelník).Pravděpodobnost vstupu hnisu do dutin a pronikání infekce do mozku se zvyšuje.Akné malé velikosti lze odstranit samostatně.Se složitějším stupněm poškození je nutná kvalifikovaná pomoc při podávání léčiv uvnitř.

Mezi následující účinné masti na furunkulosu patří:

 1. Ichthyolová mast a Vishnevskyjsou schopny protáhnout hnis směrem ven, když pronikají do hlubších vrstev epidermis..Musíte ji používat opatrně, namazat akné bodově.Pokud je to nutné, aplikujte jako komprimaci na noc.Vtěžká porážka, měňte obvaz jednou denně.
 2. Levomekol. Je přítomno antibiotikum.Masť má antiseptický účinek a vytáhne hnis.Aplikuje se bodovou aplikací nebo ve formě komprimace.
 3. Streptocidová masť. Účinnou látkou je sulfanilamid.Má antibakteriální účinek, účinný ve velké oblasti poškození.Podle pokynů nanášejte dvakrát denně bez oplachování.V případě vážného poškození se aplikuje ve formě obkladu, obvaz se mění jednou denně.
 4. Zenerith. Účinné látky jsou antibiotikum (erytromycin) v kombinaci se zinkem.Má výrazný bakteriologický účinek.Podporuje regeneraci.Masť aplikujte dvakrát denně aplikátorem.

Průběh léčby se počítá až do 10 dnů, v případě potřeby se doba trvání léčby prodlouží.

Lékárenské roztoky

Proti akné na obličeji pomáhají nejen masti, ale také roztoky, které obsahují stejné složky jako masti.Řešení jsou levná, ale účinná.

Předložené léky se doporučují pro použití v komplexu:

 1. Kyselina salicylová. Má protizánětlivý, sušicí a antibakteriální účinek.Účinné při odstraňování skvrn, které se objevily po akné, protože má zjasňující účinek.Je nutné aplikovat bodovým rozprostřením.Při použití na rozsáhlých lézích vyschne pokožku.Přizpůsobitpro mastnou pleť, efektivní s černými skvrnami.Pro ošetření se doporučuje 1% a 2% roztoky.Při nesprávném použití svědění, zarudnutí, loupání.
 2. kyselina boritá. Hloubkově čistí pokožku, dezinfikuje póry, což snižuje pravděpodobnost nových vyrážek.Vynikající antiseptický, žádný návykový efekt.K dosažení výsledku se doporučuje otřít obličej vatovým tamponem v noci.Použije se, dokud není problém úplně vyřešen.Je možné zhoršení situace: vyjde skryté akné.Postupy by měly být pravidelné.Při nesprávném použití může dojít k nadměrnému vysušení pokožky a následnému zarudnutí.
 3. roztok levomecitinu. Na základě antibiotika.Má dezinfekční účinek, účinný pro hnisavé infekce.Ošetřené oblasti kůže ošetřujte několika body denně přímo na místo léze.Kurz trvá asi týden.
Levná léčba akné: zubní pasta a aspirin

Při léčbě akné se začalo používat zubní pasta.Výsledkem je sušení a léčení.Nesprávné použití může způsobit podráždění.Důvodem jsou jeho ingredience: jedlá soda, hydrogenuhličitan sodný, triklosan.Tyto ingredience se nacházejí v bílých druzích těstovin.

Nedoporučuje se vybírat barevné typy past, protože obsahují složky, které mohou způsobit podráždění a alergie.

Také si nevybírejte průhlednou pastu ve formě gelu, ale neposkytne správný výsledek.Je důležité vyloučit použití bělících past, které mohou spálit pokožku, vytvářet jizvy.Doporučuje se upřednostňovat pasty, které obsahují organické prvky: čajový extrakt, aloe, myrhu, eukalyptus atd.

Před použitím produktu očistěte pokožku.Naneste na suchou pokožku.Nechte přes noc.Ráno omýt teplou vodou.Hlavní účinek zubní pasty: očistěte, zúžte póry, vysušte zánět.Opakovaný postup za pár dní.

Použití aspirinu je způsobeno jeho schopností vyvolat protizánětlivý účinek.Kyselina acetylsalicylová má podobné vlastnosti jako kyselina salicylová.Někdy je aspirin účinnější než drahé léky.Hlavní aplikace spočívá v následující metodě: rozdrtit jednu tabletu a smíchat s vodou, aby se získala kaše.Naneste směs na pupínek.Nechte přes noc.

Masky s přidáním aspirinu jsou široce používány. K této směsi se přidá modrá hlína, med, aloe, olej a další volitelné složky.Masky jsou sušeny, urychlují stárnutí akné, ulevují uher.

Přibližné náklady na levné a účinné masti na akné

Náklady závisí na velikosti balení, procentuálním podílu hlavní složky.

Průměrné cenové rozpětí:

 1. Antimikrobiální látky:Erythromycinová mast - 85–90 rublů., Streptocidová masť - 70 až 100 rublů., Ichthyolum - 50-80 rublů., Levomycetinová mast - 40-50 rublů.,Tetracyklinová mast - 50 rublů, Levosin - 80 - 90 rublů, Levomekol - 130 - 140 rublů, streptocidová mast - 100 rublů.
 2. Protizánětlivé léky : Vishnevská mast - 30–42 rublů, zinková mast - 18 rublů, heparinová mast - 70-80 rublů, salicylová mast - 27-30 rublů, síramast - 50-55 rublů., Salicylic-zinková mast - 25-30 rublů.
 3. Hormonální léky : Sinoflan - 35 - 70 rublů, hydrokortizonová mast - 33 - 35 rublů, Celestoderm - 240 rublů.

Výsledky použití levných mastí

Hlavním výsledkem používání farmaceutických výrobků je hlavní účinek účinné složky: odstranění zánětu, antibakteriální, antiseptické vlastnosti, čisticí póry.Všechny hlavní účinky se projevují v závislosti na složkách masti: snížení sekrece mazových žláz, sušení, zmírnění svědění, alergické reakce (u hormonálních mastí).

Čím aktivnější je lék, tím závažnější je jeho účinek na kůži, takže po použití se doporučuje výživu a zvlhčení zvláštními prostředky.

Když se na obličeji tvoří akné, často se používají masti.Levné léky nemají o nic menší účinek než ty drahé.Účinnost obou těchto látek však přímo závisí na správnosti určení příčin akné.Klíčem k účinné léčbě je pouze správně stanovená diagnóza.

Návrh článku:Olga Pankevich​​

Video o levných a účinných akné mačkách na obličej

Farmaceutické mastibojovats akné a vyrážkami: