Akné masti na obličej jsou levné a účinné.Seznam, jak se přihlásit, ceny

Moderní trh nabízí obrovský sortiment nástrojů, které slibují, že se Blackheads a Blackheads zbaví během několika dní za poměrně vysokou cenu.Kromě inzerovaných značek si však v lékárnách a obchodech můžete zakoupit levné a účinné masti, které jsou osvědčené mnoha lidmi as časem, což skutečně pomáhá rychle zbavit se akné na tváři.

Obsah
 1. Hlavní aktivní složky masti na akné
 2. Jak vybrat nejlepší léklékárna na akné
 3. tetracyklinová mast
 4. synthomycin
 5. zinek
 6. salicylová
 7. heparin
 8. erytromycin
 9. ichthyol
 10. streptocidová mast
 11. sírová
 12. retinová
 13. Vishnevsky mast
 14. Sledocid
 15. Regecin
 16. Baneocin
 17. ) Levomycetin
 18. Levomekol
 19. Dimexid
 20. Eplan
 21. Acyclovir
 22. Clotrimazol
 23. Differin
 24. Krém „Před a po“
 25. Krém „Třezalka tečkovaná“, Čistá linka
 26. Masť Yam
 27. )Lidová léčiva
 28. Jaké masti jsou vhodné pro dospívající
 29. Nejlepší akné masti pro těhotné ženy
 30. Video na akné masti
Hlavní aktivní složky masti na akné

Účinná masti na akné by měla mít protizánětlivé účinky na kůži,dezinfekce, léčenía zastavit další růst patogenních mikroorganismů.

Hlavní aktivní složky takových kosmetických prostředků a léčivých přípravků jsou:

 • antibiotika;
 • kyseliny - salicylová, azelaová a další;
 • oxid zinečnatý;
 • síra;
 • dehet;
 • výtažky z léčivých rostlin;
 • přírodní oleje.

Jak zvolit nejlepší lék na akné v lékárně

Při výběru léku na akné v lékárně je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

 1. Povaha akné:antibiotické přípravky se používají pro bakteriální infekce;při porušení mazových žláz se používají retinoidy;u střevních onemocnění a hormonálních poruch se používají léky na předpis pro orální podávání.
 2. Typ pleti:pro mastnou pleť se doporučuje sušící prostředky - alkoholové tinktury, pleťové vody, tonika;se suchou pokožkou - masti, krémy, gely.
 3. Cena:mnoho drahých léků má protějšky rozpočtu.Například Zinerit s oxidem zinečnatým je založen na asi 800 p., Zatímco pasta zinku je pouze 30-50 p.
Nenechte si ujít nejoblíbenější článek v rubrice:Amarantový olej - vlastnosti a použití v kosmetologii, recenze, cena produktu.

Tetracyklinová mast

Tetracyklinová mast patří do skupiny antibiotik, lze ji zakoupit v jakékoli lékárně, cena za zkumavku je od 80 r.Léčivou látkou léčiva je tetracyklin hydrochlorid, také vjeho složení zahrnuje hydrogensíran sodný, přírodní vosk a vazelínu.

Kombinace složek masti má dezinfekční, protizánětlivé, hojivé a zjemňující účinky, takže se často používá k léčbě akné.

Před nanesením masti tetracyklinu na akné je pokožka předem očištěna.Nástroj se aplikuje v tenké vrstvě na hromadění černých teček.Doporučuje se postup opakovat ráno a večer, léčebná kúra trvá 10–14 dní.

Synthomycin

Masť na obličejový akné (levná a účinná) je syntomycin, pomáhá úspěšně bojovat proti akné, vaří, hnisavé akné způsobené stafylokoky nebo streptokoky.

Jeho hlavní látkou je chloramfenikol, který má silný antibakteriální účinek.Průměrná cena léku je 20 - 30 r. K léčbě akné se masti aplikuje 1krát denně na očištěnou pokožku vatovým tamponem.Doporučená délka kurzu je až 10 dní.

Zinek

Zinková pasta je považována za jeden z nejlevnějších, nejbezpečnějších a nejúčinnějších léků na akné a akné.

Oxid zinečnatý, který je jeho součástí, má silný antimikrobiální účinek, normalizuje fungování mazových žláz, stimuluje hojivé procesy na kůži a napíná póry.Cena léku je 30-50 p.

Za účelem odstranění nežádoucích vyrážek na obličeji se doporučuje 5-6krát denně nanášet zinkovou pastu s tenkou vrstvou hrotu na čistou pokožku.Na niPři pravidelném používání bude obličej po 8-10 dnech čistý.

salicylová

Levná a účinná salicylová mast je dalším časem testovaným lékem na akné a akné na obličeji.Jeho hlavní složka (kyselina salicylová) bojuje proti patogenním mikroorganismům, potlačuje zánět, normalizuje tvorbu kožního mazu a stimuluje regeneraci poškozených oblastí.Cena jedné láhve masti je od 25 s.

Masti na akné v obličeji jsou levné a účinné, které v krátké době nepoškodí a nevyléčí pokožku.

Salicylová mast by měla být nanášena v tenké vrstvě pouze na zanícené oblasti kůže ráno a večer po dobu 15–20 dnů.Malé množství léčiva může být přidáno do čistících jílových masek, a to jak během léčby akné, tak jako preventivní opatření.

Heparin

Heparinová mast byla vyvinuta k léčbě křečových žil, hemoroidů, zánětu lymfatických uzlin a odstranění modřin a trofických vředů.Používá se však také jako lék na akné.Kompozice zahrnuje kyselinu nikotinovou, benzocain a sodík.

Benzocain má analgetický účinek, sodík má protizánětlivé vlastnosti, zabraňuje vzniku nového akné, zklidňuje stávající záněty a kyselina nikotinová zlepšuje absorpci heparinu.Hlavní kontraindikací k použití heparinové masti je porušení krevní srážlivosti.

Masť se nanáší na kůži očištěnou alkoholem v tenké vrstvě, která se distribuuje masírovánímpohyby.Naneste mast 2krát denně.Průběh léčby je 10 dní.Náklady na mast je asi 50-60 rublů.

erythromycin

Složení masti erythromycinu zahrnuje silné a přátelské antibiotikum (erytromycin), blokuje množení patogenních mikroorganismů, což vede k rozvoji zánětlivých procesů a vzniku akné..Nástroj navíc umožňuje očistit pokožku a vyrovnat její barvu.Cena jedné zkumavky masti je od 50 s.

Při léčbě akné se doporučuje, aby se maska ​​nanášela na očištěnou pokožku třikrát denně (bez tření).Průběh léčby by neměl překročit 3 týdny, jinak by mohlo dojít k závislosti na antibiotiku a ztratí se jeho účinnost.

Ichthyol

Akné mast na obličeji (levné a efektivní) je ichthyol.Jedná se o zcela přírodní, bezpečný nástroj, hlavní látkou v jeho složení je ichthamol získaný z pryskyřic z ropných břidlic.

Má protizánětlivé, antiseptické, analgetické účinky na kůži a také zmírňuje otoky a stimuluje regenerační procesy.Jediný negativní prostředek - má nepříjemný zápach a tmavou barvu.Cena léku je poměrně nízká - od 120 r.

Přípravek se nanáší v tenké vrstvě na zanícené oblasti kůže ráno a večer.Při těžkých hnisavých procesech se doporučuje použití jejichtyyolové masti: kus bavlněné vlny se impregnuje a fixuje se sádrou na kůži, ponechá se 12 hodin.Lék tedy není návykovýdoba jeho použití není omezena.

Streptocidová mast

Streptocid, který působí jako hlavní složka streptocidové masti, se v medicíně používá k boji proti různým typům infekcí způsobených koky, toxoplazma, E. coli atd.Jeho silné antimikrobiální vlastnosti vám umožňují účinně se vypořádat s akné, včetně hnisavé zánětlivé povahy.Cena produktu je od 55 s.

Pro léčbu akné by mast měla být nanášena v tenké vrstvě na problémové oblasti až 3x denně. Zlepšení jsou patrná již týden po zahájení léčby, mělo by se pokračovat, dokud akné úplně nezmizí.

Sírová

Sírová mast byla původně určena k léčbě svrab, avšak její protizánětlivé, antimikrobiální, protiplísňové a regenerační vlastnosti vám umožňují zbavit se dalšího běžného problému - aknévyrážka. Cena léku je od 40 p.

Před aplikací sírové masti musí být obličej zcela očištěn od kosmetiky a nečistot.Natřete produkt do problémových oblastí lehkými masážními pohyby, po půl hodině lze přebytek odstranit ubrouskem.Procedura se doporučuje jednou denně, nejlépe před spaním.Průběh léčby je až 10 dní.

Retinoová

Kyselina retinová (syntetický analog vitaminu A) se používá jako základ pro retinoickou mast, která při aplikaci na pokožku pomáhá normalizovat fungování mazových žláz, eliminujezánětlivé procesy, urychluje regeneraci poškozených oblastí, zastavuje růst patogenních bakterií.

Kromě toho stimuluje produkci kolagenu, takže při aplikaci akné nejen zmizí, ale zlepší se celkový stav pokožky, vyhladí se malé vrásky. Cena masti je od 200 r.na zkumavku.

K léčbě těžké akné by se mast měla nanášet na čistou pokožku tenkou vrstvou ráno a večer.Průběh léčby je 7-8 dní.V budoucnu se doporučuje postup opakovat 1-2krát týdně, aby se zabránilo nežádoucím vyrážkám.

Vishnevsky mast

Vishnevsky mast se vyskytuje téměř ve všech skříňkách domácí medicíny, prosadila se jako levný a účinný lék na hnisavé a zánětlivé procesy na kůži, včetně aknéna obličeji.

Obsahuje pouze přírodní složky - ricinový olej, xeroform, dehet, mají dezinfekční, protizánětlivý, antiseptický, změkčující účinek na kůži.V průměru je cena léku 50 p.

Pokud byl pupínek objeven i ve stadiu zrání, aplikace s mastí mu pomůže rychle se ho zbavit. Kousek bavlněné vlny se impregnuje prostředkem a je k pokožce připevněn pomocí pásového pomocného prostředku, který se nechá přes noc.

V případě těžkého akné jsou zvláště účinné masky s masti Vishnevského.Abyste toho dosáhli, musíte několikrát převrátit gázu a vyříznout do ní otvory pro oči a ústa.Výsledná maska ​​by měla být nasycena mastí apřipevněte se na obličej na několik hodin.Tento postup je třeba provést dvakrát týdně.

Sledotsid

Sledotsid je speciální řada kosmetických přípravků pro problémovou pleť (pleťové vody a krémy), kterou vyrábí Doctor Kirov.Liší se přirozenou, bezpečnou skladbou a přiměřenou cenou - 120–150 s.na zkumavku.

Pro dosažení maximálního účinku se doporučuje používat soustavu činidel průběžně - k očištění pokožky přípravkem Sledotsid-Silver, k nanášení včela včelí ráno a ve večerních hodinách ze zinku pasty Sledotside.Uživatelské recenze říkají, že s tímto přístupem pomáhají léky zmírnit zánět, zbavit se zarudnutí a skvrn z akné a zabránit vyrážkám v budoucnosti.

Regecin

Regecin je speciální lék určený k boji proti akné a akné.

Obsahuje komplex látek (sorbát draselný, chlorid zinečnatý, hydroxid sodný, karbopol, hyaluronát sodný), jehož kombinace má silný antimikrobiální účinek, zajišťuje rychlé odstranění zánětlivých procesů, urychluje hojení poškozených oblastí,To zvlhčuje a rozjasňuje pokožku.Cena gelu je od 150 r.

Podle pokynů by měl být přípravek aplikován ráno a večer na čistou pokožku před použitím hydratačního nebo vyživujícího krému.

Baneocin

Základem „baneocinu“ jsou dvě antibiotika - bacitracin a neomycin.Antibakteriální povaha léku vám umožňuje použít ho v boji vněs akné a akné, včetně hnisavé.

Tento lék rychle řeší problém, pokud je způsoben kožními infekcemi, jako jsou koky, E. coli, houby atd.Lék je k dispozici ve formě prášku a masti, jejich cena je přibližně stejná - od 300 r.

Pro léčbu akné se doporučuje, aby se léčivo aplikovalo přesně před spaním.Aby se předešlo závislosti, neměla by doba léčby přesáhnout 15 dní.

Levomycetin

Léky na bázi levomycetinu se široce používají v boji proti akné.Silné antibiotikum dezinfikuje, zmírňuje zánět, ničí patogeny a podporuje rychlé hojení.

Pro akné se doporučuje používat 1% mast, měla by se nanášet tenkou vrstvou pouze na postižené oblasti kůže.Infúzi chloramfenikolu v alkoholu lze použít jako pleťové mléko a otřít pokožku ráno a večer po dobu 15 dnů.

​​

Levomekol

Akné masti na obličeji (levné a efektivní) - „Levomekol“.Dnes se považuje za jedno z nejúčinnějších léčivých látek, které rychle zmírňuje zánět a podporuje rychlou regeneraci poškozených buněk.Vlastnosti léčiva jsou dány jeho složením, zahrnuje chloramfenikol, polyethylenoxid a methyluracil.

Lékaři doporučují používat Levomekol k boji proti akné dospívajících a akné způsobené Escherichia coli nebo Pseudomonas aeruginosa.Účinek je znatelný po první aplikaci.Masť je aplikovánalokálně na zanícené oblasti rychle proniká kůží a po několika hodinách si můžete všimnout snížení otoku a zarudnutí.

Dimexid

Dimexid je silné lokální antiseptikum. Proniká hluboko do kůže a zastavuje reprodukci patogenních bakterií, zmírňuje zánět a pomáhá zbavit se bolestivých pocitů.Lék lze zakoupit v lékárnách za nízkou cenu - od 30 r.

K léčbě akné se doporučuje použít roztok dimexidu (zředěný vodou v poměru 1: 5).Mohou kauterizovat jednu vyrážku nebo přidat 5 až 6 kapek do čisticí obličejové masky.

Eplan

Eplan je speciální vývoj vojenské medicíny charakterizovaný silnými antiseptickými a regeneračními vlastnostmi, zatímco jeho složení je absolutně bezpečné a neobsahuje antibiotika, analgetika a hormony.

Přímým účelem léku je léčba popálenin, ran, kousnutí atd.V poslední době se lék aktivně podílí na léčbě akné, hnisavého akné, vaří.Průměrná cena masti Eplan je 100 p.

Během léčby akné stačí aplikovat přípravek na očištěnou pokožku pouze jednou denně - ráno nebo večer.Droga není návyková, takže ji můžete používat, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Acyclovir

Acyclovir je droga s vysokou anti-herpetickou aktivitou, používá se k léčbě herpesu typu 1-2 a herpes zoster a kuřecí neštovice.Protožeakné způsobuje jinépatogeny, tento lék není předepsán pro jejich léčbu.

Bylo však zjištěno, že v některých případech to může skutečně pomoci.To je způsobeno skutečností, že acyklovir zvyšuje lokální imunitu, čímž pomáhá tělu rychle se vypořádat s patogenními bakteriemi, které způsobily výskyt akné.

klotrimazol

klotrimazol je antimykotikum předepsané pro mykózu nehtů, nohou atd.Cena léku je od 50 p.

Účinná látka léčiva dobře bojuje nejen s houbami, ale také se streptokoky a stafylokoky, proto se často používá k léčbě akné způsobených takovou patogenní mikroflórou.Nástroj se aplikuje v tenké vrstvě na postižené oblasti obličeje 2-3krát denně, doporučená doba trvání kurzu je 10-12 dní.

Differin

Differin je léčivo určené k léčbě akné.Účinná látka léčiva (adaptale) normalizuje fungování mazových žláz, zabraňuje ucpávání pórů a pomáhá je čistit, má protizánětlivý účinek.Cena produktu je od 800 r.

Dermatologové doporučují Differin pro léčbu dospívajícího akné, akné a černých teček.

Podle pokynů by měl být produkt aplikován před spaním na čistou a suchou pokožku.Trvání léčby je 3 měsíce.

Před a po krému

V sérii Před a po se krémový gel proti akné vyrábí samostatně.Výrobce doporučuje použít tento problém k vyřešení problémupokožku a zaručuje odstranění akné a post-akné.Složení produktu zahrnuje antibakteriální a protizánětlivé složky, přírodní extrakty a vitamíny.Cena krému za zkumavku je asi 100 r.

Uživatelé ve svých recenzích zaznamenávají pozitivní účinek produktu, stejně jako příjemnou strukturu a dostupnou cenu.

Krém "Třezalka tečkovaná", Čistá linie

Krém "Třezalka tečkovaná" obsahuje extrakt ze třezalky tečkované, který má silné protizánětlivé vlastnosti.Pravidelné používání přípravku ráno a večer vám umožní zbavit se podráždění a zarudnutí kůže, zúžení pórů a normalizaci práce mazových žláz.Cena smetany je od 30 s.na zkumavku.

Mast mast

Masť na akné na obličeji (levná a účinná) - „Yam“ zahrnuje oxid zinečnatý, síru, dehet a kyselinu salicylovou.Tato kombinace složek má protizánětlivý účinek na kůži a také zastavuje růst mikrobů a parazitů.Průměrné náklady jsou 70 p.

Aby se zbavil akné, doporučuje se masti aplikovat na akné jednou denně po dobu 10-15 minut, poté opláchnout teplou vodou.Tento postup se doporučuje provádět denně po dobu 30–50 dní.

Lidové léky

S akné můžete bojovat nejen pomocí zakoupených léků a kosmetiky.

Ale také za použití lidových metod a receptů:

 1. Aspirinse při topické aplikaci vyrovnává se zánětlivými procesy na kůži.Tablety se mele v třecí misce a smísí se s dalšími složkami, aby se získal pastovitý stav - tekutý med, heřmánkový vývar, zubní pasta.Výsledný produkt se aplikuje na problémové oblasti po dobu 10-15 minut.
 2. Zubní pastaobsahuje dezinfekční prostředky a protizánětlivé látky.Při prvních známkách pupínku by mělo být na toto místo naneseno malé množství pasty, ponecháno 15-20 minut a poté opláchnuto.
 3. Aloeje již dlouho známá svými protizánětlivými a dezinfekčními vlastnostmi, takže jeho šťáva je ideální pro léčbu akné.Řezané listy rostliny se nechají sedět na tmavém místě po dobu 7 dnů, poté se šťáva rozdrtí a vytlačí z nich, výsledný produkt se tře na kůži jako pleťové mléko.

Jaké masti jsou vhodné pro dospívající

U dospívajících jsou nejčastějšími příčinami akné změny hormonálních hladin, zvýšená tvorba podkožního tuku a nevyvážená výživa.Pro zlepšení stavu pleti v tomto věku je velmi důležité vytvořit správné stravovací návyky a poskytnout pokožce každodenní hygienickou péči.

Pro závažné vyrážky dermatologové doporučují použití bezpečných, ale účinných mastí:

 • ichthyol;
 • zinek;
 • sírová;
 • salicylová;
 • Levomekol.

Nejlepší akné masti pro těhotné ženy

Během těhotenství dochází v ženském těle k mnoha změnám, což je vedlejší účinekkteré jsou často na obličeji akné.Většina léků na akné obsahuje antibiotika, kyselinu salicylovou, retinoidy, steroidy, které jsou přísně kontraindikovány u nastávajících matek, protožemůže vést k malformacím plodu.

V tomto případě dermatologové doporučují:

 • stanovit správnou výživu;
 • používají masti a krémy na bázi zinku;
 • používají lidová léčiva založená na přírodních bezpečných přísadách (heřmánek, med, aloe atd.)

Použitím levných a účinných mastí se můžete rychle zbavit aknétvář.Chcete-li to udělat, jen zjistit příčinu vzniku akné a vybrat nejvhodnější lék pro sebe.

Video o mastech na akné

Nejlepší mast pro akné a obličejové akné:

Mega levné a efektivní

]